Další akce z cyklu Poetické atentáty

Okrašlovací spolek za Krásnou Ostravu připravuje novou okrašlovací akci z cyklu Poetické atentáty. Tentokrát bude cílem okrášlení ulice významného ostravského chartisty a spisovatele Jaromíra Šavrdy. Sraz zájemců bude v úterý 27. 5. v 18 hod. na tramvajové zastávce Dubina.

O Moravskoslezský kraj má zájem více turistů

Návštěvnost Moravskoslezského kraje v 1. čtvrtletí 2014 opět vzrostla. Oproti minulému roku jej v tomto období navštívilo o více než 4 tisíce hostů více. Láká je rozmanitá příroda, kultura i sport, rádi poznávají chráněné krajinné oblasti, technické památky, relaxují v lázních. Do regionu jezdí i za adrenalinovými sportovními zážitky, výbornou regionální kuchyní a pivem. Pokračovat ve čtení „O Moravskoslezský kraj má zájem více turistů“

Janáčkův máj 2014: Zahájení ve vítkovickém Gongu

Zahajovací koncert ostravského Mezinárodního hudebního festivalu Janáčkův máj začne už zítra v 19 hod., a to v multifunkční hale Gong. V programu prvního festivalového vystoupení je i v letošním roce úvodní skladba – Janáčkova Sinfonietta. O její nastudování a dalších hudebních děl se tentokráte postaral španělský dirigent Manuel Hernández-Silva.

Pokračovat ve čtení „Janáčkův máj 2014: Zahájení ve vítkovickém Gongu“

Turkovy fotografie na zámku v Kravařích

Mezinárodně uznávaný fotograf Jiří Turek zahájí 23. května v 17 hod. výstavu svých fotografií z cyklu U nás. Unikátní přehlídka jeho fotografií bude doplněna autorovým osobitým pohledem na město Berlín. Výstava bude umístěna v prostorách barokního zámku v Kravařích a koná se jako součást programu mezinárodního hudebního festivalu Janáčkův máj.