Eva Kotarbová
Administrátor: Eva Kotarbová Návštěvní kniha
 
 
 
 
 
 
 
Moje knihy
 
  • Černohorské sluncebraní
  • Marné levitace
  • Siluety
 
 
 
 
 
 
 
Encyklopedie
 
  • Encyklopedie 1. vyd. Vročení 2005  
    Vročení 2005  
  • Encyklopedie 2. vyd. Vročení 2013
    Vročení 2013
 
 
 
 
 
 
 
Rubriky
 
Archiv
 
 
 
 
 
 
 
 

Archív pro Leden 2014


Autogramiáda ke knize O smutné továrně

28. 1. 2014

Zítra v 16 hod. začne v ostravském Domě knihy – Knihcentrum (dříve Librex) autogramiáda Radovana Lipuse. Známý režisér bude podepisovat svou knihu O smutné továrně. V lo?ském roce ji vydalo nakladatelství Meander.  Ilustracemi a kolážemi ji opatřila Veronika Podzimková a David Vávra. Kniha získala na veletrhu v Havlíčkově Brodě v r. 2013 cenu Nejkrásnější dětská kniha.


Lenka Kocierzová bude mít výstavu v Atlantiku

27. 1. 2014


Letošní cyklus Jeunesses musicales zahájí Věra Likerová

24. 1. 2014

Janáčkova filharmonie Ostrava i v tomto roce pořádá cyklus koncertů pod názvem Jeunesses musicales. První z letošních čtyř se uskuteční 30. ledna od 18 hodin v Domě kultury města Ostravy. V něm se představí dvě sólistky.  První Věra Likérová (na snímku) koncert zahájí a zazpívá tři árie:  Gildy z Verdiho Rigoletta, Blondy z Mozartova Únosu ze serailu  a árii Adély ze Straussova Netopýra. (Pokračování textu…)


Publikace Betlémy věčná inspirace

22. 1. 2014

Vánoce 2013 jsou za námi. Atmosféru těchto křesťanských svátků však může zájemcům kdykoliv navodit nová kniha spisovatele Richarda Sobotky, nazvaná Betlémy věčná inspirace. Publikaci vydala, v grafické úpravě Jakuba Sobotky a s ilustracemi Báry Sobotkové, Městská knihovna v Rožnově pod Radhoštěm.

(Pokračování textu…)


Výstava Intimní interakce v ostravském Gongu

21. 1. 2014

Nedávno otevřená Galerie města Ostravy pod hlavičkou platformy pro současné umění PLATO otevře v Galerii multifunkční haly Gong v Ostravě-Vítkovicích svou druhou výstavu. Ta dostala název Intimní interakce. Jejím autorem a kurátorem je Ladislav Kesner.  Vernisáž proběhne 28. ledna v 18 hodin.

(Pokračování textu…)


Daniel Svoboda a Kubínův Koncert pro klarinet a orchestr

18. 1. 2014

Na dalším koncertě symfonické řady, který uvede Janáčkova filharmonie Ostrava 23. a 24. ledna, zazní mimo jiný Koncert pro klarinet a orchestr, jehož autorem je ostravský hudební skladatel Rudolf Kubín. Klarinetový part nastudoval člen JFO Daniel Svoboda. Mladého umělce vyzpovídala Zuzana Vinklárková (manažerka marketingu JFO). (Pokračování textu…)


Kniha Severní dráha císaře Ferdinanda

17. 1. 2014

Galerie výtvarného umění v Ostravě připravuje křest anglického vydání knihy Severní dráha císaře Ferdinanda a přednášku na stejné téma.  Akce se uskuteční ve středu 22. ledna od 16 hod. v galerijní knihovně (Poděbradova 12, Moravská Ostrava).  Publikace je dílem Aleny Borovcové z Národního památkového ústavu v Praze. Vstup na akci je zdarma.

(Pokračování textu…)


Začíná XI. ročník soutěže Slezská novinářská fotografie

14. 1. 2014

Syndikát novinářů Moravskoslezského a Olomouckého kraje a Slezská knihovna v Katovicích vyhlásily už jedenáctý ročník soutěže Slezská novinářská fotografie. Porota bude hodnotit publikované i nepublikované snímky, které fotografové pořídili ve slezském regionu v roce 2013. (Pokračování textu…)


Kniha Ostrava za ostnatými dráty

12. 1. 2014

Občanské sdružení Fiducia vydalo v prosinci 2013 knihu ostravského historika Vojtěcha Vlčka – Ostrava za ostnatými dráty. Obsahuje rozhovory s pamětníky nacistické a komunistické perzekuce. V publikaci je také řada unikátních dobových dokumentů z archivů, fotografií a jiných materiálů, z nichž některé jsou publikovány poprvé. (Pokračování textu…)


Krajní meze v ostravské Komorní scéně Aréna

10. 1. 2014

Druhou premiérou Sezóny něčím přízračné bude v Komorní scéně Aréna inscenace hry Williama Mastrosimoneho Krajní meze.  S ostravskými herci ji nastudoval hostující režisér Grzegorz Kempinsky z katovického Teatru Ślaskiego im. Stanislawa Wyspiańskiego.  S jeho režijní práci se už diváci v Aréně seznámili v lo?ské sezóně, když se ,,podepsal“ pod divácky velmi úspěšnou Ionescovu Plešatou zpěvačku. (Pokračování textu…)


Na čem se smaží Indonésie – výstava ve Mlejně

8. 1. 2014

V galerii Mlejn v Ostravě bude ve čtvrtek 9. ledna zahájena výstava fotografií s názvem Na čem se smaží Indonésie. Vernisáž začne v 18 hod. Vystavované fotografie dokumentují dopad pěstování palmy olejné na život indonéského kmene Suku Anak Dalam (Děti lesa) aj. (Pokračování textu…)


Janáčkova filharmonie vstupuje do Roku české hudby

7. 1. 2014

Janáčkova filharmonie Ostrava vstupuje do letošního Roku české hudby koncertem ve čtvrtek 9. ledna. Uskuteční se od 19 hodin v Domě kultury města Ostravy.  Během něj zaznějí skladby Josefa Suka, Antonína Dvořáka, Leoše Janáčka a Klementa Slavického.  Orchestr bude řídit německý dirigent Heiko Mathias Förster. Sólový part v Janáčkově houslovém koncertě –  Putování dušičky – nastudoval český houslista Roman Patočka.

Foto R. Patočky poskytla Janáčkova filharmonie Ostrava


Výstava Nejlepší slezská novinářská fotografie v Ostravě

6. 1. 2014

Syndikát novinářů Moravskoslezského a Olomouckého kraje, se sídlem v Ostravě, spolu se Slezskou knihovnou v Katovicích připravil výstavu Nejlepší slezská novinářská fotografie. Otevřena bude dnes v Knihcentru (bývalý Dům knihy Librex), a to v 16 hod. Jsou na ní soustředěny nejlepší snímky 10. ročníku soutěže novinářů, kteří působí ve Slezsku, či jím byli inspirování. (Pokračování textu…)


Výstava Tajemství obalů gramodesek

3. 1. 2014


 
 
 
 
 
 
 
Smlouvy
 
 
 
 
 
 
 
 
Městské lázně
 
 
 
 
 
 
 
 
Starší archív
 
 
 
 
 
 
 
 
Zajímavost
 
  • 7. Průhledy