Eva Kotarbová
Administrátor: Eva Kotarbová Návštěvní kniha
 
 
 
 
 
 
 
Moje knihy
 
  • Černohorské sluncebraní
  • Marné levitace
  • Siluety
 
 
 
 
 
 
 
Encyklopedie
 
  • Encyklopedie 1. vyd. Vročení 2005  
    Vročení 2005  
  • Encyklopedie 2. vyd. Vročení 2013
    Vročení 2013
 
 
 
 
 
 
 
Rubriky
 
Archiv
 
 
 
 
 
 
 
 

Archív pro Září 2015


Spectaculo Interesse opět potěší diváky

28. 9. 2015

Od 4. do 9. října bude v Ostravě probíhat mezinárodní festival Spectaculo Interesse. Jeho organizátorem je Divadlo loutek Ostrava, které jej pořádá jednou za dva roky. Tato přehlídka má vždy repertoár sestavený z nejzajímavější inscenací a projektů loutkových i alternativních divadel. Zahrnuje též vystoupení skupin i jednotlivců. Festival si vydobyl významnou pozici ve střední Evropě, účast v něm je prestižní pro domácí i zahraniční umělce. (Pokračování textu…)


V ostravském Knihcentru beseda o Ivanu Blatném

26. 9. 2015

Ve středu 7. října proběhne od 16 hodin beseda s Martinem Reinerem, autorem knihy Básník. Tento román o Ivanu Blatném (1919-1990) získal letos ocenění Magnesia Litera v kategorii Kniha roku.  Nakladatel, básník a prozaik Martin Reiner za tuto knihu dostal v lo?ském roce Cenu Josefa Škvoreckého.


Další kolo výběrového řízení České spořitelny

24. 9. 2015

Poštovní spořitelna počátkem září vyhlásila 2. letošní kolo výběrového řízení v rámci Regionálního fondu rozvoje, s podtitulem souSedíme si. Hodlá v něm rozdělit až 2 miliony korun na přihlášené projekty, které přispějí k zlepšení sousedských vztahů v určitém regionu. Důležitou podmínkou zůstává aktivní zapojení místních lidí do jejich přípravy a realizace. Uzávěrka žádostí proběhne 14. října 2015. Odborným garantem Regionálního fondu rozvoje Poštovní spořitelny je Nadace VIA. (Pokračování textu…)


Město Ostrava ocení i letos aktivní seniory

22. 9. 2015

Návrhy na ocenění u příležitosti Mezinárodního dne seniorů může do 30. září 2015 zaslat každý, kdo zná ve svém okolí mimořádně aktivního (v konkrétní oblasti) člověka staršího 65 let, s bydlištěm na území města Ostravy, který výjimečným způsobem přispívá ke zlepšení života společnosti. (Pokračování textu…)


Den architektury opět i v Ostravě

20. 9. 2015

I letos se v Ostravě bude konat Den architektury v rámci stejnojmenného celorepublikového festivalu. Akce probíhá formou procházek s architekty, uskuteční se  asi v 50 městech ČR, v Ostravě 4. října. Zájemci si v severomoravské metropoli mohou prohlédnout Dolní oblast Vítkovice. Sraz je naplánován na 13 hod. hned za vstupem do areálu v novém návštěvnickém centru. Prohlídka bude tentokrát vedena mimo obvyklé trasy. Návštěvníci se musí nahlásit přes rezervační systém Dolní oblasti Vítkovice.


Volgogradský symfonický orchestr překvapí

19. 9. 2015

Janáčkova konzervatoř a Gymnázium v Ostravě pořádá nevšední koncert ve středu 23. září od 18.30 hodin. Představí se na něm Volgogradský dětský symfonický orchestr, který tvoří hráči 14 hudebních škol z Volgogradu, ve věku od 10 do 15 let. Orchestr byl založen v roce 2011 a od té doby získat i nejeden vavřín na mezinárodních soutěžích. Vstup volný!

 


Nahniličko v Divadle Petra Bezruče

17. 9. 2015

V sedmdesátém roce svého trvání uvede ostravské Divadlo Petra Bezruče také premiéru grotesky s názvem Nahniličko. Napsal ji známý moderátor a herec Jan Kraus. Groteska se snaží postihnout začátky naší demokratické reality po ,,sametové“ revoluci.  Premiéra je v pátek 18. září. (Pokračování textu…)


16. 9. 2015

Filozofická fakulta Ostravské univerzity spolu s partnerskými organizacemi pořádá od 16. do 19. září 3. ročník překladatelské dílny a festivalu Literatura a současnost. Akce proběhne pod záštitou velvyslance Francie v České republice, Jeho Excelence Jeana-Pierra Asvazadouriana. (Pokračování textu…)


Ukradené dětství – výstava spojená s besedou

15. 9. 2015

Střediska Europe Direct Ostrava a Eurocentrum Ostrava připravily besedu, která se uskuteční 17.  září v 16.30 hod.  v ústřední pobočce Knihovny města Ostravy (budova u Sýkorova mostu v Moravské Ostravě). Akce doplní výstavu Ukradené dětství, která je umístěna v uvedené pobočce KMO po celé září. Na besedě vystoupí Markéta Kutilová, fotografka, nezávislá novinářka a humanitární pracovnice, která pohovoří zejména na téma dětská práce. Návštěvníci se seznámí také s Miroslavem Svatošem působícím v organizaci UNICEF.

 


Čtenářský klub založen v ostravské Fiducii

13. 9. 2015

Antikvariát a klub Fiducia, spolu s okrašlovacím spolkem Za krásnou Ostravu, založil čtenářský klub. Jeho činnosti bude zahájena už 14. září. Zájemcům nabídne jednou za měsíc setkání nad zajímavým literárním dílem, ke kterému bude připraven zasvěcený komentář. Na první klubové akci 14. 9.  od 18 hod. se budou číst ukázky z knihy ruského spisovatele Vladimíra Sorokina, nazvané Den opričníka. Ta  ihned po svém vydání vyvolala řadu diskusí a rychle dobyla žebříčky bestsellerů. Během čtyř let byla vydána v jedenácti evropských zemích.


Asie objektivem Marty Vinárková

13. 9. 2015

Malířka a fotografka Marta Vinárková vystaví v Galerii G v Ostravě-Zábřehu (Čujkovova 40) svoje fotografie z cest po Asii a také obrazy. Na vernisáži 15. září s úvodním slovem vystoupí výtvarnice Kateřina Gavlasová. Akce začíná v 17 hod.

 


Trienále smaltu ve Frýdku-Místku

12. 9. 2015

Muzeum Beskyd Frýdek-Místek zve zájemce na 8. mezinárodní trienále smaltu. Vystaveny budou sochy, objekty, obrazy, šperky a užité umění. Vernisáž se uskuteční ve čtvrtek 17. září od 17 hod. v prostorách frýdeckém zámku. Výstavní akce potrvá do 1. listopadu.


V Ostravě bude zahájena mimořádná výstava

11. 9. 2015

Galerie výtvarného umění v Ostravě připravuje otevření retrospektivní výstavy Sochy a kresby 1954-2015, která je přehlídkou  tvorby sochaře Stanislava Kolíbala. Vernisáž se uskuteční 24. září od 17 hodin v Domě umění na Jurečkově ul. v Moravské Ostravě.


V Českém Těšíně chystají Benefici

10. 9. 2015

Tradiční Benefice pod modrým těšínským nebem proběhne v pátek 18. září.  Koncert začne v 18 hod. hodinovou produkcí kapely Jelen. Poté vystoupí herci Těšínského divadla. Ve 20 hod. před mikrofon předstoupí zpěvačka Halina Mlynková, rodačka z Jablunkova-Návsí. (Pokračování textu…)


Evropské dny handicapu opět v říjnu v Ostravě

10. 9. 2015

Od 5. do 8. října proběhnou v Ostravě Evropské dny handicapu, a sice již 23 ročník. Letos je program konference tematicky zaměřen na aktuální téma současnosti, např. na psychické zdraví dětí, stabilní rodinné zázemí aj. Do Ostravy na EDH přijede osmdesát hostů a odborníků z několika zemí Evropské unie.  Více informací


 
 
 
 
 
 
 
Smlouvy
 
 
 
 
 
 
 
 
Městské lázně
 
 
 
 
 
 
 
 
Starší archív
 
 
 
 
 
 
 
 
Zajímavost
 
  • 7. Průhledy