Eva Kotarbová
Administrátor: Eva Kotarbová Návštěvní kniha
 
 
 
 
 
 
 
Moje knihy
 
  • Černohorské sluncebraní
  • Marné levitace
  • Siluety
 
 
 
 
 
 
 
Encyklopedie
 
  • Encyklopedie 1. vyd. Vročení 2005  
    Vročení 2005  
  • Encyklopedie 2. vyd. Vročení 2013
    Vročení 2013
 
 
 
 
 
 
 
Rubriky
 
Archiv
 
 
 
 
 
 
 
 

Archív pro Prosinec 2015


Elektromobil pomáhá hlavně klimkovickým občanům

27. 12. 2015

Město Klimkovice provozuje od prosince lo?ského roku senior taxi.  Pro r.  2016 na provoz svého unikátního elektromobilu schválili klimkovičtí zastupitelé šedesát tisíc korun. Senior taxi se v průběhu r. 2015 začalo používat i jako baby taxi. Odvoz v elektromobilu si mohou objednat i další občané města. Pořízení elektromobilu včetně příslušenství, k němuž patří i první dobíjecí stanice v Klimkovicích, přišlo na 900 tisíc korun. (Pokračování textu…)


Výběr regionálních receptů na facebooku

22. 12. 2015

Pátý ročník úspěšného projektu Jak šmakuje Moravskoslezsko,  který realizuje Moravskoslezský kraj, přináší fanouškům regionálních specialit novou facebookovou aplikaci. Je spuštěna na www.facebook.com/jaksmakujemoravskoslezsko. Funguje jako elektronická kuchařka. Recept si lze vybrat i podle podle základní suroviny, z níž chce zájemce vařit.


Změna úředních hodin koncem roku 2015

18. 12. 2015

Lidé, kteří si ještě koncem roku potřebují vyřídit své záležitosti na Krajském úřadu Moravskoslezského kraje v Ostravě, by měli počítat se změnou úředních hodin. Ve středu 23. prosince 2015 bude krajský úřad pro veřejnost otevřen od 9 do 13 hodin. Na Silvestra ve čtvrtek 31. prosince 2015 bude krajský úřad pro veřejnost uzavřen.


Ceny umělcům se zdravotním postižením

10. 12. 2015

Miroslav Novák, hejtman Moravskoslezského kraje,  Svatomír Recman, náměstek MSK  pro kulturu a sociální záležitosti,  a krajská zastupitelka Kateřina Chybidziurová, předsedkyně výboru pro kulturu a památky, dnes v Ostravě předali ocenění zdravotně postiženým lidem za jejich uměleckou činnost. (Pokračování textu…)


Novinka: databáze a mapa s ostravskými sochami

9. 12. 2015

Antikvariát a klub Fiducia spolu s Jakubem Ivánkem a okrašlovacím spolkem Za krásnou Ostravu 21. prosince 2015 spustí internetovou databázi uměleckých děl v Ostravě, která dostala název Ostravské sochy. (Pokračování textu…)


Představení Jesličky svatého Františka opět potěší

8. 12. 2015

I před letošními Vánoci mohou zájemci v Ostravě zhlédnout hru se zpěvy Pavla Helebranda, nazvanou Jesličky svatého Františka. Produkční představení je Ilona Kučerová. Hra bude uvedena v Národním divadle moravskoslezském  – na scéně Divadla Antonína Dvořáka.

  (Pokračování textu…)


Unikátní provedení Loutny české

8. 12. 2015

Ve čtvrtek 10. 12. v 18 hodin zazní v kostele Svatého Ducha v Ostravě-Zábřehu unikátní kompletní provedení Loutny české Adama Václava Michny z Otradovic v podání Ensemblu Inégal. Před koncertem bude od 16.30 hod. beseda s uměleckým vedoucím souboru Adamem Viktorou. Akce se koná  v rámci zimní části cyklu Čtvero ročních období,


 
 
 
 
 
 
 
Smlouvy
 
 
 
 
 
 
 
 
Městské lázně
 
 
 
 
 
 
 
 
Starší archív
 
 
 
 
 
 
 
 
Zajímavost
 
  • 7. Průhledy