Soutěž pro každého návštěvníka Janáčkova máje

Vedení ostravského Mezinárodního hudebního festivalu Janáčkův máj vyhlásilo společně s Nadací ČEZ, generálním partnerem přehlídky, soutěž. Účastníci jednotlivých koncertů mohou posílat své zážitky dokumentující atmosféru festivalu na adresu zazitky-janackuvmaj@seznam.cz. Pro vylosovaného autora Skupina ČEZ připraví exkurzi do běžně nepřístupných míst Divů Česka, a to do vodní přečerpávací elektrárny Dlouhé stráně.

Mezinárodní jezdecké závody ve Frenštátě pod Radhoštěm

Ve dnech 4. až 7. 6. proběhnou v jezdeckém areálu TJ Slovan Frenštát pod Radhoštěm Mezinárodní závody ve voltiži – CVI 2015. Vedle závodníků z České republiky přislíbili účast také soutěžící z Argentiny, Německa, Rakouska, Polska, Itálie, Slovenska, Holandska, Maďarska, Belgie, Ruska, a Izraele.

Złota Linia v Ostravě

Slezskoostravské galerie v budově radnice Slezské Ostravy se stane místem konání výstavy polské skupiny umělců, nazvané Złota Linia. Vernisáž se koná v pátek 5. června od 17.30 hodin. Výstava je připravována ve spolupráci s Generálním konzulátem Polské republiky a potrvá do 31. 7. 2015.