Eva Kotarbová
Administrátor: Eva Kotarbová Návštěvní kniha
 
 
 
 
 
 
 
Moje knihy
 
  • Černohorské sluncebraní
  • Marné levitace
  • Siluety
 
 
 
 
 
 
 
Encyklopedie
 
  • Encyklopedie 1. vyd. Vročení 2005  
    Vročení 2005  
  • Encyklopedie 2. vyd. Vročení 2013
    Vročení 2013
 
 
 
 
 
 
 
Rubriky
 
Archiv
 
 
 
 
 
 
 
 

Archív pro Leden 2016


Přečtěte si názor na publikaci Ostrava v důchodu

28. 1. 2016

Kniha ostravského fotografa Ondřeje Durczaka Ostrava v důchodu – průvodce po zaniklé slávě zachycuje mizející i zaniklá místa Ostravy.  Na veřejnost byla uvedena  24. listopadu v ostravském Antikvariátu a klubu Fiducia.  Recenzi na tuto zajímavou publikaci napsal Lukáš Průša. Více


Divadlo Petra Bezruče připomíná svoje sedmdesátiny

27. 1. 2016

 V pátek 29. ledna oslaví ostravské Divadlo Petra Bezruče sedmdesáté výročí své existence. Jubileum založení si divadelníci připomenou na slavnostním galavečeru, v němž vystoupí členové současného souboru i výrazné osobnosti, které ovlivnily charakter této divadelní scény v minulosti.  (Pokračování textu…)


Básník Theofil Halama a jeho tři nové knihy

25. 1. 2016

V uplynulém roce vyšly v nakladatelství Sursum tři nové knihy Theofila Halamy, spisovatele, který se narodil v Českém Těšíně a dlouho žije daleko za hranicemi vlasti. Více v článku Milana Hrabala.

Foto: Eva Kotarbová


Sběratelské poklady Romana Gronského

22. 1. 2016

Muzeum hraček v Ostravě (v OC Laso) připravuje vernisáž k výstavě s názvem Sběratelské poklady aneb Třináctero barev sběratelství. Výstavní akce představí poklady ze sbírek paralympionika a fotografa Romana Gronského z Olomouce. Vernisáž proběhne 26. ledna od 17 hod. (Pokračování textu…)


Ostravský křest knihy Holokaust a jiné genocidy

20. 1. 2016

Nová kniha Holokaust a jiné genocidy, kterou vydal ostravský spolek PANT, se věnuje nejpodstatnějším genocidám 20. století. Součástí slavnostního uvedení knihy, které proběhne ve čtvrtek 21. ledna od 18.00 hod. v ostravském Antikvariátu a klubu Fiducia, budou projekce dokumentů o genocidě Arménů a romském holokaustu. (Pokračování textu…)


Kniha vzpomínek herečky Veroniky Forejtové

19. 1. 2016

Knihu vzpomínek k vydání připravila Alena Miková. Představení knihy bude 29. ledna v ostravské Literární kavárně Academia.


Tváří v tváří klimatu – výstava švédské ambasády

18. 1. 2016

Velvyslankyně Švédska v České republice Annika Jagander srdečně zve na exkluzivní vernisáž projektu Tváří v tváří klimatu. Uskuteční se v úterý 19. ledna 19 hod. za účasti primátora města Ostravy Tomáše Macury. Výstava je umístěna v prostoru Cooltour v Ostravě (Černá louka,  Ostrava). Projekt je součástí celoročního tématu ambasády „Sweden loves the Planet“


První setkání Klubu přátel historie a literatury

18. 1. 2016

Pobočka Knihovny města Ostravy v O.- Hrabůvce na Závodní ul. pořádá první setkání Klubu přátel historie a literatury. Uskuteční se 27. ledna od 16 hodin. Účastníci budou vzpomínat na zimy jejich dětství a mládí. Vyprávění doprovodí projekce starých snímků se zimní tematikou, které před léty vznikly v dnešním městském obvodu O.-Jih.


Významné životní jubileum Jiřího Svobody

17. 1. 2016

Odborná veřejnosti si dne 19. ledna připomene významné životní jubileum bohemisty prof. PhDr. Jiřího Svobody, DrSc., který patří k výrazným osobnostem naší literární vědy. Nejvýznamnější léta jeho profesního života jsou spojena s jeho působením v Ostravě. Více

Foto: Eva Kotarbová


Další koncert ve studiu Českého rozhlasu Ostrava

15. 1. 2016

Umělecká agentura a vydavatelství FMG Artists pořádá koncert, který se uskuteční ve studiu 1 Českého rozhlasu Ostrava ve středu 24. 2.  od 19 hod. Bude hrát trio ve složení: Philippe Portejoie (Francie) – saxofon, Frédérique Lagarde (Francie) – klavír, Igor Františák (ČR) – klarinet. V programu zazní skladby Prokofjeva, Poulence, Madsena, Iturralda, Iberta aj. autorů.


Od televize k televizi – 60 let televizního studia v Ostravě

13. 1. 2016

Výstava s názvem Od televise k televizi připomene letošní 60. výročí zahájení televizního vysílání z Ostravy. Proběhne ve Velkém světě techniky v Dolní oblasti Vítkovice, a to od 15. ledna až do 31. července 2016. Součástí výstavní akce jsou  sestřihy ukázek z programového archivu, fotografie, historická technika, pohádkové kostýmy, části dekorace či rekvizity ze známých pořadů. (Poprvé se z Ostravy vysílalo 31. 12. 1955.)  (Pokračování textu…)


Dostavba centra Ostravy z pohledu studentů

11. 1. 2016

Od poloviny ledna do polo­viny února 2016 bude ve výstavním sálu radnice městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz výstava semestrálních prací 26 studentů fakul­ty architektury ČVUT v Praze. Vernisáž se uskuteční v pátek 15. ledna od 15 hod.  Její součástí bude veřejná debata se studenty a zástupci obvodu. (Pokračování textu…)


Držíme spolu 2016 v Ostravském muzeu

10. 1. 2016

Jedinečná výstava fotografií Jindřicha Štreita, s názvem Držíme spolu, byla umístěna od listopadu lo?ského roku v Sanatoriích Klimkovice. Nyní se stěhuje do Ostravského muzea, kde bude otevřena slavnostní vernisáží ve středu 13. ledna v 15.30 hod. za přítomnosti autora. (Pokračování textu…)


Knihkupectví Kapitola organizuje zajímavé besedy

8. 1. 2016

Knihkupectví Kapitola ve Frýdku-Místku (Hlavní 107, Místek) připravuje na leden zajímavé besední akce. V první, a to 19. 1. od 17 hod., vystoupí básník, spisovatel, dokumentarista, tvůrce televizních pořadů a milovník přírody Jaromír Šlosar, který představí svou knihu Strážkyně pokladu, s podtitulem magické rozprávky ze Zadních hor. Poté 26. ledna od 18 hod. proběhne beseda a autogramiáda ke knize Plachetnicí kolem světa pro pírko tuč?áka autora Rudolfa Krautschneidera, (Pokračování textu…)


Nová připomínka spisovatele Zde?ka Jirotky

3. 1. 2016

U příležitosti 105. výročí narození českého spisovatele a ostravského rodáka Zde?ka Jirotky (*1911, †2003), jehož proslavil především román Saturnin, odhalí okrašlovací spolek Za krásnou Ostravu v den jeho narozenin 7. ledna v 16:02 hod. pamětní desku tomuto spisovateli. Jejím autorem je sochař Jan Šnéberger.  (Pokračování textu…)


 
 
 
 
 
 
 
Smlouvy
 
 
 
 
 
 
 
 
Městské lázně
 
 
 
 
 
 
 
 
Starší archív
 
 
 
 
 
 
 
 
Zajímavost
 
  • 7. Průhledy