Eva Kotarbová
Administrátor: Eva Kotarbová Návštěvní kniha
 
 
 
 
 
 
 
Moje knihy
 
  • Černohorské sluncebraní
  • Marné levitace
  • Siluety
 
 
 
 
 
 
 
Encyklopedie
 
  • Encyklopedie 1. vyd. Vročení 2005  
    Vročení 2005  
  • Encyklopedie 2. vyd. Vročení 2013
    Vročení 2013
 
 
 
 
 
 
 
Rubriky
 
Archiv
 
 
 
 
 
 
 
 

Archív pro Březen 2014


Nová českotěšínská galerie Most zahájila činnost

31. 3. 2014

V pondělí 31. března byl v Českém Těšíně otevřen nový výstavní prostor  – galerie Most. Vznikla v sídle Euroregionu Těšínské Slezsko na ul. Hlavní 1a. Provozovatel, Regionální sdružení územní spolupráce Těšínské Slezsko, v ní chce seznamovat veřejnost s díly umělců, kteří pocházejí z uvedeného regionu, či na jeho území tvoří. (Pokračování textu…)


Zakázané léto Antonína Szkandery

25. 3. 2014

Zakázané léto je šestý povídkový soubor autora z Frýdku-Místku Antonína Szkandery. Čtenářům nabízí 16 osudových životních příběhů. Szkanderova více než stošedesátistránková kniha není pouze úsměvným pohledem na svět, ale i bolestnou konfrontací snů a reálné skutečnosti, proto  předkládá ,,rozevlátá křídla“ hrdinů a také i jejich smutek. (Pokračování textu…)


Kulturně-historická encyklopedie z dílny Ostravské univerzity

24. 3. 2014


Polský pěvecký sbor vystoupí v Janáčkově konzervatoři

23. 3. 2014

V koncertním sále Janáčkovy konzervatoře v Ostravě se 28. března uskuteční vystoupení Polského národního pěveckého sboru mládeže. Začátek koncertu je stanoven na 18.30 hod. (Pokračování textu…)


Bulletin Krásná Ostrava slibuje zajímavé čtení

20. 3. 2014

Okrašlovací spolek Za krásnou Ostravu připravuje křest dalšího čísla bulletinu Krásná Ostrava. Uskuteční se v pátek 21. března od 18 hod. Sraz zájemců o akci bude před galerií Rubrum, která sídlí na náměstí Svatopluka Čecha v Ostravě–Přívoze.  Křest bude zahájen okrášlením domu slavného přívozského nakladatele Ignatze Buchsbauma. (Pokračování textu…)


Ibsenovy Přízraky v Komorní scéně Aréna

19. 3. 2014

Komorní scéna Aréna v Ostravě připravuje na 22. března premiéru inscenace Přizraky, hry slavného norského spisovatele Henrika Ibsena.  Autor ji napsal v roce 1881 v době svého pobytu v ?ímě. Dílo bylo skandinávskými divadly odmítnuto, ale hrálo se v Chicagu už v r. 1882. (Pokračování textu…)


K výročí narození Bohumila Hrabala: Není komiks jako komiks

19. 3. 2014

V současné době si veřejnost připomíná sté výročí narození spisovatele Bohumila Hrabala, který se narodil 28. března 1914  v Brně.  Při této příležitosti upozor?ujeme na studii Není komiks jako komiks literární historičky Svatavy Urbanové. Rozebírá komiksového zpracování spisovatelovy novely Příliš hlučná samota. Více


Tóny světla v porubské galerii Ametyst

18. 3. 2014


Další ročník kulinářské soutěže Jak šmakuje Moravskoslezsko

16. 3. 2014

Moravskoslezský kraj vyhlásil již  čtvrtý ročník kulinářské soutěže Jak šmakuje Moravskoslezsko. Zájemci z řad veřejnosti se mohou se svými recepty přihlásit do 30. června prostřednictvím webových stránek. Recepty bude hodnotit odborná komise. Autoři nejlepších pak budou oceněni na podzimním gastrofestivalu Jak šmakuje Moravskoslezsko. (Pokračování textu…)


Stravinského Svěcení jara v podání Janáčkovy filharmonie

15. 3. 2014

Janáčkova filharmonie Ostrava uvede na koncertech 10. a 11. dubna v Domě kultury města Ostravy slavné Svěcení jara Igora Stravinského.  Skladba vzbudila v době svého vzniku a provedení nebývalé emoce. (Pokračování textu…)


Domovní schůze v místecké knihovně

14. 3. 2014

Městská knihovna Frýdek-Místek a Obec spisovatelů ČR, středisko Ostrava, pořádají autorské čtení básnířky Radany Šatánkové z její nové sbírky Domovní schůze. (Pokračování textu…)


Renáta Huserová o Ceně Alfréda Radoka Divadlo roku 2013

11. 3. 2014

Nadšená ředitelka ostravské Komorní scény Aréna vypráví o svých pocitech při udělování divadelních cen Alfréda Radoka za rok 2013.


Ostravská Komorní scéna Aréna dostala významnou cenu

10. 3. 2014

„Konečně Ostrava!“ S těmito slovy přebrala v sobotu 8. března ředitelka Komorní scény Aréna Renáta Huserová Cenu Alfréda Radoka v kategorii Divadlo roku. (Pokračování textu…)


Norbert Lichý v ostravském Divadélku pod věží

10. 3. 2014

Známý ostravský herec Norbert Lichý z Divadla Petra Bezruče, mimo jiné držitel prestižní divadelní Ceny Thálie v oboru činohra, vystoupí už 13. března v ostravském Divadélku pod věží, které se nachází v budově Magistrátu města Ostravy, a to v pořadu Tichá hrůza. Zájemce zavede do světa hororových povídek. Začátek vystoupení v 18 hod.


Výstava Ilustrace Martina Velíška ke knize Grónské mýty a pověsti

10. 3. 2014

Do knihovny města Ostravy dorazila putovní výstava ilustrací Martina Velíška ke knize Grónské mýty a pověsti. Zájemci ji mohou vidět od 10. do 28. března.  (Pokračování textu…)


 
 
 
 
 
 
 
Smlouvy
 
 
 
 
 
 
 
 
Městské lázně
 
 
 
 
 
 
 
 
Starší archív
 
 
 
 
 
 
 
 
Zajímavost
 
  • 7. Průhledy