O vánočních tradicích na Ostravsku

Statutární město Ostrava, městský obvod Vítkovice, pořádá přednášku Vánoční obyčeje a zvyky na Ostravsku. Vystoupí Mgr. Markéta Palowská z Ostravského muzea. Přednáška se uskuteční 15. prosince od 16 hod. v Domě u šraněk.

O knize Ostrava v důchodu

Kniha ostravského fotografa Ondřeje Durczaka Ostrava v důchodu – průvodce po zaniklé slávě zachycuje mizející i zaniklá místa Ostravy. Autor po vzoru „Erbena, Kollára, Čelakovského“, usiluje o uchování pozůstatků původní kultury Ostravska. Fotí kolonie, hospody, obchody, bufety, šachty, trafiky, zastávky, koupaliště, torza, zátiší atd. Jeho kniha bude na veřejnost uvedena v úterý 24. listopadu v 18 hod. v ostravském Antikvariátu a klubu Fiducia.

Předvánoční nadílka JFO

Ostravská Janáčkova filharmonie zve veřejnost na závěrečný koncert dirigentských kurzů. Zazní v něm tři části z Musorgského Obrázků z výstavy (Skřítek, Baba Jaga a Velká brána kyjevská), dále Stravinského suita Pták Ohnivák, předehra a části opery McRobertse Lyon a na závěr tři věty z Berliozovy Fantastické symfonie. Tento mimořádný koncert JFO se uskuteční v Domě kultury města Ostravy 21. 12. od 19 hodin. Vstup je pro všechny milovníky vážné hudby zdarma!