Eva Kotarbová
Administrátor: Eva Kotarbová Návštěvní kniha
 
 
 
 
 
 
 
Moje knihy
 
  • Černohorské sluncebraní
  • Marné levitace
  • Siluety
 
 
 
 
 
 
 
Encyklopedie
 
  • Encyklopedie 1. vyd. Vročení 2005  
    Vročení 2005  
  • Encyklopedie 2. vyd. Vročení 2013
    Vročení 2013
 
 
 
 
 
 
 
Rubriky
 
Archiv
 
 
 
 
 
 
 
 

Archív pro Srpen 2014


Galerie Magna v Ostravě představí Karla Balcara

28. 8. 2014

Vernisáž 1. září v 18 hodin.


Strašidla v Českém Těšíně

28. 8. 2014

Především děti zábavná akce, kterou chystají na sobotu 30. srpna v Českém Těšíně. Na Zámeckém vrchu je pro ně připraven zábavný program nazvaný Strašidla na zámku. Začne už průvodem, jehož zahájení je naplánováno na 18.30 hod., kdy od Střelnice vyjde zástup tajemných pohádkových postav.  Za dvacet minut už překvapí návštěvníky Zámeckého vrchu. Celá akce skončí oh?ostrojem ve 20.30 hod.


Romantická noc na zámku v Kuníně

27. 8. 2014

Zámek v Kuníně zve děti, rodiče a milovníky romantiky na Hradozámeckou noc, která se koná tuto sobotu 30. srpna od 20 hodin do půlnoci. Návštěvníky čekají netradiční  prohlídky pokojů s baterkou, přijme je hraběnka Walburga s malým Františkem Palackým. (Pokračování textu…)


Kostely Moravské Ostravy

25. 8. 2014

V neděli 31. srpna průvodci Ostravského informačního servisu seznámí  zájemce s některými zaniklých i existujících církevními památkami  v Moravské Ostravě. Jejich prohlídka začne u Nové radnice na Prokešově náměstí, dále trasa povede kolem evangelického kostela na nám. Msgre. Šrámka, a po Puchmajerově ulici až ke kostelu sv. Václava. Součástí prohlídky je návštěva interiéru Evangelického kostela, který není veřejnosti s výjimkou bohoslužeb nebo koncertů běžně přístupný.  (Pokračování textu…)


Hornicko-hutnické dny v Českém Těšíně

14. 8. 2014

(Pokračování textu…)


Skokové jezdecké závody ve Frenštátě

14. 8. 2014

Tělovýchovná jednota Slovan Frenštát pod Radhoštěm je pořadatelem skokových jezdeckých závodů Cena Radegastu 2014.  Proběhnou v sobotu 16.  a v neděli 17. srpna. Hlavní program soutěže doplní ukázka voltiže, kdy vystoupí děti v gymnastických kreacích na cválajícím koni.

(Pokračování textu…)


Folklor bez hranic opět v Ostravě

11. 8. 2014

Už XVII. ročník festivalu městských folklorních souborů s mezinárodní účastí Folklor bez hranic probíhá v těchto dnech v Ostravě. (11. až 15. srpna). Během něj vystoupí soubory z Běloruska, Francie, Gruzie, Indie, Polska, Brna, Kopřivnice, Nového Jičína, Opavy, Plzně a Ostravy. (Pokračování textu…)


Den česko-slovenské spolupráce

6. 8. 2014

V sobotu 9. 8. se ve Valašském Meziříčí uskuteční Den česko-slovenské spolupráce,  v jehož rámci proběhne na náměstí kulturní program. Začátek je stanoven na 13 hod. Koná se v rámci projektu přeshraniční spolupráce SR a ČR,  za podpory Ministerstva pro místní rozvoj ČR a Evropské unie. (Pokračování textu…)


Jubilejní festival Ekofilm v Ostravě

3. 8. 2014

V Ostravě si veřejnost připomene, že byl v tomto městě před 40. léty poprvé zahájen známý festival Ekofilm. Letošní výroční přehlídka filmů o životním prostředí, přírodním a kulturním dědictví proběhne ve dnech 2.  až 5.  října.   (Pokračování textu…)


Představí se nový šéfdirigent Heiko Mathias Förster

2. 8. 2014

Janáčkova filharmonie Ostrava představí svého nového šéfdirigenta Heiko Mathiase Förstera. Stane se tak na koncertech 18. a 19. září ve společenském sále Domu kultury města Ostravy.  ?editel světoznámého hudebního tělesa Jan Žemla uvádí, že orchestr po odchodu Theodore Kuchara dva roky hledal vhodného kandidáta na funkci šéfdirigenta. (Pokračování textu…)


Kovářské sonáty 2014

1. 8. 2014

První ročník mezinárodního sympózia Kovářské sonáty 2014 se uskuteční v sobotu 2. a v neděli 3.  srpna na nádvoří Červeného zámku v Hradci nad Moravicí. Návštěvníci akce, kterou podpořil Moravskoslezský kraj, uvidí ukázky kování za použití tradiční kovářské technologie. (Pokračování textu…)


 
 
 
 
 
 
 
Smlouvy
 
 
 
 
 
 
 
 
Městské lázně
 
 
 
 
 
 
 
 
Starší archív
 
 
 
 
 
 
 
 
Zajímavost
 
  • 7. Průhledy