Eva Kotarbová
Administrátor: Eva Kotarbová Návštěvní kniha
 
 
 
 
 
 
 
Moje knihy
 
  • Černohorské sluncebraní
  • Marné levitace
  • Siluety
 
 
 
 
 
 
 
Encyklopedie
 
  • Encyklopedie 1. vyd. Vročení 2005  
    Vročení 2005  
  • Encyklopedie 2. vyd. Vročení 2013
    Vročení 2013
 
 
 
 
 
 
 
Rubriky
 
Archiv
 
 
 
 
 
 
 
 

Archív pro Květen 2015


Soutěž pro každého návštěvníka Janáčkova máje

31. 5. 2015

Vedení ostravského Mezinárodního hudebního festivalu Janáčkův máj vyhlásilo společně s Nadací ČEZ, generálním partnerem  přehlídky, soutěž. Účastníci jednotlivých koncertů mohou posílat své zážitky dokumentující atmosféru festivalu na adresu zazitky-janackuvmaj@seznam.cz. Pro vylosovaného autora Skupina ČEZ připraví exkurzi do běžně nepřístupných míst Divů Česka, a to do vodní přečerpávací elektrárny Dlouhé stráně.


Skončil filmový festival T-film

29. 5. 2015

Mezinárodní filmový festival T-film vyvrcholil v pátek 29. května v kulturním domě Akord v Ostravě-Zábřehu udílením cen vítězům.  Grand Prix si odnesl koprodukční snímek Michala Gálika s názvem Na křídlech divokých koní. (Pokračování textu…)


Školní galerie v Ostravě-Vítkovicích si připomíná výročí

29. 5. 2015


Mezinárodní jezdecké závody ve Frenštátě pod Radhoštěm

29. 5. 2015

Ve dnech 4. až 7. 6. proběhnou v jezdeckém areálu TJ Slovan Frenštát pod Radhoštěm Mezinárodní závody ve voltiži – CVI 2015. Vedle závodníků z České republiky přislíbili účast také soutěžící z Argentiny, Německa, Rakouska, Polska, Itálie, Slovenska, Holandska, Maďarska, Belgie, Ruska, a Izraele.


Básnická sbírka Marné levitace

28. 5. 2015

Autorkou knížky Marné levitace je ostravská básnířka Eva Kotarbová. V novince stejně jako v již dříve vydaných sbírkách (např. Kameny nebo Siluety) vytváří obraz Ostravy, svého rodného města, k němuž má specifický vztah. V Marných levitacích se objevují verše inspirované Hrabovou, Hrabůvkou, Porubou a znovu i centrem Ostravy. (Pokračování textu…)


Láska je víc než láska

28. 5. 2015

Ostravská spisovatelka Lydie Romanská představí svůj  román Láska je víc než láska v Knihcentru v Ostravě.  Uvedení knihy a beseda o ní proběhnou 10. června od 16 hod. Knihu pokřtí spisovatel Miroslav Stoniš i  předseda představenstva a generální ředitel firmy Vítkovice Holding, a. s.,  Ing. Jan Světlík (Pokračování textu…)


Klenoty evropské opery na Janáčkově máji

28. 5. 2015

Zítřejší koncert (29. května) na Mezinárodním festivalu Janáčkům máj v Ostravě nese název Klenoty evropské opery s Adamem Plachetkou.  Uskuteční se v Domě kultury města Ostravy od 19 hod. (Pokračování textu…)


Złota Linia v Ostravě

27. 5. 2015

Slezskoostravské galerie v budově radnice Slezské Ostravy se stane místem konání výstavy polské skupiny umělců, nazvané Złota Linia. Vernisáž se koná v pátek 5. června od 17.30 hodin. Výstava je připravována ve spolupráci s Generálním konzulátem Polské republiky a potrvá do 31. 7. 2015.


V Ostravě přehlídka T – film 2015

25. 5. 2015

Ve dnech 27. až 29. května proběhne v ostravském Domě kultury AKORD filmový festival T-film 2015. Budou na něm uvedeny krátké dokumentární filmy s tematikou ekologie, trvale udržitelného rozvoje, ochrany fauny a flory, přírodních a kulturních památek apod. (Pokračování textu…)


Zahajovací koncert Janáčkova máje

23. 5. 2015

Jubilejní 40. ročník Mezinárodního hudebního festivalu Janáčkův bude zahájen v neděli 24. května v Domě kultury města Ostravy, a to v 18 hod.  Vystoupí Janáčkova filharmonie Ostrava se svým novým šéfdirigentem Heiko Mathiasem Förstrem. Tradičně zazní Janáčkova Sinfonietta a  následně Šeherezáda Rimského-Korsakova. V dalších patnácti festivalových dnech bude v 8 městech Moravskoslezského kraje uvedeno 20 koncertů.  (Pokračování textu…)


Fotografická Surela Jaroslava Kociána

21. 5. 2015

Havířovská galerie Krystal připravila výstavu fotografa Jaroslava Kociána. Vystaví soubor s názvem Surela, který je výsledkem dvouleté práce. Názvem autor odkazuje na část města Havířova, kde žije od dětství. (Pokračování textu…)


Představí se mladí interpreti klasické hudby

20. 5. 2015

Dne 5. června se uskuteční první česká Showcase mladých interpretů a pěvců v oboru klasické hudby v rámci 40. ročníku mezinárodního hudebního festivalu  Janáčkův máj. Proběhne od 14 hodin na Janáčkově konzervatoři a Gymnáziu v Ostravě. Tato akce byla připravena také u příležitosti zasedání Evropské festivalové asociace, jehož se zúčastní zhruba stovka zástupců významných mezinárodních přehlídek. (Pokračování textu…)


V galerii Magna výstava Černobílá – bíločerná

17. 5. 2015

Vernisáž k ostravské výstavě, která představí tvorbu sochaře Michala Gabriela, proběhne 18. května od 18 hodin. (Pokračování textu…)


Warewa pořádá setkání se zajímavými osobnostmi

16. 5. 2015

Warewa – tak trochu jiná kavárna v Moravské Ostravě (Puchmajerova 1) pořádá i besedy se zajímavými osobnostmi. Ve čtvrtek 28. května od 17 hod. v pořadu Kafíčko Vlaďky Dohnalové se návštěvníci setkají s Renatou Herber, redaktorkou Vintage časopisu Darina, která je také věštkyní, léčitelkou, autorkou knih o tarotu a zdraví.


Janáčkova filharmonie nabízí filmovou hudbu

15. 5. 2015

Janáčkova filharmonie Ostrava v úterý 26. května od 19 hodin uvede další koncert, který je koncipován jako procházka filmovými hity. Během něj zazní hudba česká i zahraniční, nejdříve hudební ukázky z proslulé Sněhurky a sedmi trpaslíků z díly Walta Disneyho. Poté budou následovat melodie z českých filmových muzikálů Starci na chmelu a Kdyby tisíc klarinetů. Program vyvrcholí skladbami ze zahraničních filmů  Pán prstenů, Tenkrát na západě, Harry Potter a Piráti z Karibiku.


 
 
 
 
 
 
 
Smlouvy
 
 
 
 
 
 
 
 
Městské lázně
 
 
 
 
 
 
 
 
Starší archív
 
 
 
 
 
 
 
 
Zajímavost
 
  • 7. Průhledy