Eva Kotarbová
Administrátor: Eva Kotarbová Návštěvní kniha
 
 
 
 
 
 
 
Moje knihy
 
  • Černohorské sluncebraní
  • Marné levitace
  • Siluety
 
 
 
 
 
 
 
Encyklopedie
 
  • Encyklopedie 1. vyd. Vročení 2005  
    Vročení 2005  
  • Encyklopedie 2. vyd. Vročení 2013
    Vročení 2013
 
 
 
 
 
 
 
Rubriky
 
Archiv
 
 
 
 
 
 
 
 

Archív pro Červenec 2015


Koupaliště v lesoparku Hrabina

18. 7. 2015

Oblíbené českotěšínské koupaliště zažívalo v minulých víkendech nápory tisíců zájemců. Například v neděli 5. července přišlo postupně 3600 návštěvníků. V provozu je už druhá pokladna, aby lidé nemuseli čekat ve frontě na zaplacení vstupenky. Koupaliště v areálu lesoparku Hrabina patří k nejnavštěvovanějším v regionu. Jezdí tam lidé z Karvinska, Třinecka i z Polska.


Poetický atentát v Komenského sadech v Ostravě

10. 7. 2015

Okrašlovací spolek Za krásnou Ostravu a Antikvariát a klub Fiducia pořádají akci nazvanou Poetický atentát v Komenského sadech. Uskuteční se v neděli 12. 7.  od 14 hod. V parku bude instalována venkovní knihovnička, ze které si mohou zájemci v průběhu celého léta bezplatně půjčovat knížky. (Pokračování textu…)


Vernisáže v Domě umění v Opavě

9. 7. 2015

V úterý 14. července bude v opavském Domě umění od 17 hod. zahájeno současně pět výstav. Jedna z nich představí fotografie Jany Jabůrkové a Jiřího Turka. Autoři se pokusili zachytit obyčejný život na Kapverdských ostrovech. Další informace


Měsíc autorského čtení

6. 7. 2015

Také v Ostravě pokračuje 16. ročník festivalu Měsíc autorského čtení. Jde o akci, jež má téměř dvacetiletou tradici v České republice, na Slovensku a v Polsku. (Pokračování textu…)


Těšínské listy získaly nejvyšší ocenění

5. 7. 2015

Těšínské listy získaly první místo v celostátní soutěži O nejlepší obecní či městský zpravodaj. Vyhlásila ji Univerzita Palackého v Olomouci. Cenu předali v sobotu večer na Velehradě Jeho Eminence kardinál Dominik Duka a poslanec Miroslav Kalousek v rámci Večera lidí dobré vůle u příležitosti oslav státního svátku Cyrila a Metoděje. Do 4. ročníku soutěže se přihlásilo celkem 302 zpravodajů, z toho 144 v kategorii město. (Pokračování textu…)


Téma holokaustu v české a překladové tvorbě posledních dvou desetiletí

2. 7. 2015

Motto: „Každé trápení lze snést, jen když je vložíte do vyprávění, anebo je vylíčíte příběhem“ (Hanah Arendtová: Vita aktiva)

V posledních letech se v českých nakladatelstvích vydává řada pozoruhodných knih určených dětem a mládeži, které jsou spojeny s holokaustem a zprostředkovávají historické nebo dějinné události poněkud jinak, než jsme na to byli zvyklí při tematizování válečné tematiky do roku 1989. Jedná se o poměrně různorodé texty jak z hlediska žánrů, tak z hlediska jejich literární úrovně, spojují je však autentické postavy dětí a dialog s dobou, v níž žily. (Celý článek Svatavy Urbanové)


 
 
 
 
 
 
 
Smlouvy
 
 
 
 
 
 
 
 
Městské lázně
 
 
 
 
 
 
 
 
Starší archív
 
 
 
 
 
 
 
 
Zajímavost
 
  • 7. Průhledy