Eva Kotarbová
Administrátor: Eva Kotarbová Návštěvní kniha
 
 
 
 
 
 
 
Moje knihy
 
  • Černohorské sluncebraní
  • Marné levitace
  • Siluety
 
 
 
 
 
 
 
Encyklopedie
 
  • Encyklopedie 1. vyd. Vročení 2005  
    Vročení 2005  
  • Encyklopedie 2. vyd. Vročení 2013
    Vročení 2013
 
 
 
 
 
 
 
Rubriky
 
Archiv
 
 
 
 
 
 
 
 

Archív pro Říjen 2015


Ruská zavařenina v České televizi

29. 10. 2015

Legendární inscenaci Komorní scény Aréna, Ruskou zavařeninu, čeká po dvou letech od její divadelní premiéry i premiéra televizní. Ruská zavařenina je text současné ruské dramatičky Ludmily Ulické, na prknech Komorní scény Aréna ji pohostinsky nastudoval režisér Ivan Rajmonta a hraje se od června roku 2013. Od té doby inscenace zaznamenala nebývalý úspěch mezi odbornou i laickou veřejností a nasbírala hned několik význačných ocenění. (Pokračování textu…)


Pozvání na taneční koncert

26. 10. 2015

Janáčkova konzervatoř a Gymnázium v Ostravě zve na taneční koncert nazvaný Tanec ve všech podobách. Uskuteční se v pondělí 9. listopadu od 17 hod. Vstupné je dobrovolné. Jsou připraveny ukázky klasického, soudobého, scénického i lidového tance v podání studentů tanečního oboru. Program je určen dětem i dospělým.


Na přednášku do knihovny v Jubilejní kolonii

25. 10. 2015

Na besedu Tanzanie: půjčky jako cesta z chudoby? mohou zájemci přijít do pobočky Knihovny města Ostravy, která se nachází v Hrabůvce na ul. Závodní 47. Akce se uskuteční 18. listopadu od 16 hodin. Pobočka KMO je v Jubilejní kolonii v blízkosti stejnojmenné zastávky tramvaje č. 3.

 


Výstava Zrcadlení: Karel Haruda a Igor Kitzberger

21. 10. 2015

V galerii Crears v Rožnově pod Radhoštěm bude 27. října v 17 hod. zahájena výstava maleb malíře Karla Harudy a soch Igora Kitzbergera.


Dvě tváře Poruby – komentovaná procházka

20. 10. 2015

Ostravský informační servis v neděli 25. října pořádá komentovanou prohlídku Ostravy-Poruby. První část procházky s výkladem provede návštěvníky od Hlavní třídy, přes Alšovo náměstí ke kruhovému objezdu,  kde stávala v minulosti socha Lenina, odtud se půjde kolem Věžiček k oblouku. (Pokračování textu…)


Dopoledne s verši v porubské knihovně

19. 10. 2015

Beseda s Evou Kotarbovou, ostravskou básnířkou a novinářkou, se uskuteční ve středu 21. října  od 10.30 hodin v pobočce Knihovny města Ostravy, Vietnamská 1541, Ostrava-Poruba. Autorka bude také recitovat  verše ze svých básnických sbírek a představí i nejnovější sbírku básní Marné levitace, která vyšla letos v květnu. (Pokračování textu…)


Další setkání s francouzskou kulturou v Ostravě

16. 10. 2015


Výstava v paskovském zámku

15. 10. 2015

Na zámku v Paskově u Ostravy vystavuje až do konce října dřevomodelář Jan Bliz?ák modely sakrálních a dalších staveb. Výstava je otevřena každou sobotu a neděli od 10 do 17 hod.  Jan Bliz?ák se dřevomodelářství věnuje asi 17 let. (Pokračování textu…)


Světová premiéra dramatizace Zbabělců

15. 10. 2015

Divadlo Petra Bezruče v Ostravě uvede ve světové premiéře divadelní adaptaci románové prvotiny  Josefa Škvoreckého, kterou spisovatel nazval Zbabělci.  Nyní se i na jevišti bude odehrávat příběh Dannyho Smiřického, zasazený do konce druhé světové války. Hlavní hrdina se víc než o politiku zajímá o muziku a milostná dobrodružství. Válečné události se mu ale nevyhnou. Autorem dramatizace je Vladimír Fanta,  inscenaci režijně připravil Filip Nuckolls. Premiéra se uskuteční  16. října. Začátek představení v 18.30 hod.  (Pokračování textu…)


Těšínský jazzový festival 2015

14. 10. 2015

Už 42. ročník Těšínského jazzového festivalu se bude konat ve dnech 20. a  21.  listopadu v polském Cieszyně a Českém Těšíně. V Těšínském kulturním středisku Dom Narodowy se letos představí Nataly And Her Jazz Dinos a Artur Dutkiewicz Trio. V Kulturním a společenském středisku Střelnice se uskuteční vystoupení Ladi Kerndla, zpěvačky Juwany Jenkins, bluesového kytaristy Linwooda Lee Taylora a těšínských jazzových mistrů Formace Jazz Q a Silesian Dixie Bandu. (Pokračování textu…)


Klavírista Alexander Ghindin opět v Ostravě

13. 10. 2015

V Ostravě bude opět hrát Alexander Ghindin (nar. v Moskvě 1977), jeden z nejvýznamnější klavíristů současnosti, a to na koncertech Janáčkovy filharmonie ve dnech 12. a 13.  listopadu. Uskuteční se v Domě kultury města Ostravy. Za dirigentským pultem bude Stanislav Vavřínek. (Pokračování textu…)


Sbírka potravin pro hladovějící

12. 10. 2015

Od 12. do 16. října bude v Krajském úřadu Moravskoslezského kraje v Ostravě zřízeno sběrné místo, kam mohou zaměstnanci kraje a také veřejnost nosit potraviny, které nakrmí lidi v nouzi. Letos se do sbírky již potřetí zapojí také krajské příspěvkové organizace – školy, zařízení sociálních služeb, nemocnice, muzea a další. (Pokračování textu…)


Podvečer s Marnými levitacemi

10. 10. 2015

V rámci Týdne knihoven 2015 se  v Moravskoslezské vědecké knihovně v Ostravě setkali návštěvníci dne 8. října s  ostravskou novinářkou a básnířkou Evou Kotarbovou.  Připravila pro ně literárně hudební pásmo sestavené převážně z veršů, které zařadila do sbírky Marné levitace. Knížka vyšla letos v květnu. Spolu s autorkou vystoupili Pavel Liška, herec operetního souboru Národního divadla moravskoslezskéhov Ostravě, a kytaristka Jaroslava Balová. (Pokračování textu…)


Tančíme s láskou

9. 10. 2015

V ostravském Charitativním středisku Gabriel se uskuteční další besední pořad z cyklu Neobyčejné ženy. Tentokrát bude hostem Hany Papežové Naďa Rokytová, umělecká vedoucí souboru Kotek. Pořad dostal název Tančíme s láskou. Uskuteční se 13. října od 15 hodin v Galerii G (Čujkovova 40a Ostrava-Zábřeh). Hosté: Liselotte Rokyta Panova (flétna) a tanečníci souboru Kotek. Program doplní výstavka fotografií z vystoupení uvedeného souboru.


Paměť Ostravy pokračuje

5. 10. 2015

V roce 2014 jsme začali zachycovat vaše vzpomínky v projektu Paměť Ostravy. Rádi ve sbírce pokračujeme a tentokrát vyhlašujeme téma ČTENÍ V OSTRAVĚ. Pamatujete si, kam jste chodívali pro knihy? Jak vypadala právě ta vaše knihovna? Jaká byla paní knihovnice? Co zvláštního si z vaší knihovny dodnes vybavujete? Máte nějaké fotografie z té doby? Jaká kniha pro děti vám utkvěla v paměti do dnešních dní? Lze srovnávat knihovny vašeho dětství a ty dnešní?  (Pokračování textu…)


 
 
 
 
 
 
 
Smlouvy
 
 
 
 
 
 
 
 
Městské lázně
 
 
 
 
 
 
 
 
Starší archív
 
 
 
 
 
 
 
 
Zajímavost
 
  • 7. Průhledy