Eva Kotarbová
Administrátor: Eva Kotarbová Návštěvní kniha
 
 
 
 
 
 
 
Moje knihy
 
  • Černohorské sluncebraní
  • Marné levitace
  • Siluety
 
 
 
 
 
 
 
Encyklopedie
 
  • Encyklopedie 1. vyd. Vročení 2005  
    Vročení 2005  
  • Encyklopedie 2. vyd. Vročení 2013
    Vročení 2013
 
 
 
 
 
 
 
Rubriky
 
Archiv
 
 
 
 
 
 
 
 

Archív pro Červen 2015


Fotografická soutěž pro děti

29. 6. 2015

Prázdninovou fotosoutěž pro děti vyhlásili v Českém Těšíně. Je určena pro všechny zájemce od 6 do 17 let, kteří o letních prázdninách vyrazí do světa. Každý zájemce může zaslat maximálně 3 soutěžní fotografie na e-mailovou adresu: info@kassct.cz, a to do 30. srpna 2015. Nejhezčí zaslané snímky, zachycující kulturní zážitky, budou umístěny na výstavě v prostorách Těšínského kulturního střediska „Dom Narodowy“ v Cieszyně. Pro veřejnost budou k zhlédnutí v průběhu měsíce září.


Rozloučení s novinářkou Marcelou Lindertovou

18. 6. 2015

V úterý 16. června 2015 náhle zemřela ve věku 69 let známá ostravská novinářka Marcela Lindertová. Poslední rozloučení s ní proběhne v pátek 26. června ve 14 hod. v obřadní síni na hřbitově v Ostravě-Vítkovicích. (Pokračování textu…)


Cena soutěže Eurorebus je letos i ve Frýdku-Místku

18. 6. 2015

Dne 15.  června 2015 vyvrcholil 20. ročník největší dětské vědomostní soutěže Eurorebus, a to v pražském TOP hotelu. Putovní pohár pro nejlepší školu a účast v Expedici Eurorebus získali žáci z Gymnázia Petra Bezruče ve Frýdku-Místku. Finále soutěže se účastnilo téměř 1000 dětí, které řešily testy ve třech kategoriích zaměřených na přírodovědné obory. (Pokračování textu…)


Okrašlovací spolek Za krásnou Ostravu připomene minulost

17. 6. 2015

Okrašlovací spolek Za krásnou Ostravu organizuje křest nového čísla bulletinu Krásná Ostrava spolu s instalováním naučné cedulky v místě bývalého internačního tábora Hanke. Sraz  zájemců o akci bude v neděli 21. června v 18 hod. u zastávky Důl Jindřich v centru Ostravy (u Alberta). (Pokračování textu…)


Červnové slavnosti u řeky v Ostravě

14. 6. 2015

(Pokračování textu…)


Rozloučení se spisovatelem Ludvíkem Vaculíkem

11. 6. 2015

Dne 6. června 2015 zemřel spisovatel a publicista Ludvík Vaculík. Poslední rozloučení s ním se uskuteční v sobotu 13. června od 11 hodin v kostele sv. Václava v jeho rodném městě Brumově na Valašsku. Veřejnost se bude moci s Ludvíkem Vaculíkem rozloučit od 10 hod. v brumovské obřadní síni, která s kostelem sousedí.


Závěrečný koncert letošního Janáčkova máje

6. 6. 2015

Závěrečný koncert Mezinárodního hudebního festivalu Janáčkův mám proběhne v pondělí 8. června v Domě kultury města Ostravy. Poprvé v krajské metropoli  zazní Symfonie č. 3 d moll Gustava Mahlera. Toto významné dílo provede Česká filharmonie se svým šéfdirigentem Jiřím Bělohlávkem. Vystoupí také pěvkyně Elisabeth Kulman, Pražský filharmonický sbor, dámská část, a Dětský pěvecký sbor Permoník z Karviné.


Janáčkova konzervatoř nabízí setkání se studenty

5. 6. 2015

Janáčkova konzervatoř a Gymnázium Ostrava zve na některé své akce, jimiž bude zakončen školní rok 2014/2015.  Ve čtvrtek 11. června v 18.30 hod. bude uvedena v premiéře původní rozhlasová hra Jane autorky Lenky Lagronové. Zachycuje jednu životní epizodu anglické spisovatelky Jane Austenové. Realizace se ujal 3. ročník hudebně dramatického umění pod vedením M. Georgievové. (Pokračování textu…)


V Knihcentru se představí brněnská autorka Blanka Hošková

4. 6. 2015

Brněnská autorka Blanka Hošková představí 11. června v ostravském Knihcentru dvě svoje prozaická díla Láskobraní a Horko domácího krbu. Beseda a autogramiáda proběhnou od 16 hodin. Je třeba rezervovat si na akci místo v tamní kavárně.


Netradiční dětské radovánky se připravují v Klimkovicích

2. 6. 2015

Netradiční oslava Dne dětí proběhne v areálu Sanatorií Klimkovice, a to až v sobotu 6. června. Sejdou se na ní děti z okolí a malí láze?ští klienti. Den bude ve znamení sportu. „Toto téma jsme vybrali proto, že letos se do pořádání dětského dne zapojí i vojáci, což jsou silní, vytrénovaní chlapi, kterým je sport blízký. Navíc sportovci musí vynakládat hodně úsilí, musí být vytrvalí na trénincích, musí mít pevnou vůli. Přesně jako dětští klienti, kteří v našich lázních rehabilitují,“ vysvětlila marketingová manažerka Sanatorií Klimkovice Kristýna Cnotová. (Pokračování textu…)


Mimořádný koncert letošního Janáčkova máje

1. 6. 2015

V rámci Mezinárodního hudebního festivalu Janáčkův máj proběhne mimořádný koncert pořádaný ve spolupráci s Tvůrčím centrem Ostrava. Vystoupí na něm flétnista  prof. Helmut W. Erdmann, který se desítky let zabývá také elektroakustickou hudbou.  Vystoupením  si připomene padesát let svého koncertování. Akce  se uskuteční ve středu 3. června od 18 hodin v sále Janáčkovy konzervatoře a Gymnázia v Ostravě. Vstup volný. Více o Helmutu W.  Erdmannovi. 


 
 
 
 
 
 
 
Smlouvy
 
 
 
 
 
 
 
 
Městské lázně
 
 
 
 
 
 
 
 
Starší archív
 
 
 
 
 
 
 
 
Zajímavost
 
  • 7. Průhledy