Eva Kotarbová
Administrátor: Eva Kotarbová Návštěvní kniha
 
 
 
 
 
 
 
Moje knihy
 
  • Černohorské sluncebraní
  • Marné levitace
  • Siluety
 
 
 
 
 
 
 
Encyklopedie
 
  • Encyklopedie 1. vyd. Vročení 2005  
    Vročení 2005  
  • Encyklopedie 2. vyd. Vročení 2013
    Vročení 2013
 
 
 
 
 
 
 
Rubriky
 
Archiv
 
 
 
 
 
 
 
 

Archív pro Duben 2016


Ohlédnutí za soutěží Zasmějme se spolu

30. 4. 2016

Městská organizace Svazu důchodců ČR, se sídlem v Porubě, byla hlavním organizátorem taneční a vědomostní soutěže nazvané Zasmějme se spolu. Uskutečnila se dne 19. dubna 2016 v nedávno otevřeném Komunitním centru Archa

(Pokračování textu…)


Jan Kufa Kičeřok a jeho tváře

30. 4. 2016

V ostravské výstavní síni Gabriel (Charitativní středisko Gabriel v O.-Zábřehu) bude zahájena 10. května v 17 hod. výstava Portréty. Svoje fotografie na ní představí významný fotograf z Jablunkovska Jan Kufa Kičeřok (1951). (Pokračování textu…)


Pocta smaltu v Orchard Gallery

29. 4. 2016

V Orchard Gallery na Hornopolní ulici v Moravské Ostravě bude 2. května zahájena výstava Pocta smaltu. Vernisáž začíná v 17 hod. Tato výstavní akce potrvá do 7. června.


Prof. Svatava Urbanová osobně převzala Plaketu

27. 4. 2016

Literární historička a teoretička Svatava Urbanová převzala dne 20. dubna 2016 na Univerzitě Komenského v Bratislavě Plaketu Ĺudmily Podjavorinskej, udělenou „za intenzívní a dlouholetou spolupráci se slovenskými výzkumnými pracovišti při reflektování slovenské literatury pro děti a mládež a za rozšiřování jejího poznání v českém kulturním kontextu.“ Ocenění jí bylo uděleno již dříve, a to v září 2015 u příležitosti 50. výročí světového Bienále ilustrace v Bratislavě. Návrh vzešel z iniciativy slovenské sekce IBBY (International Board on Books for Young People), avšak ze zdravotních důvodů nedošlo k osobnímu předání. Plaketu v podobě plastiky – trojitého čtyřlístku – předala prezidentka SkIBBY dr. Timotea Vráblová a ing. Peter Tvrdoň, ředitel Bibiany, mezinárodního domu umění pro děti v Bratislavě. Následně proběhla vědecká konference o literatuře, ilustraci a dramatické tvorbě pro děti a mládež v roce 2015, které se laureátka aktivně zúčastnila, a hned v úvodu zaujala svým referátem o české loňské produkci.

Loňská zpráva k ocenění

 


Výstava fotografií Stanislava Drozda

27. 4. 2016

Výstava Ostrava jinak, Nytrová 2 bude otevřena vernisáží v 17 hod. v Návštěvnickém centru Nového Jičína (Masarykovo nám. 45/29).


Hovory ze staré pohovky s Dagmar Misařovou

24. 4. 2016

Známá redaktorka Českého rozhlasu Ostrava Dagmar Misařová si zve na talk show každý měsíc tři zajímavé osobnosti spjaté s Ostravou. Místem konání je Stará Aréna. Dne 25. dubna si bude povídat s fotografem Martinem Strakou, prozaikem Miroslavem Sehnalem a sopranistkou Patricií Janečkovou. Pořad začíná v 18.30 hod.


Archeopark v Chotěbuzi bude opět otevřen

24. 4. 2016

Už 30. dubna bude po rekonstrukci otevřen pro veřejnost Archeopark v Chotěbuzi u Českého Těšína. Tato replika slovanského hradiska má novou vstupní budovu s výukovým centrem. (Pokračování textu…)


Výstava Nade mnou

23. 4. 2016

Slavnostní zahájení výstavy Nade mnou, která představí nejnovější práce výtvarníka Milana Cieślara, se koná ve středu 27. dubna ve Slezskoostravské galerii. Vernisáž začne  v 17 hodin za přítomnosti autora. Úvodní slovo pronese Pavel Šopák. Výstava potrvá do 17. června.


Setkání s Shakespearem a Marií Vikovou

22. 4. 2016


Dny umění nevidomých na Moravě

22. 4. 2016

Ve dnech 3. až 27. května se uskuteční 22. ročník mezinárodního festivalu Dny umění nevidomých na Moravě, který prezentuje umělecké aktivity a úspěchy zrakově postižených umělců a kolektivů. Akce se koná ve vybraných městech Moravy. (Pokračování textu…)


Vlajky na počest Shakespeara

21. 4. 2016

Ostravské kulturní instituce a Magistrát města Ostravy se spojily v zajímavé akci a ke dni 23. dubna vyvěsí na počest největšího britského dramatika bílé vlajky s logem celoročního projektu Shakespeare Ostrava 2016. Právě v v tento den uplyne 400 let od Shakespearova úmrtí a zárove? také 452 let od jeho narození.


Mariánskohorské kafíčko s Ivo Šmoldasem

21. 4. 2016

Květnový besední pořad Mariánskohorské kafíčko bude se známým Ivo Šmoldasem. Uskuteční se ve středu 4. května od 17 hodin v pobočce Knihovny města Ostravy na Fifejdách. Připravila a moderuje Vlaďka Dohnalová.

 


Rybářské sdružení Klimkovice pořádá závod

21. 4. 2016

Už 14. závod v rybaření pořádá pro zájemce z řad široké veřejnosti Rybářské sdružení Klimkovice. Tentokrát v sobotu 23. dubna. (Pokračování textu…)


Maraton v četbě na počest Cervantese

19. 4. 2016

Ostravské gymnázium Hladnov ve spolupráci s Antikvariátem a klubem Fiducia pořádá již 12. ročník maratonu v četbě románu Důmyslný rytíř Don Qijote de la Mancha. (Pokračování textu…)


Karel IV. známý a neznámý

13. 4. 2016

Moravskoslezská vědecká knihovna v Ostravě zve na přednášku Marka Zágory s názvem Karel IV. známý a neznámý. Koná se v rámci letošního sedmistého výročí narození uvedeného vladaře. Akce se uskuteční 4. května od 17 hod. ve studovně. Přednášku doplní výstava knih o Karlu IV. z fondů knihovny. Vstup volný. (Pokračování textu…)


 
 
 
 
 
 
 
Smlouvy
 
 
 
 
 
 
 
 
Městské lázně
 
 
 
 
 
 
 
 
Starší archív
 
 
 
 
 
 
 
 
Zajímavost
 
  • 7. Průhledy