Eva Kotarbová
Administrátor: Eva Kotarbová Návštěvní kniha
 
 
 
 
 
 
 
Moje knihy
 
  • Černohorské sluncebraní
  • Marné levitace
  • Siluety
 
 
 
 
 
 
 
Encyklopedie
 
  • Encyklopedie 1. vyd. Vročení 2005  
    Vročení 2005  
  • Encyklopedie 2. vyd. Vročení 2013
    Vročení 2013
 
 
 
 
 
 
 
Rubriky
 
Archiv
 
 
 
 
 
 
 
 

Archív pro Únor 2016


Ků? před Novou radnicí v Ostravě bude odstraněn

26. 2. 2016

V neděli 28. února bude v ranních hodinách z rondelu u ostravské Nové radnice odinstalována socha koně (nazvaná Pocta hornictví). Jde o plastiku Ondřeje Gély, Stanislava Holíka, Jana Balnera a Jana Braunše, která byla vítězným dílem ze Sympozia prostorových forem Ostrava 2013. (Pokračování textu…)


Robo Kočan vystavuje Ostravě

24. 2. 2016

V Komorní scéně Aréna v Ostravě bude 1. března otevřena výstava nazvaná Obrazy paměti. Představí tvorbu fotografa Robo Kočana (nar. 1968). Autor žije ve slovenském Popradě. Studoval na Vysoké škole výtvarných umění v Bratislavě, dále ve Velké Británii a Francii. V r. 2003 se uskutečnila jeho stáž v USA. Autorova díla jsou zastoupena v mnoha soukromých a veřejných sbírkách na Slovensku i v zahraničí.

Vernisáž začne v 17 hod. Výstava potrvá do poloviny června 2016.


Nominace Komorní scény Aréna na ceny divadelní kritiky

20. 2. 2016

Komorní scéna Aréna po lednovém úspěchu, kdy na základě ankety Divadelních novin inscenace hry Tomáše Vůjtka Slyšení, v režii uměleckého šéfa KSA Ivana Krejčího, získala titul Inscenace roku 2015,  má další šanci dostat významná ocenění, a to Ceny divadelní kritiky 2015. (Pokračování textu…)


Knihcentrum představí knihu Za všechno mohou jeleni

18. 2. 2016

Ostravské Knihcentrum připravuje na úterý 1. března seznámení s novou knihou Aleše Dostála, nazvanou Za všechno mohou jeleni. Spolu s autorem, který je velkým znalcem a milovníkem přírody, publikaci veřejnosti představí herec Norbert Lichý a literární teoretik Lukáš Průša. Knižní novinka obsahuje patnáct pravdivých příběhů o lovu a myslivosti. Slavnostní uvedení knihy začne v 16 hod.


Posluchači mohou rozhodnout o programu koncertu JFO

17. 2. 2016

Janáčkova filharmonie Ostrava má v programu uskutečnění speciálního projektu, který dostal název Koncert na přání. Uskuteční se 3. června od 19 hodin v Domě kultury města Ostravy. (Pokračování textu…)


Současná slovenská literatura pod drobnohledem

16. 2. 2016

Ve čtvrtek 18. února se od  18 hod. v Antikvariátu a klubu Fiducia v Ostravě uskuteční moderovaná debata o současné slovenské literatuře. Vystoupí v ní Libor Magdo?, který od roku 1993 vyučuje na Filozofické fakultě Ostravské univerzity slovenskou literaturu a působí jako vyučující českého jazyka a dějepisu na Gymnáziu Petra Bezruče ve Frýdku-Místku. (Pokračování textu…)


Ostravský Protimluv čtrnáctiletý

13. 2. 2016

V pondělí 22. února od 18 hod. proběhne v ostravském Domě umění literárně hudební večer k 14. výročí založení ostravské kulturní revue Protimluv. Na něm bude veřejnosti představen nový knižní titul – Černý bod publicisty Martina Jirouška. Autor v něm zachycuje vývoj hororu v českých zemích od 19. století. (Pokračování textu…)


Zvýšený zájem o Moravskoslezský kraj v roce 2015

11. 2. 2016

V průběhu roku 2015 navštívilo Moravskoslezský kraj podle Českého statistického úřadu 775 061 hostů. Jde o rekordní počet návštěvníků. Proti r.  2014 je to více asi o deset procent. Z tohoto počtu 24 procent představovali zahraničí návštěvníci. Nejvíce turistů přijelo do MSK ze Slovenska, druhou nejpočetnější skupinou byli Poláci. (Pokračování textu…)


Klub přátel historie a literatury plánuje další setkání

2. 2. 2016

Ve středu 27. 1. 2016 se konala v pobočce Závodní Knihovny města Ostravy první schůzka Klubu přátel historie a literatury. Hlavní náplní, po krátkém seznámení s myšlenkou vzniku klubu a jeho programem, byly vzpomínky přítomných na zimy dětství a mládí. V uvedené pobočce v Jubilejní kolonii se sešlo 17 zájemců a vznikl tak prostor k příjemné komunikaci, vzpomínání, k živé debatě. (Pokračování textu…)


 
 
 
 
 
 
 
Smlouvy
 
 
 
 
 
 
 
 
Městské lázně
 
 
 
 
 
 
 
 
Starší archív
 
 
 
 
 
 
 
 
Zajímavost
 
  • 7. Průhledy