Eva Kotarbová
Administrátor: Eva Kotarbová Návštěvní kniha
 
 
 
 
 
 
 
Moje knihy
 
  • Černohorské sluncebraní
  • Marné levitace
  • Siluety
 
 
 
 
 
 
 
Encyklopedie
 
  • Encyklopedie 1. vyd. Vročení 2005  
    Vročení 2005  
  • Encyklopedie 2. vyd. Vročení 2013
    Vročení 2013
 
 
 
 
 
 
 
Rubriky
 
Archiv
 
 
 
 
 
 
 
 

Archív pro Duben 2013


Pietní akt u hrobu Jaromíra Šavrdy

28. 4. 2013

Ve čtvrtek 2. 5. v 11 hod. začne pietní akt u hrobu spisovatele Jaromíra Šavrdy. Nachází se na hřbitově v Ostravě-Hrabové. Bude uspořádán u příležitosti 25. výročí smrti této významné osobnosti.
(Pokračování textu…)


Den otevřených dveří v Televizním studiu Ostrava

26. 4. 2013

U příležitosti 60. výročí zahájení televizního vysílání pořádá ostravská televize Den otevřených dveří, a to v sobotu 4. května od 9 do 16 hodin (Dvořákova 18, v centru Ostravy).
Prohlídka televizního studia zahrnuje dvě studia, střižny, odbavovací pracoviště, zvukovýrobu, redakci zpravodajství a ukázky televizní práce.  (Pokračování textu…)


Chráněné bydlení otevřeno v Kopřivnici

25. 4. 2013

Z velkého ústavu do bytů v rodinném domku se mohou přestěhovat další lidé se zdravotním postižením. Díky účasti Moravskoslezského kraje v programu transformace sociálních služeb v České republice a evropským financím najde nový domov deset mentálně postižených klientů, kteří doposud žili v sociálním zařízení Zámek Nová Horka. (Pokračování textu…)


Výstava Irsko: Strangers to Citizens

24. 4. 2013

Europe Direct Ostrava společně s Eurocentrem Ostrava organizují výstavu s názvem Irsko: Strangers to Citizens. Bude instalována v multifunkční aule Gong v Dolní oblasti Vítkovice. Návštěvníci se budou moci seznámit s vybranými etapami irské historie a kultury. Slavnostního zahájení, které se uskuteční v pondělí 29. 4. ve 13 hod., se zúčastní mimo jiné významné hosty také irská velvyslankyně Alison Kellyová.

Výstava potrvá do 13.  5.  2013.


V Domě u šraněk nová výstava

22. 4. 2013

V kulturním středisku Domě u šraněk v Ostravě-Vítkovích bude dnes zahájena výstava divadelních plakátů. Vernisáž se uskuteční v 17 hod. Za zajímavého dubnového programu stojí za velkou pozornost slavnostní odhalení pamětní desky vynikajícímu pěvci Národního divadla v Praze – Beno Blachutovi, který část života prožil v domě na tamní  Sirotčí ulici.  Uskuteční se 30. dubna v 19 hodin.


Šálek s víčkem? – další výstava v Komorní scéně Aréna

18. 4. 2013

V pondělí 22. dubna bude zahájena v 17 hod. ve foyeru Komorní scény Aréna  v Ostravě vernisáž k výstavě fotografií Michala Kalhouse s názvem Šálek s víčkem? S průvodním slovem vystoupí kurátor Martin Popelář, fotograf. (Pokračování textu…)


Další koncert experimentální hudby v ostravském Domě umění

16. 4. 2013

V úterý 23. dubna se od 19 hodin v Domě umění (Jurečkova ul. 9) uskuteční dvojkoncert Judy Dunaway a Anteze. Vystoupení bude v rámci cyklu současné a experimentální hudby. (Pokračování textu…)


Závěrečný koncert cyklu Jeunesses musicales

14. 4. 2013

Závěrečný koncert cyklu Jeunesses musicales Janáčkovy filharmonie Ostrava se uskuteční 18. 4. od 18 hodin ve společenském sále Domu kultury města Ostravy.  (Pokračování textu…)


Petice na podporu udělení Nobelovy ceny

12. 4. 2013

Ostravský informační servis se rozhodl připojit k iniciativě podporující udělení Nobelovy ceny za mír siru Nicholasi Wintonovi. (Pokračování textu…)


Teatr Śląski im. St. Wyspiańskiego z Katowic v Ostravě

9. 4. 2013

Ve čtvrtek 18. dubna v 19 hodin nabídne Komorní scéna Aréna mimořádnou příležitost zhlédnout představení polských divadelníků, jelikož zde bude hostovat Teatr Śląski im. St. Wyspiańskiego z Katowic s představením Manželské vraždění (MA?E ZBRODNIE MA?ŻE?SKIE). (Pokračování textu…)


Miroslav Stoniš představí svou novou knihu ve Fiducii

9. 4. 2013

Křest nové knihy ostravského spisovatele  Miroslava Stoniše Vdechoval jsem vůni potoka a nabíral svou milou do paměti (nakladatelství Prostor) proběhne 12. 4. od 18 hod. v Antikvariátu a klubu Fiducia. (Pokračování textu…)


Střípky životní cesty výtvarnice Lenky Kocierzové

7. 4. 2013

Střípky životní cesty výtvarnice Lenky Kocierzové – to je název nového článku v rubrice Osobnosti – Rozhovory. Je nahlédnutím do života a tvorby známé umělkyně, pro kterou je Ostrava, kde žije a pracuje,  jednou z velkých inspirací.  Více


Připravuje se opět festival Dream Factory Ostrava

6. 4. 2013

Již pátý ročník přehlídky Dream Factory Ostrava, činoherního a alternativního divadla, bude probíhat od 4. do 9. června 2013.  Představí nejzdařilejší inscenace české divadelní scény.  V průběhu festivalu  se na jeviště Divadla Petra Bezruče vrátí populární Richard Krajčo. (Pokračování textu…)


V Librexu se představí Martin Straka

4. 4. 2013

Ve středu 10. dubna v 17 hodin bude hostem besedního pořadu Stolika Polskiego (Polského stolku) v ostravském Domě knihy Librex (Smetanovo nám. 8) Martin Straka – „fotoreportér pohraničí“.  (Pokračování textu…)


Zlatý erb získalo město Bruntál a obec Otice

3. 4. 2013

Vítězové krajského kola soutěže Zlatý erb o nejlepší webové stránky a elektronické služby měst a obcí České republiky převzali 2. dubna 2013 ceny v prostorách Krajského úřadu Moravskoslezského kraje. Nejvyšší ocenění si domů odnesli představitelé Bruntálu a Otic. (Pokračování textu…)


 
 
 
 
 
 
 
Smlouvy
 
 
 
 
 
 
 
 
Městské lázně
 
 
 
 
 
 
 
 
Starší archív
 
 
 
 
 
 
 
 
Zajímavost
 
  • 7. Průhledy