Eva Kotarbová
Administrátor: Eva Kotarbová Návštěvní kniha
 
 
 
 
 
 
 
Moje knihy
 
  • Černohorské sluncebraní
  • Marné levitace
  • Siluety
 
 
 
 
 
 
 
Encyklopedie
 
  • Encyklopedie 1. vyd. Vročení 2005  
    Vročení 2005  
  • Encyklopedie 2. vyd. Vročení 2013
    Vročení 2013
 
 
 
 
 
 
 
Rubriky
 
Archiv
 
 
 
 
 
 
 
 

Archív pro Červen 2016


Karel Loprais potěšil klienty havířovského Grand Parku

30. 6. 2016

Senioři z havířovského sociálního zařízení Grand Park navštívili několikanásobného vítěze Rallye Dakar Karla Lopraise. V areálu Loprais teamu ve Frenštátu pod Radhoštěm si prohlédli závodní vozy a úspěšného závodníka vyzpovídali. „Výlet i povídání s Karlem Lopraisem byl součástí aktivit, které pro naše klienty připravujeme. U starších lidí jsou nesmírně důležité jak fyzické aktivity, tak nové myšlenkové podněty. Jedině tak zůstává tělo i mozek v kondici,“ vysvětluje ředitelka Grand Parku Renata Vávrová. (Pokračování textu…)


Stanislav Drozd a jeho fotografie

28. 6. 2016

V Úřadu městského obvodu Poruba je také místo, kde je možno se  pravidelně setkávat se současným uměním, protože je tamní schodiště využíváno k výstavním akcím.  V těchto dnech právě tam mohou zájemci obdivovat fotografie ostravského autora Stanislava Drozda.

(Pokračování textu…)


K výstavě Daniel Balabán / Nejasná poselství

27. 6. 2016

Galerie výtvarného umění v Ostravě pořádá komentovanou prohlídku k výstavě Daniel Balabán / Nejasná poselství, a to v úterý 28. června v 17 hodin v Domě umění (Jurečkova 9, Moravská Ostrava). Výstavou zájemce provede výtvarník Daniel Balabán. Další komentovaná prohlídka za účasti autora proběhne 30. srpna. (Pokračování textu…)


Pel-mel v Domě u šraněk

23. 6. 2016

Dne 28. 6. 2016 proběhne v Domě u šraněk v Ostravě-Vítkovicích vernisáž výstavy s názvem „PEL-MEL III.“ Tato výstavní akce mapuje galerijní rok za období září 2015 až červen 2016. Vernisáž začíná v 18 hodin.


Fotografie Stanislava Drozda v Galerii na schodech

16. 6. 2016

(Pokračování textu…)


Seznámení s historií vítkovického kostela a farnosti

14. 6. 2016

Městský obvod Vítkovice, pracoviště Dům u šraněk,  zve na komentovanou vycházku nazvanou Pod kostelní věží. Uskuteční se 17. června od 16 hod. Zájemci budou seznámeni s historií budování vítkovického kostela i s jeho jedinečnostmi,  dále také s minulostí a současnosti  farnosti Ostrava-Vítkovice. Sraz před kostelem.


Letní radovánky na Masarykově náměstí v Ostravě

13. 6. 2016

Od června do srpna letošního roku mohou Ostravané i návštěvníci krajské metropole využít městskou písečnou „pláž“, která vznikne na Masarykově náměstí – v srdci města. Bude nabízet širokou škálu sportovních, kulturních i relaxačních aktivit. (Pokračování textu…)


Vzpomínkový koncert pro Karla Harudu

12. 6. 2016

V sobotu 25. června se od 18 hodin uskuteční v ostravském kostele sv. Václava Vzpomínkový koncert pro Karla Harudu. (Pokračování textu…)


Muzejní noc a Hádej, kdo jsem?

8. 6. 2016

K programu ostravské Muzejní noci bude v sobotu 11. června patřit i zábavná soutěž, kterou organizují v Moravskoslezské vědecké knihovně pod názvem Hádej, kdo jsem?. Na jejím začátku se návštěvník ,,promění“ v osobnost některého slavného ostravského rodáka. (Pokračování textu…)


Muzejní noc 2016 v Ostravě

4. 6. 2016

V sobotu 11. června  mohou Ostravané prožít další Muzejní noc, tentokráte již po osmé.  Slavnostní zahájení se uskuteční před budovou Nové radnice na Prokešově náměstí v 18 hodin. Účastníci ozdobí začátek akce vypouštěním mýdlových bublin z bublifuků, které si mohou na náměstí vyzvednou od 17.30 hod. Akce se v rámci Ostravy  zúčastní 33 státních, neziskových a soukromých organizací, které se zapojují do kulturního života města i Moravskoslezského kraje. Více


Vítkovice a náboženský život v době totalitních režimů

2. 6. 2016

Dne 6. června se v Domě u šraněk v Ostravě-Vítkovicích uskuteční přednáška Jana Larische, Th.D., na téma Vítkovice a náboženský život v době totalitních režimů. Přednášející seznámí návštěvníky s římskokatolickou farností Ostrava-Vítkovice od doby jejího založení po rok 1989. (Pokračování textu…)


 
 
 
 
 
 
 
Smlouvy
 
 
 
 
 
 
 
 
Městské lázně
 
 
 
 
 
 
 
 
Starší archív
 
 
 
 
 
 
 
 
Zajímavost
 
  • 7. Průhledy