Koupaliště v lesoparku Hrabina

Oblíbené českotěšínské koupaliště zažívalo v minulých víkendech nápory tisíců zájemců. Například v neděli 5. července přišlo postupně 3600 návštěvníků. V provozu je už druhá pokladna, aby lidé nemuseli čekat ve frontě na zaplacení vstupenky. Koupaliště v areálu lesoparku Hrabina patří k nejnavštěvovanějším v regionu. Jezdí tam lidé z Karvinska, Třinecka i z Polska.

Těšínské listy získaly nejvyšší ocenění

Těšínské listy získaly první místo v celostátní soutěži O nejlepší obecní či městský zpravodaj. Vyhlásila ji Univerzita Palackého v Olomouci. Cenu předali v sobotu večer na Velehradě Jeho Eminence kardinál Dominik Duka a poslanec Miroslav Kalousek v rámci Večera lidí dobré vůle u příležitosti oslav státního svátku Cyrila a Metoděje. Do 4. ročníku soutěže se přihlásilo celkem 302 zpravodajů, z toho 144 v kategorii město. Pokračovat ve čtení „Těšínské listy získaly nejvyšší ocenění“

Téma holokaustu v české a překladové tvorbě posledních dvou desetiletí

Motto: „Každé trápení lze snést, jen když je vložíte do vyprávění, anebo je vylíčíte příběhem“ (Hanah Arendtová: Vita aktiva)

V posledních letech se v českých nakladatelstvích vydává řada pozoruhodných knih určených dětem a mládeži, které jsou spojeny s holokaustem a zprostředkovávají historické nebo dějinné události poněkud jinak, než jsme na to byli zvyklí při tematizování válečné tematiky do roku 1989. Jedná se o poměrně různorodé texty jak z hlediska žánrů, tak z hlediska jejich literární úrovně, spojují je však autentické postavy dětí a dialog s dobou, v níž žily. (Celý článek Svatavy Urbanové)