Eva Kotarbová
Administrátor: Eva Kotarbová Návštěvní kniha
 
 
 
 
 
 
 
Moje knihy
 
  • Černohorské sluncebraní
  • Marné levitace
  • Siluety
 
 
 
 
 
 
 
Encyklopedie
 
  • Encyklopedie 1. vyd. Vročení 2005  
    Vročení 2005  
  • Encyklopedie 2. vyd. Vročení 2013
    Vročení 2013
 
 
 
 
 
 
 
Rubriky
 
Archiv
 
 
 
 
 
 
 
 

Archív pro Únor 2015


Slyšení v ostravské Komorní scéně Aréna

27. 2. 2015

V Komorní scéně Aréna bude 28. února v české premiéře uvedena hra Tomáše Vůjtka Slyšení. Je třetí části autorova volného triptychu, z něhož velkou pozornost divadelníků, recenzentů a diváků již získala hra S nadějí, i bez ní (v ní skvěle ztvárnila herečka Alena Sasínová-Polarczyk historickou postavu – komunistku a chartistku Josefu Slánskou). Hlavní postavou novinky je nacistický pohlavár Adolf Eichmann, který se hlavně v období II. světové války věnoval  tzv. konečnému řešení židovské otázky, tedy likvidaci Židů. (Pokračování textu…)


Ostravský knižní veletrh

26. 2. 2015

Ve dnech 6.až 8. března se uskuteční další ročník Ostravského knižního veletrhu. Proběhne na Černé louce. Čtenáři Knihovny města Ostravy a Moravskoslezské vědecké knihovny budou mít padesátiprocentní slevu na vstupné po předložení svého čtenářského průkazu.  Podrobné informace


Další setkání s tvorbou Lenky Kocierzové

25. 2. 2015


Dvě besedy přiblíží dílo Sergeje Prokofjeva

22. 2. 2015

U příležitosti premiéry opery Sergeje Prokofjeva (1891–1953) Ohnivý anděl v ostravském Národním divadle moravskoslezském (26. 2. 2015) se uskuteční debaty v Antikvariátu a klubu Fiducia. První proběhne 24. 2.  od 18 hod. pod názvem Ruský symbolismus a Valerij Brjusov (jeho román se stal inspirací pro operní libreto). Účastníci debaty budou docent Jan Vorel, pedagog Filozofické fakulty Ostravské univerzity, a ředitel NDM – režisér Jiří Nekvasil.  Prokofjevova opera Ohnivý anděl bude v Ostravě uvedena poprvé. (Pokračování textu…)


Prezentace katalogu na výstavě tvorby Josefa Mladějovského

21. 2. 2015

Ostravská Galerie Dole (součást Antikvariátu a klubu Fiducia) vydala katalog, v němž na 48 stranách představuje vystavující umělce za rok 2014. Publikace má barevné přílohy – profesionální fotografie vystavené tvorby v uvedeném období.   (Pokračování textu…)


Za zajímavostmi Ostravy

17. 2. 2015

Ostravský informační servis má sedm poboček. Jedna z nich, nacházející se ve vyhlídkové věži Nové radnice, je výjimečná tím, že organizuje také průvodcovské služby. Letos přibudou další prohlídky přibližující např. obchodní domy, ostravské hradby a tajemství ostravských soch. Připravují se i tvůrčí dílny zaměřené na Velikonoce, podzimní prázdniny a tradičně už na Vánoce,  uvedla program průvodkyně Sylva Burgertová. (Pokračování textu…)


Chystá se Irský festival

14. 2. 2015

V Ostravě se uskuteční  už 11. ročník Irského festivalu. Letos proběhne ve dnech 23. až 28. března. Závěr bude tvořit Megakoncert v sobotu 28. 3.  Poprvé se bude konat v prostorách Trojhalí Karolina. Vstup pro návštěvníky bude  zdarma. Další informace o chystaném festivalu.


Jiří Načeradský v ostravské Magně

10. 2. 2015

Galerie Magna v Moravské Ostravě (Bieblova 3) chystá výstavu výtvarných děl předního českého umělce Jiřího Načeradského, nazvanou Žena je budoucností muže. Vernisáž se koná 16. února od 18 hod. Úvodní slovo: Jiří Dobeš. V programu vystoupí studenti Janáčkovy konzervatoře a Gymnázia v Ostravě. Výstava potrvá do 22. března. Galerie má otevřeno:  po – čt 10 až 12, 13 až 18 hod., pá 9 až 10 hodin. V sobotu po telefonické domluvě.
Tento projekt je realizován za finanční podpory statutárního města Ostravy a městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz.


City Elefant na trati do stanice Mošnov Ostrava Airport

9. 2. 2015

Moravskoslezský kraj se stal prvním regionem v Česku, který má mezinárodní letiště napojené na železnici. Ze Sedlnice (nedaleko Studénky) byly postaveny necelé tři kilometry elektrifikované trati (včetně silničního nadjezdu) do nové stanice Mošnov Ostrava Airport, kde vznikl přestupní terminál. (Pokračování textu…)


Valentýnská nabídka Komorní scény Aréna

5. 2. 2015

Komorní scéna Aréna nabízí během valentýnského týdne od 9. do 14. února mimořádnou edici dárkových poukázek a kupónového předplatného ve svatovalentýnském ,,hávu“.  Obdarovaní mohou poukázku vyměnit za vstupenky na kterékoliv představení KSA v pokladně divadla. (Pokračování textu…)


Ještě vzpomínka na Oldřicha Šuleře

5. 2. 2015

Spisovatel Oldřich Šuleř zemřel 26. ledna 2015. Po dřívější aktuální informaci o této smutné události je dnes zveřejněn i nekrolog.

Více


Pozoruhodné fotografie obyčejné ženy

4. 2. 2015

Společenské zařízení Dům u šraněk v Ostravě-Vítkovicích připravuje výstavu dobových fotografií na deskách z pozůstalosti Teresie Richterové.  Vernisáž se uskuteční 9. 2. od 17 hod. Výstava představí fotografku, která byla ženou v domácnosti, jak bylo obvyklé počátkem 20. století,  a přesto se věnovala focení, aby zachycovala  všední i sváteční chvíle svého života, rodiny a krajiny, kde žila.

(Pokračování textu…)


Umělecká fotografie Fedora Gabčana

3. 2. 2015

Ostravská Komorní scéna Aréna pořádá výstavu fotografií Fedora Gabčana. Vernisáž proběhne ve středu 11. února v 17 hod. Výstava 20 fotografií zpracovaných jako krásný tisk bude realizována za finanční podpory statutárního města Ostravy. (Pokračování textu…)


 
 
 
 
 
 
 
Smlouvy
 
 
 
 
 
 
 
 
Městské lázně
 
 
 
 
 
 
 
 
Starší archív
 
 
 
 
 
 
 
 
Zajímavost
 
  • 7. Průhledy