Ruská zavařenina v České televizi

Legendární inscenaci Komorní scény Aréna, Ruskou zavařeninu, čeká po dvou letech od její divadelní premiéry i premiéra televizní. Ruská zavařenina je text současné ruské dramatičky Ludmily Ulické, na prknech Komorní scény Aréna ji pohostinsky nastudoval režisér Ivan Rajmonta a hraje se od června roku 2013. Od té doby inscenace zaznamenala nebývalý úspěch mezi odbornou i laickou veřejností a nasbírala hned několik význačných ocenění. Pokračovat ve čtení „Ruská zavařenina v České televizi“

Pozvání na taneční koncert

Janáčkova konzervatoř a Gymnázium v Ostravě zve na taneční koncert nazvaný Tanec ve všech podobách. Uskuteční se v pondělí 9. listopadu od 17 hod. Vstupné je dobrovolné. Jsou připraveny ukázky klasického, soudobého, scénického i lidového tance v podání studentů tanečního oboru. Program je určen dětem i dospělým.

Na přednášku do knihovny v Jubilejní kolonii

Na besedu Tanzanie: půjčky jako cesta z chudoby? mohou zájemci přijít do pobočky Knihovny města Ostravy, která se nachází v Hrabůvce na ul. Závodní 47. Akce se uskuteční 18. listopadu od 16 hodin. Pobočka KMO je v Jubilejní kolonii v blízkosti stejnojmenné zastávky tramvaje č. 3.