Eva Kotarbová
Administrátor: Eva Kotarbová Návštěvní kniha
 
 
 
 
 
 
 
Moje knihy
 
  • Černohorské sluncebraní
  • Marné levitace
  • Siluety
 
 
 
 
 
 
 
Encyklopedie
 
  • Encyklopedie 1. vyd. Vročení 2005  
    Vročení 2005  
  • Encyklopedie 2. vyd. Vročení 2013
    Vročení 2013
 
 
 
 
 
 
 
Rubriky
 
Archiv
 
 
 
 
 
 
 
 

Archív pro Leden 2015


Výběr z domácích úkolů

30. 1. 2015

Slezskoostravská galerie ve spolupráci s pražskou Galerií La Femme zvou na zahájení výstavy Výběr z domácích úkolů. Vernisáž se uskuteční 5.  2. od 17 hodin v uvedené ostravské výstavní síni (historická budova radnice, Těšínská 35, Slezská Ostrava). Výstavu uvedou prof. Boris Jirků a PhDr. Ondřej Vorel ArtD. Vystoupí Flamenco: Hana Iridiani – zpěv, Dario Piga – kytara.

(Pokračování textu…)


Odešel spisovatel Oldřich Šuleř

29. 1. 2015

Dne 26. ledna 2015 zemřel ve věku 90 let čestný občan statutárního města Ostravy, spisovatel JUDr. Oldřich Šuleř. Rozloučení s ním se uskuteční v sobotu 31. ledna od 11 hodin v obřadní síni krematoria ve Slezské Ostravě.

O spisovateli

(Pokračování textu…)


Galerie Kruh v Ostravě chystá vernisáž

28. 1. 2015

Ostravská galerie Kruh (Zahradní 1) chystá kolektivní výstavu členů UVU – Sdružení výtvarných umělců a teoretiků Ostrava, na které představí svá díla tito autoři: Dalibor Andrýsek, Eva Damborská, Jaroslav Domiter, Karel Haruda, Jiří Holík, Jelena Jedličková, Květoslava Koubová-Wranová, Tereza Krčíková, Jarka Rybová, Jana Šmolková, Michaela Terčová a Vratislav Varmuža.  Vernisáž proběhne ve středu 4. 2. od 17 hodin. Výstava potrvá do 27. února 2015. Otevřeno: úterý až čtvrtek 12 – 17 hod., pátek 12 – 16 hodin.


Přednáška o tvorbě Dušana Jurkoviče

26. 1. 2015

Přednáška se uskuteční ve středu  28. 1.  od 16.30 hod. v knihovně Galerie výtvarného umění v Ostravě (Poděbradova 1291/12).  Renata Skřebská ve svém vystoupení zájemcům osvětlí počátky moderního bytového designu v Evropě a odraz dobových názorů na tvorbu Dušana Jurkoviče. Vstup na přednášku je zdarma.


Kniha Opavské interiéry

25. 1. 2015

Tým ostravských historiků Martin Strakoš a Romana Rosová spolu s fotografem Romanem Poláškem připravil další knihu, která vychází pod hlavičkou ostravského Antikvariátu a klubu Fiducia. Nová publikace nese název Opavské interiéry a poprvé mapuje historické i současné interiéry města Opavy. V knize najdete unikátní snímky, například detaily interiérů chátrajícího obchodního domu Breda-Weinsteina, sídla opavského archivu v evangelickém kostele a řadu fotografií interiérů současných staveb. (Pokračování textu…)


Dřevěné kostely Těšínska a severovýchodní Moravy

18. 1. 2015

Ostravské pracoviště Národního památkového ústavu vydalo publikaci historičky Romany Rosové Dřevěné kostely Těšínska a severovýchodní Moravy. Kniha vznikla na základě dlouholetého výzkumu, který výrazně posunul znalosti o dřevěné sakrální architektuře. Křest knihy se uskuteční ve čtvrtek 29. ledna v 18 hod. v ostravském Antikvariátu a klubu Fiducia.

Z tiskové zprávy


Operní studio připomíná výročí

16. 1. 2015

(Pokračování textu…)


Začíná literární soutěž o Cenu Waltera Sernera

13. 1. 2015

 Nadační fond Festival spisovatelů Praha vyhlašuje 10. ročník literární soutěže o nejlepší dosud nepublikovanou povídku. Studenti středních škol, kterým je soutěž určena, mohou své příspěvky posílat do 12. února 2015. (Pokračování textu…)


Setkání s knihami ?eky pramení na horách a Nejen o psech

13. 1. 2015

Na 20. ledna připravuje ostravské Knihcentrum křest a autogramiádu ke knihám Aleše Dostála ?eky pramení na horách a Nejen o psech. Akce začne v 16 hod. Knihy uvede básnířka Lydie Romanská. Hudební doprovod bude mít Horn kvartet Ostrava.

(Pokračování textu…)


Veronika Holcová vystavuje v ostravské galerii Dole

11. 1. 2015

(Pokračování textu…)


Mlejn zahajuje další výstavní sezónu

7. 1. 2015

První vernisáž v letošním roce v ostravské galerii Mlejn se bude konat ve čtvrtek 8. ledna od 18 hod.  Bude uvedena výstava Čistá radost – Neobyčejná setkání s uměním pro lidi s handicapem, a to v rámci projektu Svět podle nás 2014.  Představí autory, kteří se  loni pravidelně účastnili speciálních dílen zaměřených na vnímání radosti hlavně v obrazech Bohumila Kubišty, vystavovaných  od lo?ského října do počátku letošního roku  v  krajské Galerii výtvarného umění v Ostravě.  (Pokračování textu…)


Saturninálie – Slavnost létajících koblik

2. 1. 2015

Okrašlovací spolek Za krásnou Ostravu pořádá akci nazvanou Saturninálie – Slavnost létajících koblih. Koná se u příležitosti 114. výročí narození ostravského rodáka Zde?ka Jirotky (*1911, †2003). (Pokračování textu…)


 
 
 
 
 
 
 
Smlouvy
 
 
 
 
 
 
 
 
Městské lázně
 
 
 
 
 
 
 
 
Starší archív
 
 
 
 
 
 
 
 
Zajímavost
 
  • 7. Průhledy