Suchý hadr na dně mořském

Je to pěkná a veselá knížka. To jsou slova Zdeňka Svěráka, jimiž zhodnotil prvotinu Ivany Chřibkové s názvem Suchý hadr na dně mořském, kterou v loňském roce vydalo vydavatelství Bookmedia. Autorka pochází ze Slezska, po střední škole pracovala pro opavský týdeník Kamelot a později pro ostravský deník Svoboda. Podílela se také na několika charitativních projektech. Po přestěhování do Prahy působila v týdeníku Ano, po nějaké době se stala redaktorkou a následně šéfredaktorkou webových stránek Tv Nova. Její tvůrčí invence se podepsala mimo jiné i pod pořad Volejte Novu. Později se přestěhovala na Gibraltar, žila i ve Španělsku.

Pokračovat ve čtení „Suchý hadr na dně mořském“

Bílá neděle s tvůrčí dílnou v Ostravě pod věží

Před velikonočním pondělím 27. března bude probíhat v prostorách pod vyhlídkovou věží Nové radnice v Ostravě tvůrčí dílna. Dospělí i děti si zde mohou vyrobit různé tematické ozdoby, připravit si vajíčka pro koledníky nebo si zahrát o malé ceny v soutěži.
Vyhlídková věž bude mít tento den otevřeno od 9 do 19 hodin. Vstup na ochoz je zpoplatněn: 50 Kč pro dospělé, 40 Kč pro děti, studenty a seniory.

Obrovský úspěch Komorní scény Aréna

V neděli 20. března 2016 zaznamenala Komorní scéna Aréna, i celé ostravské a vůbec moravské divadlo, jeden z největších úspěchů všech dob. V rámci předávání Cen divadelní kritiky proměnila všechny své nominace v ocenění. Aréna měla, společně s pražským Divadlem v Dlouhé, nejvyšší počet nominací ze všech českých a moravských divadel, a to hned v pěti kategoriích. Pokračovat ve čtení „Obrovský úspěch Komorní scény Aréna“

Březnová Vítkovická štokrla

Městský obvod Vítkovice pořádá v Domě u šraněk pořad Vítkovická štokrla, jenž nabídne bližší seznámení s Mgr. Miroslavem Dočkalem, ředitelem Střední školy technické a dopravní, O.-Vítkovice, který bude vyprávět o vývoji školy a jejím dnešním vzdělávacím programu. Beseda se uskuteční 22. března od 18 hodin.