Vánoční turnaj ve stolním tenisu

TJ Sokol Klimkovice, oddíl stolního tenisu, pořádá v sobotu 21. prosince v místní sokolovně Vánoční turnaj ve stolním tenisu neregistrovaných hráčů a členů SKV Ostrava. Prezentace: 8 až 9 hod. Startovné 100 Kč. Věcné ceny za prvá tři místa! Systém soutěží bude upřesněn podle počtu přihlášených účastníků. Kontakt: tel. 604 383 170.

Ostravští filharmonici v Koreji

Část Janáčkovy filharmonie Ostrava je v současnosti na turné v Jižní Koreji. Zítra vystoupí v Arts Center v Soulu. Ve 20 hod. místního času zahájí koncertní program, v němž je Mozartova předehra k Donu Giovannimu, Rachmaninův Klavírní koncert č. 3 v podání Petera Donohoea z Velké Británie a Dvořákova Symfonie č. 7. Orchestr bude dirigovat Bulhar Grigor Palikarov. Následovat budou koncerty v Geoje (27. 11.), Goyangu (28. 11.) a Pohangu (29. 11.). Podrobnosti z turné.

Architektura Moravskoslezského kraje

Vernisáž k výstavě fotografií ze IV. ročníku fotosoutěže Architektura Moravskoslezského kraje se uskuteční ve čtvrtek 28. listopadu v Domě kultury Akord v Ostravě-Zábřehu. Začne v 17 hodin. Hostem vernisáže bude folková legenda Wabi Daněk.

Lovy s Dianou

Další myslivecké historky spisovatele Aleše Dostála se dostávají ke čtenářům. Devět povídek shrnul do knižní novinky nazvané Lovy s Dianou.

Autor se narodil v Ostravě (1946), nyní dlouhá léta žije v Radkově na Opavsku. Publikovat začal koncem 60. let minulého století. Z vydaných titulů je možno připomenout např. Řeky pramení v horách (Profil 1981), Ještě jednou se nebát (Profil 1985), Povahou neodpovídá předpisům (Profil 1988), Velikonoční jelen (Beletris 2011) a knihu Bílá daněla (Akcent 2012). Pokračovat ve čtení „Lovy s Dianou“

Návraty domů v Národním divadle moravskoslezském

Ve čtvrtek 21. listopadu uvede Národní divadlo moravskoslezské v Ostravě premiéru inscenace Návraty domů (v 18.30 hod.) v Divadle Jiřího Myrona. Představení je sestaveno ze tří choreografií: Trio g moll (na hudbu B. Smetany), Škrtič (balet B. Martinů) a Po zarostlém chodníčku (na hudbu Leoše Janáčka). Jejich autory jsou Pavel Šmok, Nataša Novotná a Jiří Kylián. Pokračovat ve čtení „Návraty domů v Národním divadle moravskoslezském“