Eva Kotarbová
Administrátor: Eva Kotarbová Návštěvní kniha
 
 
 
 
 
 
 
Moje knihy
 
  • Černohorské sluncebraní
  • Marné levitace
  • Siluety
 
 
 
 
 
 
 
Encyklopedie
 
  • Encyklopedie 1. vyd. Vročení 2005  
    Vročení 2005  
  • Encyklopedie 2. vyd. Vročení 2013
    Vročení 2013
 
 
 
 
 
 
 
Rubriky
 
Archiv
 
 
 
 
 
 
 
 

Archív pro Březen 2016


Suchý hadr na dně mořském

30. 3. 2016

Je to pěkná a veselá knížka. To jsou slova Zde?ka Svěráka, jimiž zhodnotil prvotinu Ivany Chřibkové s názvem Suchý hadr na dně mořském, kterou v lo?ském roce vydalo vydavatelství Bookmedia. Autorka pochází ze Slezska, po střední škole pracovala pro opavský týdeník Kamelot a později pro ostravský deník Svoboda. Podílela se také na několika charitativních projektech. Po přestěhování do Prahy působila v týdeníku Ano, po nějaké době se stala redaktorkou a následně šéfredaktorkou webových stránek Tv Nova. Její tvůrčí invence se podepsala mimo jiné i pod pořad Volejte Novu. Později se přestěhovala na Gibraltar, žila i ve Španělsku.

(Pokračování textu…)


Bílá neděle s tvůrčí dílnou v Ostravě pod věží

23. 3. 2016

Před velikonočním pondělím  27. března bude probíhat v prostorách pod vyhlídkovou věží Nové radnice v Ostravě tvůrčí dílna. Dospělí i děti si zde mohou vyrobit různé tematické ozdoby, připravit si vajíčka pro koledníky nebo si zahrát o malé ceny v soutěži.
Vyhlídková věž bude mít tento den otevřeno od 9 do 19 hodin. Vstup na ochoz je zpoplatněn: 50 Kč pro dospělé, 40 Kč pro děti, studenty a seniory.


Obrovský úspěch Komorní scény Aréna

22. 3. 2016

V neděli 20. března 2016 zaznamenala Komorní scéna Aréna, i celé ostravské a vůbec moravské divadlo, jeden z největších úspěchů všech dob. V rámci předávání Cen divadelní kritiky proměnila všechny své nominace v ocenění.  Aréna měla, společně s pražským Divadlem v Dlouhé, nejvyšší počet nominací ze všech českých a moravských divadel, a to hned v pěti kategoriích. (Pokračování textu…)


Setkání fotografů a filmařů

22. 3. 2016

Společnost PANIMA, s. r .o., připravuje na 2. dubna akci nazvanou Setkání fotografů a filmařů. Proběhne v areálu Hlubina (v budově Cineport) v Ostravě od 8 do 13 hod. (Pokračování textu…)


Taneční soubor Kotek potěšil

21. 3. 2016

,

V sobotu 19. dubna se společenský sál Janáčkovy konzervatoře a gymnázia v Ostravě zaplnil příznivci folkloru. V pořadu, který připravila Naděžda Rokytová (scénář, choreografie a režie) s názvem Přástky aneb Krátký den, dlouhá nit, vystoupili členové taneční skupiny Kotek vedené Jaromírem Dombrošem a čtrnáct dětí, dále (Pokračování textu…)


In Signum vystavuje v komplexu Orchard

20. 3. 2016

Výtvarná skupina In Signum se v současné době prezentuje výstavou, jež měla vernisáž 16. března 2016 v místě, které původně nebylo určeno pro výstavní akce, na nichž se vystavují umělecká díla. Jde o objekt na ostravské Hornopolní ulici č. 34.   (Pokračování textu…)


Březnová Vítkovická štokrla

19. 3. 2016

Městský obvod Vítkovice pořádá v Domě u šraněk pořad Vítkovická štokrla, jenž nabídne bližší seznámení s Mgr. Miroslavem Dočkalem, ředitelem Střední školy technické a dopravní, O.-Vítkovice, který bude vyprávět o vývoji školy a jejím dnešním vzdělávacím programu. Beseda se uskuteční 22. března od 18 hodin.


Bibliografie literatury pro děti a mládež podruhé

17. 3. 2016

Nedávno vyšla příručka Bibliografie literatury pro děti a mládež českého Slezska a severovýchodní Moravy.  Jde o upravené a rozšířeném vydání publikace s dřívějším názvem Literatura pro děti a mládež Slezska a severní Moravy v roce 2000. (Pokračování textu…)


Velikonoční jarmark v centru Ostravy

16. 3. 2016

Letos proběhne velikonoční jarmark v historickém centru města ve dnech 23. až 25. března, a to v době od 11 do 19 hod. na Masarykově náměstí. Do pašijového týdne, který je nejvýznamnějším obdobím křesťanského roku,  návštěvníci  mohou ,,vstoupit“ branou zdobenou květinami. Velikonoce budou připomínat nejen stojany s velikonočními symboly a informacemi o Svatém týdnu, ale také dva zdobené sedlácké vozy, zvonička se zvonem jara aj. (Pokračování textu…)


Evangelium podle houslí opět v Ostravě

15. 3. 2016

V katedrále Božského Spasitele v Ostravě bude v pondělí 4. dubna uvedeno v produkci Ilony Kučerové Evangelium podle houslí. Jedná se o divadelní představení s hudbou ostravského skladatele Pavla Helebranda. Myšlenkou vytvořit hudebně dramatické dílo na základě evangelií Nového zákona se Pavel Helebrand začal zabývat v druhé polovině devadesátých let 20. st. (Pokračování textu…)


Příběhy z Varšavského povstání 1944

14. 3. 2016

Ostravský spolek PANT ve spolupráci s Antikvariátem a klubem Fiducia  představí veřejnosti novou knihu Chtěli být svobodní – Příběhy z Varšavského povstání 1944. Stane se tak ve čtvrtek 17. března od 18 hod. v Antikvariátu a klubu Fiducia.   (Pokračování textu…)


Otevření Orchard Gallery v Ostravě

13. 3. 2016

Ve středu 16. března bude v Ostravě (v budově na Hornopolní ul. č. 34) otevřena nová galerie nazvaná Orchard Gallery. V první výstavě, která bude mít vernisáž od 17 hod., představí svá výtvarná díla členové skupiny In Signum. Výstava potrvá do 30. dubna 2016. Galerie bude otevřena pro návštěvníky vždy v úterý a ve čtvrtek od 13 do 17 hod.


Seznámení s románovou fikcí Podvolení

10. 3. 2016

Příznivci čtenářského klubu Antikvariátu a klubu Fiducia v Ostravě se sejdou 16. března v 18 hod. Tentokrát bude setkání zaměřeno na knihu Michela Houellebecqa Podvolení. Autor napsal román o tom, jak se z Francie stane islámský stát. (Pokračování textu…)


Výstava Můj děda a já

2. 3. 2016

Galerie G Charity Ostrava, která se nachází v Ostravě-Zábřehu (v blízkosti domu kultury Akord) v budově na Čujkovově ul. 40, v úterý 8. března pořádá vernisáž k výstavě maleb Evy Komárkové, nazvané Můj děda a já. Začátek v 17 hod.

(Pokračování textu…)


Týden španělské kultury v Ostravě

1. 3. 2016

Katedra romanistiky Ostravské univerzity pořádá spolu s Gymnáziem Hladnov a organizací Europe Direct Týden španělské kultury. Koná se v době 400. výročí úmrtí slavného spisovatele Miguela de Cervantese. V jeho rámci  se od 1. do 8. března v prostorách Minikinokavárny uskuteční filmový festival La película. Ten představí to nejlepší ze současné španělské kinematografie. V programu týdenní akce je také série přednášek, workshopů, divadelních i gastronomických nabídek. Proběhnou na Filozofické fakultě OU, v Antikvariátu a klubu Fiducia, v restauraci Sí nebo v hudebním klubu Dock.


 
 
 
 
 
 
 
Smlouvy
 
 
 
 
 
 
 
 
Městské lázně
 
 
 
 
 
 
 
 
Starší archív
 
 
 
 
 
 
 
 
Zajímavost
 
  • 7. Průhledy