Eva Kotarbová
Administrátor: Eva Kotarbová Návštěvní kniha
 
 
 
 
 
 
 
Moje knihy
 
  • Černohorské sluncebraní
  • Marné levitace
  • Siluety
 
 
 
 
 
 
 
Encyklopedie
 
  • Encyklopedie 1. vyd. Vročení 2005  
    Vročení 2005  
  • Encyklopedie 2. vyd. Vročení 2013
    Vročení 2013
 
 
 
 
 
 
 
Rubriky
 
Archiv
 
 
 
 
 
 
 
 

Archív pro Srpen 2015


Pozvánka na výstavu do frýdeckého zámku

31. 8. 2015


Svatováclavský hudební festival bude zahájen v příštím týdnu

28. 8. 2015

Třicet dva koncertů v Ostravě a dalších 17 městech a obcích Moravskoslezského kraje se uskuteční v rámci 12. ročníku Svatováclavského hudebního festivalu, který proběhne v od 1. do 28. září 2015.  Program vedle velkých duchovních děl zahrnuje  i komorní skladby a multižánrové projekty. K těm patří projekce němého filmu Utrpení Panny orleánské, jenž bude  doprovázen živou hudbou litevského skladatele Broniuse Kutavičiuse v podání orchestru Berg. (Pokračování textu…)


K poznání výtvarných děl ve Vítkovicích

27. 8. 2015

V pátek 28. srpna od 16 hod. začíná komentovaná vycházka s názvem Socha a Vítkovice. Sraz zájemců je před kostelem sv. Pavla. Provádět bude Pavlína Nováčková. Komentovaná vycházka, která připomene významná výtvarná díla městského obvodu O.-Vítkovice,  je zdarma.

 


Roční studium ve Francii podpořil Moravskoslezský kraj

26. 8. 2015

Díky uplatnění vzdělávacího programu Moravskoslezského kraje Rok v Lotrinsku budou 4 vybraní školáci od 1. září studovat ve Francii na středních školách. Natálie Koubková z Jazykového gymnázia Pavla Tigrida v Ostravě byla přijata na Lycée Jean XXIII. v Métách, Martina Kubicová ze stejné školy, dále Kateřina Kovářová z ostravského Gymnázia Olgy Havlové a Martin Martinák z Gymnázia Mikuláše Koperníka v Bílovci odjedou studovat na Lycée La Présentation v Saint Flour. (Pokračování textu…)


Pozvánka na výstavu do galerie G

26. 8. 2015

Galerie se nachází v blízkosti kulturního domu Akord v Ostravě-Zábřehu.

 


Komorní scény Aréna netradičně zahájí novou sezónu

25. 8. 2015

Komorní scéna Aréna letos zahájí nadcházející divadelní sezónu netradičním způsobem, a to akcí, která se uskuteční 3. září ještě před prvním divadelním představením. Dostala název Rok něčím tragikomický začíná aneb Vychutnejte si otevřenou náruč dobré společnosti! Návštěvníci se mohou těšit na nahlédnutí do zákulisí či se podívat na zábavný program, mohou si také koupit cenově zvýhodněné vstupenky.  Akce potrvá od 13 do 20 hod. a proběhne v prostorách divadla i pasáže Knihovny města Ostravy (budova u Sýkorova mostu v Moravské Ostravě). (Pokračování textu…)


Nové bydlení pro děti se zdravotním postižením

8. 8. 2015

Komfortní bezbariérové bydlení má od počátku srpna k dispozici 24 dětí z domova pro osoby se zdravotním postižením v Havířově. Díky výstavbě nové budovy za zhruba 33 miliónů korun mohou klienti domova, jehož zřizovatelem je Moravskoslezský kraj, bydlet v jednolůžkových a dvoulůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením a využívat například terapeutickou místnost a dílnu pro výtvarné práce. (Pokračování textu…)


Za poznáním Olomouce

6. 8. 2015

Antikvariát a klub Fiducia ve spolupráci s okrašlovacím spolkem Za krásnou Ostravu a spolkem Za krásnou Olomouc zvou zájemce na vycházku nazvanou Za historií a architekturou Olomouce. Uskuteční se v neděli 9. srpna od 9.30 do 18 hod. (Pokračování textu…)


Rozloučení s malířem Karlem Harudou

5. 8. 2015

V den svých devadesátých narozenin, v pátek 31. července 2015, zemřel v Ostravě malíř Karel Haruda. Rozloučení s ním se uskuteční v pátek 7. srpna od 12 hod. v obřadní síni krematoria ve Slezské Ostravě.  (Pokračování textu…)


 
 
 
 
 
 
 
Smlouvy
 
 
 
 
 
 
 
 
Městské lázně
 
 
 
 
 
 
 
 
Starší archív
 
 
 
 
 
 
 
 
Zajímavost
 
  • 7. Průhledy