Výběr z domácích úkolů

Slezskoostravská galerie ve spolupráci s pražskou Galerií La Femme zvou na zahájení výstavy Výběr z domácích úkolů. Vernisáž se uskuteční 5. 2. od 17 hodin v uvedené ostravské výstavní síni (historická budova radnice, Těšínská 35, Slezská Ostrava). Výstavu uvedou prof. Boris Jirků a PhDr. Ondřej Vorel ArtD. Vystoupí Flamenco: Hana Iridiani – zpěv, Dario Piga – kytara.

Pokračovat ve čtení „Výběr z domácích úkolů“

Galerie Kruh v Ostravě chystá vernisáž

Ostravská galerie Kruh (Zahradní 1) chystá kolektivní výstavu členů UVU – Sdružení výtvarných umělců a teoretiků Ostrava, na které představí svá díla tito autoři: Dalibor Andrýsek, Eva Damborská, Jaroslav Domiter, Karel Haruda, Jiří Holík, Jelena Jedličková, Květoslava Koubová-Wranová, Tereza Krčíková, Jarka Rybová, Jana Šmolková, Michaela Terčová a Vratislav Varmuža. Vernisáž proběhne ve středu 4. 2. od 17 hodin. Výstava potrvá do 27. února 2015. Otevřeno: úterý až čtvrtek 12 – 17 hod., pátek 12 – 16 hodin.

Přednáška o tvorbě Dušana Jurkoviče

Přednáška se uskuteční ve středu 28. 1. od 16.30 hod. v knihovně Galerie výtvarného umění v Ostravě (Poděbradova 1291/12). Renata Skřebská ve svém vystoupení zájemcům osvětlí počátky moderního bytového designu v Evropě a odraz dobových názorů na tvorbu Dušana Jurkoviče. Vstup na přednášku je zdarma.

Kniha Opavské interiéry

Tým ostravských historiků Martin Strakoš a Romana Rosová spolu s fotografem Romanem Poláškem připravil další knihu, která vychází pod hlavičkou ostravského Antikvariátu a klubu Fiducia. Nová publikace nese název Opavské interiéry a poprvé mapuje historické i současné interiéry města Opavy. V knize najdete unikátní snímky, například detaily interiérů chátrajícího obchodního domu Breda-Weinsteina, sídla opavského archivu v evangelickém kostele a řadu fotografií interiérů současných staveb. Pokračovat ve čtení „Kniha Opavské interiéry“

Dřevěné kostely Těšínska a severovýchodní Moravy

Ostravské pracoviště Národního památkového ústavu vydalo publikaci historičky Romany Rosové Dřevěné kostely Těšínska a severovýchodní Moravy. Kniha vznikla na základě dlouholetého výzkumu, který výrazně posunul znalosti o dřevěné sakrální architektuře. Křest knihy se uskuteční ve čtvrtek 29. ledna v 18 hod. v ostravském Antikvariátu a klubu Fiducia.

Z tiskové zprávy