Eva Kotarbová
Administrátor: Eva Kotarbová Návštěvní kniha
 
 
 
 
 
 
 
Moje knihy
 
  • Černohorské sluncebraní
  • Marné levitace
  • Siluety
 
 
 
 
 
 
 
Encyklopedie
 
  • Encyklopedie 1. vyd. Vročení 2005  
    Vročení 2005  
  • Encyklopedie 2. vyd. Vročení 2013
    Vročení 2013
 
 
 
 
 
 
 
Rubriky
 
Archiv
 
 
 
 
 
 
 
 

Archív pro Únor 2014


Výstava Fotografie a divadlo ve středisku Gabriel

26. 2. 2014

Charitativní středisko Gabriel v Ostravě-Zábřehu (Čujkovova 40a) připravuje vernisáž k výstavě fotografií Pavla Hona, nazvanou Fotografie a divadlo, a besedu nejen o divadelním světě s Janem Fišarem, hercem Národního divadla moravskoslezského. Obě akce proběhnou 11. března od 15 hodin. Hudební produkce: Petr Koběrský klávesy, Oldřich Zemánek housle.

 


Český Těšín proti hazardu

25. 2. 2014

Rok po zákazu propagace heren a pobídek pro hráče přišla současná českotěšínská koalice (ČSSD, KD-ČSL, ODS) se dvěma novými vyhláškami vztahujícími se na herny a provozování herních přístrojů. Jedna z nich od prvního května omezí provozní dobu heren, druhá si klade za cíl úplně vykázat hazard z města. (Pokračování textu…)


Soutěž mladých recitátorů v Komorní scéně Aréna

20. 2. 2014

Regionální kolo Recitační soutěže Rostislava Čtvrtlíka, která je organizována jako připomínka tohoto předčasně zemřelého herce Divadla pod Palmovkou, se letos uskuteční poprvé v Ostravě, a sice 28. března v Komorní scéně Aréna. (Pokračování textu…)


Dům číslo 6 pod drobnohledem Svatavy Urbanové

19. 2. 2014

V rubrice O literatuře – Recenze, úvahy, glosy najdou zájemci nový příspěvek Svatavy Urbanové. Tato známá literární historička se v něm zabývá prvotinou s detektivním námětem ostravské autorky Nely Rywikové, nazvanou Dům číslo 6.


Výstava Příběh Jana Zajíce

19. 2. 2014

Dne 25. února uplyne 45 let od okamžiků, kdy se  student Jan Zajíc stal druhou pochodní při svém protestu proti okupaci socialistického Československa vojsky Varšavské smlouvy. Žáci Gymnázia Šumperk pod vedením učitele dějepisu Tomáše Hlavsy ve spolupráci s Občanským sdružením PANT proto připravili putovní výstavu s názvem Příběh Jana Zajíce. (Pokračování textu…)


Finanční podpora k zvýšení bezpečnost dat

18. 2. 2014

Ministerstvo pro místní rozvoj vyhlásilo výzvu k předkládání žádostí o finanční podporu z Integrovaného operačního programu – Konsolidace IT a nové služby v rámci technologických center obcí. Ty tak mají šanci posílit bezpečnost dat, elektronizovat procesy a digitalizovat data za účelem sdílení rychlé a efektivní práce. Rozdělena může být finanční podpora v celkové výši 250 milionů korun. (Pokračování textu…)


Aquileia – křižovatka ?ímské říše

17. 2. 2014

Výstava Aquileia – křižovatka ?ímské říše bude slavnostně zahájena již zítra – 18. února v Ostravském muzeu.  Výstavní akci inicioval Moravskoslezský kraj. Vernisáž se uskuteční v 17 hodin. (Pokračování textu…)


Beseda o skladateli Bohuslavu Martinů

11. 2. 2014

Národní divadlo moravskoslezské v Ostravě ve spolupráci s Antikvariátem a klubem Fiducia připravuje besedu o skladateli Bohuslavu Martinů. Na ní vystoupí významný český znalec díla uvedeného skladatele, a to Aleš Březina, ředitel Institutu Bohuslava Martinů, a Jiří Nekvasil, ředitel NDM. Akce se uskuteční 13. února od 18 hod. ve Fiducii.  Vstupné dobrovolné.


Ona v černobílé – výstava portrétů

5. 2. 2014

Pozítří bude otevřena výstava fotografií ženských portrétů Ona v černobílé, a to v  Multižánrovém centru Cooltour na Černé louce v Ostravě. Vernisáž se koná v pátek 7. února od 17 hod. Přítomni budou autoři snímků a některé modelky. (Pokračování textu…)


Výtvarník Karol Hercík v ostravském Mlejně

3. 2. 2014


 
 
 
 
 
 
 
Smlouvy
 
 
 
 
 
 
 
 
Městské lázně
 
 
 
 
 
 
 
 
Starší archív
 
 
 
 
 
 
 
 
Zajímavost
 
  • 7. Průhledy