Eva Kotarbová
Administrátor: Eva Kotarbová Návštěvní kniha
 
 
 
 
 
 
 
Moje knihy
 
  • Černohorské sluncebraní
  • Marné levitace
  • Siluety
 
 
 
 
 
 
 
Encyklopedie
 
  • Encyklopedie 1. vyd. Vročení 2005  
    Vročení 2005  
  • Encyklopedie 2. vyd. Vročení 2013
    Vročení 2013
 
 
 
 
 
 
 
Rubriky
 
Archiv
 
 
 
 
 
 
 
 

Archív pro Červen 2013


Rekonstrukce suterénních prostor ostravského Domu umění

28. 6. 2013

Během letních měsíců se uskuteční rekonstrukce suterénu ostravského Domu umění. Podle tiskové zprávy Galerie výtvarného umění v Ostravě, která jej má ve správě, úpravy a renovace se budou týkat i místností depozitářů, v nichž je uložena část galerijních sbírek.  (Pokračování textu…)


ČSOB podpořila projekty na obnovu krajiny a péči o životní prostředí

26. 6. 2013

ČSOB ve spolupráci s Nadací VIA v tomto týdnu vyhlásily výsledky již 7. ročník programu na podporu regionů, tedy vítězné projekty, které získaly tzv. Velké komunitní granty ČSOB.  Žadatelé se ucházeli o částku 200 až 300 tisíc korun, určenou na obnovu krajiny a péči o životní prostředí. (Pokračování textu…)


Sakrální stavby Jana Bliz?áka

25. 6. 2013

V prostorách  zámku Stará Ves nad Ondřejnicí (v informačním centru) je od pátku 21. června instalována výstava Chrámové dřevěnice.  Modely sakrálních staveb vytvořil Jan Bliz?ák podle objektů z Pobeskydí. (Pokračování textu…)


Augustin Handzel v Pavučinách životů

19. 6. 2013

Ve středu 26. června se od 16.30 hod. uskuteční v knihovně Galerie výtvarného umění v Ostravě (Poděbradova ul. 12) přednáška Gabriely Pelikánové s názvem Sochař Ostravy Augustin Handzel. Je součástí cyklu Pavučiny životů – rozplétání osudů předních českých výtvarníků. (Pokračování textu…)


Nový kulturní bulletin Krásná Ostrava

17. 6. 2013

V pátek 21. června proběhne uvedení prvního čísla nového kulturně-společenského čtvrtletníku Krásná Ostrava, který vydává okrašlovací spolek Za krásnou Ostravu. Akce začne v 17 hod. u vrátnice Hornického muzea Landek park. (Pokračování textu…)


K ročnímu výročí vítkovického Domu u šraněk

14. 6. 2013


Blíží se Měsíc autorského čtení

13. 6. 2013

Už 14. ročník literárního festivalu Měsíc autorského čtení bude probíhat denně od 1. července do a 3. srpna v Brně, Košicích, Ostravě a Wrocławi. Čestnými hosty jsou letos: Lucembursko, Německo, Rakousko, Švýcarsko.  V Ostravě se festivalové akce budou konat v Klubu Atlantik (Čsl. legií  7, Moravská Ostrava). Více


Ochutnejte klasiku se studenty dirigentských kurzů

12. 6. 2013

Janáčkova filharmonie Ostrava pořádá v době od 9. do 24. června 2013 ve spolupráci s víde?skou agenturou Blue Danube Music Impresario Mezinárodní dirigentské kurzy. Do Ostravy přijede 19 studentů z celé Evropy, aby pod vedením finského dirigenta Jormy Panuly zdokonalovali své dovednosti. Představí se také na koncertech 12., 19. a 24. června (od 19 hodin)  v Domě kultury města Ostravy (vstup  zdarma). (Pokračování textu…)


Zemřel básník Dušan Cvek

10. 6. 2013

Dne 26. května 2013 zemřel krnovský básník Dušan Cvek. Jeho osobnost a tvorbu připomíná Libor Martinek, bohemista, který působí na Slezské univerzitě v Opavě. Více


Moravskoslezský kraj – krajinné proměny

8. 6. 2013

Více než dvě stě barevných fotografií s odborným textem mapuje zajímavá místa Moravy a Slezska v nové publikaci Moravskoslezský kraj – krajinné proměny, jež je v pořadí čtvrtou knihou, kterou vydal MSK. Autorem textu je vysokoškolský profesor Jaroslav Vencálek. (Pokračování textu…)


Koncert k 60. výročí ostravské konzervatoře

7. 6. 2013

V rámci Mezinárodního festivalu Janáčkův máj včera vystoupil v ostravské multifunkční hale Gong Symfonický orchestr Janáčkovy konzervatoře Ostrava. ?ídil jej dirigent Petr Šumník. Mladí symfonikové se představili v programu, který byl sestaven z děl J. Suka, W. A. Mozarta, G. Rossiniho a M. Ravela. (Pokračování textu…)


Obnovená naučná stezka Rejvíz

1. 6. 2013

Turisté, kteří zamíří do Jeseníků, mohou využít  naučnou stezku v Národní přírodní rezervaci Rejvíz. Ta byla po čtyřiceti letech   obnovena a slavnostně otevřena v sobotu 25. května u stejnojmenné chaty.   (Pokračování textu…)


 
 
 
 
 
 
 
Smlouvy
 
 
 
 
 
 
 
 
Městské lázně
 
 
 
 
 
 
 
 
Starší archív
 
 
 
 
 
 
 
 
Zajímavost
 
  • 7. Průhledy