Eva Kotarbová
Administrátor: Eva Kotarbová Návštěvní kniha
 
 
 
 
 
 
 
Moje knihy
 
  • Černohorské sluncebraní
  • Marné levitace
  • Siluety
 
 
 
 
 
 
 
Encyklopedie
 
  • Encyklopedie 1. vyd. Vročení 2005  
    Vročení 2005  
  • Encyklopedie 2. vyd. Vročení 2013
    Vročení 2013
 
 
 
 
 
 
 
Rubriky
 
Archiv
 
 
 
 
 
 
 
 

Archív pro Květen 2016


Lukáš Vondráček na Janáčkově máji v Ostravě

31. 5. 2016

Ve čtvrtek 2. 6.  se uskuteční v rámci mezinárodního hudebního festivalu Janáčkův máj v Domě kultury města Ostravy od 19 hodin klavírní recitál Lukáše Vondráčka. Kdysi se o něm psalo jako o zázračném dítěti z Opavy. (Pokračování textu…)


Janáčkova filharmonie Ostrava ohlédnutí a plány

30. 5. 2016

Vedení Janáčkovy filharmonie Ostrava v uplynulém týdnu před novináři rekapitulovalo úspěchy své právě dobíhající umělecké sezóny a plány pro nadcházející 63. koncertní sezónu, která začne v září 2016.   (Pokračování textu…)


Další výstava v Komorní scéně Aréna

29. 5. 2016

V ostravské Komorní scéně Aréna se  31. května v 17 hodin uskuteční vernisáž výstavy Vojtěch V. Sláma – Zděděný obraz. Veřejnosti tak budou představena díla brněnského rodáka (*1974), absolventa Střední školy uměleckých řemesel v Brně, člena skupiny Steiner Group a fotografa na volné noze. (Pokračování textu…)


Film s názvem 56 si podmanil T-film Ostrava 2016

27. 5. 2016

Dvoudenní mezinárodní festival T-film Ostrava 2016  vyvrcholil ve čtvrtek 26. května ve Světě techniky předáváním cen vítězům. Festivalovou Grand Prix získal snímek s názvem 56, který vznikl ve spoluprací autorů z Madagaskaru, Španělska a Norska  (scénář Carlos Gómez a Vallivana Álvarez, režie Marco Huertas). Zrcadlí sociální témata na Madagaskaru, jak jsou viděna dětskýma očima. (Pokračování textu…)


Mezinárodní den sester a ošetřovatelství oslaví i v Bílovci

11. 5. 2016

Mezinárodní den sester a ošetřovatelství si připomenou 12. května také v Bílovecké nemocnici, a. s., kde pracuje 117 sester včetně ošetřovatelů a sanitářů.  Zdravotní sestry, které v tento den nastoupí na službu, dostanou květinový dárek a na každé oddělení bude poslán dárkový balíček pro ostatní ošetřovatelský tým. (Pokračování textu…)


Devadesátiny Domu umění v Ostravě

10. 5. 2016

V pátek 13. května uběhne 90 let od slavnostního otevření Domu umění. U této příležitosti se od 16 hodin uskuteční výtvarné dílny nejen pro děti, proběhne komentovaná  prohlídka výstavy Leopold a Paul Kupelwieser s kurátorkou Renatou Skřebskou, která bude zakončena klavírním vystoupením Michala Bárty. (Pokračování textu…)


Deset let televize Noe

8. 5. 2016

Před deseti lety 10. května 2006 zahájila pravidelné vysílání televize Noe. Od samého počátku se profilovala jako nekomerční pozitivní televize dobrých zpráv. Své sídlo měla a stále má v Ostravě, je tedy jedinou českou celoplošnou televizí, která nesídlí v Praze. Nevysílá reklamy, jediným zdrojem jejích příjmů jsou dary diváků a příznivců. (Pokračování textu…)


William Shakespeare včera a dnes nejen s Marií Vikovou

7. 5. 2016

Touto fotografií, kde je uprostřed  herečka Marie Viková, a dalšími snímky se vracíme k besedě,  kterou uspořádala Knihovna města Ostravy, pobočka Závodní v O.-Hrabůvce díky iniciativě její vedoucí Marie Koskové. Konala se ve středu 4. května. Jako mnoho jiných letošních kulturních programů připomněla 400. výroční úmrtí světoznámého spisovatele Williama Shakespeara. (Pokračování textu…)


Umělecký smalt ve Frýdlantě nad Ostravicí

6. 5. 2016

Od 13. května do 26 června proběhne v Kulturním centru ve Frýdlantě nad Ostravicí repríza úspěšné výstavy Umění ohně – Sztuka ognia aneb Frýdlantský umělecký smalt. Zahájení bude v soboru 14. 5. ve 14 hodin. Po řadě úspěšných výstav v Polsku se zde představí soubor 16 umělců z Česka a Polska, kteří se smaltu soustavně věnují. Představí velký výběr technických postupů i výtvarných názorů. (Pokračování textu…)


Mezinárodní filmový festival T-film Ostrava 2016

5. 5. 2016

Dne 25. května od 16 hod. začne v ostravské Dolní oblasti Vítkovice Mezinárodní filmový festival T-film Ostrava 2016.  Do této soutěžní filmové přehlídky je letos zařazeno  rekordních třiapadesát snímků z 18 zemí světa. (Pokračování textu…)


JFO představí účastníky dirigentských kurzů

3. 5. 2016

Janáčkova filharmonie Ostrava pořádá 10. června v Domě kultury města Ostravy koncert, v němž se představí účastníci dirigentských kurzů. Pro zájemce je vstup zdarma. Koncert bude zahájen v 19 hodin. (Pokračování textu…)


 
 
 
 
 
 
 
Smlouvy
 
 
 
 
 
 
 
 
Městské lázně
 
 
 
 
 
 
 
 
Starší archív
 
 
 
 
 
 
 
 
Zajímavost
 
  • 7. Průhledy