Eva Kotarbová
Administrátor: Eva Kotarbová Návštěvní kniha
 
 
 
 
 
 
 
Moje knihy
 
  • Černohorské sluncebraní
  • Marné levitace
  • Siluety
 
 
 
 
 
 
 
Encyklopedie
 
  • Encyklopedie 1. vyd. Vročení 2005  
    Vročení 2005  
  • Encyklopedie 2. vyd. Vročení 2013
    Vročení 2013
 
 
 
 
 
 
 
Rubriky
 
Archiv
 
 
 
 
 
 
 
 

Archív pro Květen 2013


Cyklus Čtvero ročních období pokračuje

29. 5. 2013

Letní část cyklu Čtvero ročních období má v programu lákavá kulturní programy. Předposlední červnovou sobotu 22. 6. zahraje Škampovo kvarteto v Ostravě-Nové Vsi, a sice skladby Franze Schuberta. Koncert bude mít reprízu 23. 6. v Kopřivnici. (Pokračování textu…)


Dream Factory Ostrava se blíží

27. 5. 2013

Festival Dream Factory Ostrava bude zahájen za několik dnů. Nabídne program, v němž například vystoupí Ivan Trojan, Richard Krajčo, Miroslav Krobot, Petr Čtvrtníček, Jakub Prachař nebo Vojta Kotek. Divadelní přehlídka se bude konat  od  4. do 9. června v ostravských divadlech, kulturních centrech a v prostředí Dolu Hlubina. Uměleckou záštitu nad pátým ročníkem festivalu převzali herci a zárove? hudebníci Jakub Prachař a Richard Krajčo. (Pokračování textu…)


Křest knihy Živorodky ve Fiducii

25. 5. 2013

Už 28 května bude  v 18 hod. představena v ostravské Fiducii básnická sbírka Ireny Šťastné Živorodky. Vyšla v opavském nakladatelství Perplex.  Jako host večera vystoupí ostravský básník a prozaik Lukáš Bárta. (Pokračování textu…)


?ezbářské sympozium u klimkovických lázní

24. 5. 2013

?ezbářské sympozium, které se bude konat u Sanatorií Klimkovice, odstartuje program letošního Klimkovického léta. Druhý ročník tohoto bienále slavnostně  začne v sobotu 25. května v 15 hodin. Osm řezbářů bude z vhodných stromů vytvářet  sochy na téma Sedni si a odpočívej. Sobotní program obsahuje také v 16 hodin koncertem Rock and roll bandu Marcela Woodmana. (Pokračování textu…)


Výstava pozůstalostí Jaromíra Šavrdy

23. 5. 2013

V pondělí 27. 5. proběhne unikátní výstava materiálů z pozůstalosti ostravského spisovatele a chartisty Jaromíra Šavrdy. Bude k vidění od 10  do 17 hod.  (pro skupiny po 20 osobách vždy v celou hodinu) v Archivu města Ostravy.  (Pokračování textu…)


Robert Gál v ostravském Domě umění

23. 5. 2013

Dnes od 18 hod. se v ostravském Domě umění uskuteční autorské čtení slovenského spisovatele Roberta Gála u příležitosti uvedení dalšího čísla revue Protimluv. Součástí se stane diskuse s autorem, která bude zaměřena na aforistické texty psané pro nové vydání zmíněné revue a na Gálovu knihu Na křídlech a Agnóm, jež mu v českém překladu vyšla v nakladatelství Agite/Fra 2010. (Pokračování textu…)


Debata o odkazu Martina Luthera Kinga

21. 5. 2013

Antikvariát a klub Fiducia pořádá 23. května od 18 hod. debatu o odkazu Martina Luthera Kinga u při příležitosti uvedení českého výboru z jeho díla v publikaci Odkaz naděje. Vybrané články a projevy. Vydání podpořilo Velvyslanectví USA v Praze.

(Pokračování textu…)


Ostravská muzejní noc se blíží

18. 5. 2013

Festival Ostravská muzejní noc se uskuteční v sobotu 25. května od 17 hod. do půlnoci. V jeho v rámci se představí 33 organizací, které se zapojují do kulturního života Ostravy i Moravskoslezského kraje. Letošní ročník bude slavnostně zahájen programem pro veřejnost a společným pouštěním balónků v 17.30 hodin na Prokešově nám. před budovou Nové radnice. Více


Eduard Ovčáček v Domě umění

17. 5. 2013

V úterý 21. května bude v 17 hod. slavnostně zahájena výstava Ovčáček!!! v ostravském Domě umění. Expozice nabídne průřez tvorbou Eduarda Ovčáčka, významného českého výtvarníka a rodáka z Ostravy. Vernisáž uvede Jiří Jůza, ředitel GVUO, zahájí kurátor výstavy Ludvík Ševeček a autor. (Pokračování textu…)


Knihovna hledá čtenáře z parku!

16. 5. 2013

Jak jsme se dočetli v dobovém odborném tisku, před více než šedesáti lety se v ostravských Komenského sadech dařilo setkávání dětí, dospívajících i dospělých a čtení pro všechny. V parku byla během léta 1952 otevřena letní veřejná čítárna. (Pokračování textu…)


U Bezručů Revizor

15. 5. 2013

Divadlo Petra Bezruče v Ostravě uvede v pátek 17. května premiéru Gogolovy  grotesky Revizor. Režie hry ruského literárního klasika ukrajinského původu se ujal Martin Františák, který do představení začlenil i hereckou kapelu. (Pokračování textu…)


Další akce Šavrdovského května

13. 5. 2013

Antikvaritát a klub Fiducia spolu s dalšími organizacemi organizuje v rámci Šavrdovského května projekci filmu Sám voják v poli – Jaromír Šavrda. Uskuteční se 15. 5. od 19 hod. za účasti režiséra Jiřího Fiedora, a to ve filmovém klubu Studio Karel v kavárně Stará Aréna v Ostravě. (Pokračování textu…)


Poctivý nálezce odevzdal přes 280 tisíc korun

13. 5. 2013

Hejtman Moravskoslezského kraje Miroslav Novák předal šek v hodnotě 10 tisíc korun panu Lukáši Porubovi. Bylo to ocenění za poctivost. (Pokračování textu…)


Janáčkův máj 2013 bude zahájen v Gongu

12. 5. 2013

Už po 38. bude ostravský hudební život v letní části sezóny vrcholit Mezinárodním hudebním festivalem Janáčkův máj. Zahajovací koncert se uskuteční 20. května v multifunkční hale Gong (Dolní oblast Vítkovice) od 19 hod. Jak uvedl Jaromír Javůrek, ředitel festivalu, přehlídka se i letos může pochlubit premiérami některých skladem či účastí významných domácích i zahraničních pěvců a hudebníků. Festival tradičně otevře Janáčkova Sinfonietta. Následně zazní Beethovenův Koncert pro klavír a orchestr č. 3 c moll op. 37. Večer vyvrcholí provedením Chačaturjanovy Symfonie C dur ,,Poema“, a to v české premiéře. (Pokračování textu…)


V ostravském centru Cooltour znovu Helebrandova Kytice

11. 5. 2013

(Pokračování textu…)


 
 
 
 
 
 
 
Smlouvy
 
 
 
 
 
 
 
 
Městské lázně
 
 
 
 
 
 
 
 
Starší archív
 
 
 
 
 
 
 
 
Zajímavost
 
  • 7. Průhledy