Den otevřených dveří v Televizním studiu Ostrava

U příležitosti 60. výročí zahájení televizního vysílání pořádá ostravská televize Den otevřených dveří, a to v sobotu 4. května od 9 do 16 hodin (Dvořákova 18, v centru Ostravy).
Prohlídka televizního studia zahrnuje dvě studia, střižny, odbavovací pracoviště, zvukovýrobu, redakci zpravodajství a ukázky televizní práce. Pokračovat ve čtení „Den otevřených dveří v Televizním studiu Ostrava“

Chráněné bydlení otevřeno v Kopřivnici

Z velkého ústavu do bytů v rodinném domku se mohou přestěhovat další lidé se zdravotním postižením. Díky účasti Moravskoslezského kraje v programu transformace sociálních služeb v České republice a evropským financím najde nový domov deset mentálně postižených klientů, kteří doposud žili v sociálním zařízení Zámek Nová Horka. Pokračovat ve čtení „Chráněné bydlení otevřeno v Kopřivnici“

Výstava Irsko: Strangers to Citizens

Europe Direct Ostrava společně s Eurocentrem Ostrava organizují výstavu s názvem Irsko: Strangers to Citizens. Bude instalována v multifunkční aule Gong v Dolní oblasti Vítkovice. Návštěvníci se budou moci seznámit s vybranými etapami irské historie a kultury. Slavnostního zahájení, které se uskuteční v pondělí 29. 4. ve 13 hod., se zúčastní mimo jiné významné hosty také irská velvyslankyně Alison Kellyová.

Výstava potrvá do 13. 5. 2013.

V Domě u šraněk nová výstava

V kulturním středisku Domě u šraněk v Ostravě-Vítkovích bude dnes zahájena výstava divadelních plakátů. Vernisáž se uskuteční v 17 hod. Za zajímavého dubnového programu stojí za velkou pozornost slavnostní odhalení pamětní desky vynikajícímu pěvci Národního divadla v Praze – Beno Blachutovi, který část života prožil v domě na tamní Sirotčí ulici. Uskuteční se 30. dubna v 19 hodin.