Eva Kotarbová
Administrátor: Eva Kotarbová Návštěvní kniha
 
 
 
 
 
 
 
Moje knihy
 
  • Černohorské sluncebraní
  • Marné levitace
  • Siluety
 
 
 
 
 
 
 
Encyklopedie
 
  • Encyklopedie 1. vyd. Vročení 2005  
    Vročení 2005  
  • Encyklopedie 2. vyd. Vročení 2013
    Vročení 2013
 
 
 
 
 
 
 
Rubriky
 
Archiv
 
 
 
 
 
 
 
 

Archív pro Září 2014


Procházka po Starém Zábřehu

29. 9. 2014

V  neděli 5. října pořádá Ostravský informační servis prohlídku Starého Zábřehu. Účastníci se mimo jiné dozví, kde kdysi bylo centrum obce a jaké byly její hranice. Výklad bude zaměřen i  na období před industrializací, která probíhala od 80. let 19 století, také na stavební změny v 70. letech 20. století. Zájemci se seznámí s místy, kde stály české i německé školy, radnice, hasičské zbrojnice, původní tvrze, rybníky nebo synagoga. (Pokračování textu…)


Nové číslo Krásné Ostravy

27. 9. 2014

Před několika dny vyšlo další číslo bulletinu Krásná Ostrava, který pravidelně 4 krát za rok vlastním nákladem vydává okrašlovací spolek Za krásnou Ostravu. Čtenáři v něm najdou i několik příspěvků věnovaných 25. výročí pádu komunistického režimu v naší republice. (Pokračování textu…)


Panenky našich babiček

26. 9. 2014


Setkání osob se sluchovým postižením v Ostravě

19. 9. 2014

Pracovní skupina Občané se sluchovým postižením komunitního plánování sociálních služeb v Ostravě  ve spolupráci s Knihovnou města Ostravy připravují  setkání osob se sluchovým postižením. Uskuteční se v knihovně v úterý 23. září, a sice v budově u Sýkorova mostu v Moravské Ostravě. Program:
(Pokračování textu…)


První těšínská Neckyáda

17. 9. 2014

První těšínská NECKY?DA proběhne v sobotu 20. září od 13 hod. na přehradě Hrabinka v okolí rybářské chaty. Organizátoři zvou na zakončení léta plného legrace, netradičního sportovního klání a zábavy. (Pokračování textu…)


Setkání s gymnastkou Adolfínou Tačovou

16. 9. 2014

V ostravské galerii Gabriel (Ostrava-Zábřeh, Čujkovova 40a) se uskuteční besední pořad Setkání s Adolfínou Tačovou, gymnastkou i jejími hosty. Připravuje se na 23. 9.  Začátek je stanoven na 15 hod. (Pokračování textu…)


Druhé kolo grantového řízení Poštovní spořitelny

13. 9. 2014

Otevírá se druhé kolo výběrového řízení v rámci Regionálního fondu rozvoje s podtitulem „souSedíme si“.  Poštovní spořitelna v něm podpoří vybrané nekomerční projekty zaměřené na rozvíjení sousedských vztahů, utváření aktivních lokálních komunit a zapojování občanů do společenského a veřejného života v místě, kde žijí. V podzimním kole má Poštovní spořitelna k rozdělení připraveny 2 miliony korun. Od roku 2007, kdy byl program určený na podporu regionů a komunit poprvé spuštěn, získaly podporu desítky menších i větších projektů v částce přesahující 22 milionů korun. (Pokračování textu…)


Jedinečná výstava k zahájení jubilejní divadelní sezóny

13. 9. 2014

Ostravská Komorní scéna Aréna vstupuje do své jubilejní dvacáté divadelní sezóny, kterou zahájí fotografickou výstavou Návrat domů aneb Cesta legionáře Václava Balcara kolem světa, a to ve čtvrtek 18. září v 17 hodin ve foyeru divadla. Jde o fotografie, které téměř před sto lety nafotil český legionář Václav Balcar během dlouhého putování z fronty 1. světové války domů po těžkém zranění. (Pokračování textu…)


Diváci hodnotili herce a inscenace DPB

10. 9. 2014

Při včerejším slavnostním zahájení nové divadelní sezóny v ostravském Divadle Petra Bezruče byly vyhlášeny výsledky divácké anktery ve třech kategoriích. Zúčastnilo se jí asi dvě stě diváků. Ti vybírali nejlepší herečku, herce a inscenaci uplynulé sezóny. (Pokračování textu…)


Obrazy Dalibora Andrýska ve Slezskoostravské galerii

10. 9. 2014

Slezskoostravská galerie (Těšínská 35, Slezská Ostrava, budova radnice) připravuje výstavu DALIBOR ANDRÝSEK / obrazy. Vernisáž se uskuteční v pátek 12. září od 17 hodin. Úvodní slovo bude mít Milan Weber. Dále vystoupí Moravskoslezské komorní sdružení a sólistka Simona Mrázová.
Výstava potrvá do 17. října 2014.


Divadlo Petra Bezruče zahajuje novou sezónu

9. 9. 2014

Ostravské Divadlo Petra Bezruče  dnes slavnostně zahájí novou sezónu s podtitulem Ztráty a nálezy. Na programu je komedie Můj romantický příběh v režii Daniela Špinara. Součástí večera bude vyhlášení výsledků ankety Bezruč sobě. Veřejnost se dozví jména nejoblíbenější herečky a herce z období září 2013 až červen 2014. (Pokračování textu…)


 
 
 
 
 
 
 
Smlouvy
 
 
 
 
 
 
 
 
Městské lázně
 
 
 
 
 
 
 
 
Starší archív
 
 
 
 
 
 
 
 
Zajímavost
 
  • 7. Průhledy