Eva Kotarbová
Administrátor: Eva Kotarbová Návštěvní kniha
 
 
 
 
 
 
 
Moje knihy
 
  • Černohorské sluncebraní
  • Marné levitace
  • Siluety
 
 
 
 
 
 
 
Encyklopedie
 
  • Encyklopedie 1. vyd. Vročení 2005  
    Vročení 2005  
  • Encyklopedie 2. vyd. Vročení 2013
    Vročení 2013
 
 
 
 
 
 
 
Rubriky
 
Archiv
 
 
 
 
 
 
 
 

Archív pro Březen 2015


Nová publikace s románovými příběhy Miroslava Stoniše

24. 3. 2015

V literární kavárně Academia v Ostravě proběhne 26. března od 17 hod. křest nové publikace nazvané Nad propastmi lásky a zrady. Jsou do ní zahrnuty tři příběhy napsané spisovatelem Miroslavem Stonišem – Devatero modliteb k Pallas Athéně, Krásná nevěrnice Noéma a Zpěvný pták Homér. Pětisetstránkové kniha s obálkou, ilustracemi a typografií Miloše Poláška slibuje čtenáři neotřelý pohled na známé tradičně pojímané dějinné události.


Otto Placht v ostravské Magně

23. 3. 2015

Otto Placht je český nekonvenční výtvarník. Proslul zejména svými obrazy, ke kterým ho inspiroval několikaletý pobyt v jihoamerické džungli u peruánských domorodých obyvatel. Od 30. března budou jeho díla vystavena v ostravské galerii Magna. Vernisáž začíná v 18 hod. Návštěvníci budou mít příležitost osobně se s malířem setkat a popovídat si o jeho  zážitcích z posledního pobytu v Peru. (Pokračování textu…)


Komentovaná vycházka s výstupem na Emu

15. 3. 2015

Ostravský informační servis připravuje další komentovanou vycházku. Uskuteční se v neděli 22. března, a to na trase: Prokešovo nám. – nám. J. Gagarina – Liskova vila – vodárna na Hladnově – Halda Ema. Sraz zájemců bude na Prokešově náměstí před budovou Nové radnice v Moravské Ostravě.  Začátek vycházky je naplánován na 10 a  14 hod.  Na tuto akci  s průvodcem je vstupné, které se platí ve vyhlídkové věži v 6. patře Nové radnice. Více


Jak oživit centrum Ostravy?

11. 3. 2015

Antikvariát a klub Fiducia pořádá 19. března od 19. hod. v ostravském Divadle loutek debatu s názvem Co dál s centrem Ostravy? Besedovat se bude nejen o tom, jak oživit historické centrum krajské metropole. (Pokračování textu…)


Slunce nešlo umýt – básnická prvotina

6. 3. 2015

 Na ostravské literární scéně se objevil nový básník – Jiří Borovec (nar. 1976). Nedávno vydal svou básnickou prvotinu nazvanou Slunce nešlo umýt. Jedná se o soubor vyzrálých veršů, v nichž překvapuje originálním viděním světa, který formuje jeho vzpomínky i intenzivně prožitou ,,přítomnost“ se smutky i pocity štěstí. (Pokračování textu…)


Polská autorka Irena Hulboj v ostravské galerii Mlejn

3. 3. 2015


Komentovaná prohlídka mezinárodní výstavy v Domě umění

2. 3. 2015

V úterý 3. března v 16.30 hod. začne  v Galerii výtvarného umění v Ostravě, a to v Domě umění, jediná komentovaná prohlídka výstavy Reductive. NL / Čtyři generace geometricko-abstraktního umění z Nizozemska. Expozicí, která přestavuje 160 uměleckých děl 32 autorů, provede zájemce Renata Skřebská, kurátorka GVUO. (Pokračování textu…)


Přednáška japonského architekta

2. 3. 2015

Přednáška se uskuteční zítra v Multižánrovém centru současného umění Cooltour na Černé louce v Ostravě.  (Pokračování textu…)


 
 
 
 
 
 
 
Smlouvy
 
 
 
 
 
 
 
 
Městské lázně
 
 
 
 
 
 
 
 
Starší archív
 
 
 
 
 
 
 
 
Zajímavost
 
  • 7. Průhledy