Eva Kotarbová
Administrátor: Eva Kotarbová Návštěvní kniha
 
 
 
 
 
 
 
Moje knihy
 
  • Černohorské sluncebraní
  • Marné levitace
  • Siluety
 
 
 
 
 
 
 
Encyklopedie
 
  • Encyklopedie 1. vyd. Vročení 2005  
    Vročení 2005  
  • Encyklopedie 2. vyd. Vročení 2013
    Vročení 2013
 
 
 
 
 
 
 
Rubriky
 
Archiv
 
 
 
 
 
 
 
 

Archív pro Březen 2013


Mamzelle Nitouche v podání ostravských konzervatoristů

31. 3. 2013

Studenti Janáčkovy konzervatoře a Gymnázia v Ostravě už připravili pro veřejnost řadu vynikajících koncertů, tanečních vystoupení a divadelních představení. Dubnový program určený také veřejnosti je opět velmi pestrý.  Za velkou pozornost stojí inscenace Mamzelle Nitouche, kterou se studenty 4.  ročníku hudebně dramatického oboru v semaforském podání připravuje vynikající ostravský režisér Bedřich Jansa. Představení se uskuteční 18. dubna od 18.30 hod.


Ostravský informační servis bude mít pobočku v Gongu

30. 3. 2013

Ostravský informační servis slavnostně otevře v pondělí 8. dubna svou novou pobočku společně s informačním střediskem Evropské unie Europe Direct Ostrava. Budou sídlit v multifunkční aule Gong ve O.-Vítkovicích. Slavnostního otevření se zúčastní vedoucí Zastoupení Evropské komise v Praze Jan Michal.
(Pokračování textu…)


V krajské galerii budou zahájeny najednou tři výstavy

29. 3. 2013

Galerie výtvarného umění v Ostravě se ve spolupráci se SPOK – spolkem pro ostravskou kulturu, zapojila i letos do mezinárodního festivalu architektury Archikultura 2013 (Pokračování textu…)


Mezinárodní festival architektury, designu a umění

28. 3. 2013

V. ročník mezinárodního festivalu architektury, designu a umění, který je letos uveden pod novým názvem Archikultura 2013, bude zahájen vernisáži 4.  dubna v Kabinetu architektury v ostravském Domě umění.
(Pokračování textu…)


Slezskoostravská galerie představí ArtPokalypsu

27. 3. 2013

Ostravský vizuálního umělec Marek Nenutil, který tvoří pod pseudonymem Openmindz 360°, 28. března představí svou tvorbu ve Slezskoostravské galerii (nachází se v historické budově radnice ve Slezské Ostravě).  Vernisáž jeho výstavy nazvané ArtPokalypsa začne v 18 hodin.   (Pokračování textu…)


Výstava připomene grafickou tvorbu Petry Krupíkové

25. 3. 2013

Ve čtvrtek 28. března bude v 17 hod. v ostravském Domě umění (na Jurečkově ul. 9) zahájena výstava na počest Petry Krupíkové. Zahájí ji kurátorka Eliška Čabalová. Expozice představí komplexní průřez autorčinou grafickou tvorbou. Bude k vidění do 28. dubna.  (Pokračování textu…)


Ocenění pedagogických osobností

24. 3. 2013

Celkem 25 pedagogických pracovníků Moravskoslezského kraje ocenili jeho zástupci na slavnostním vyhlášení pedagogických osobností roku v opavském Minoritském klášteře. Kraj oce?uje pedagogy každým rokem u příležitosti Dne učitelů. (Pokračování textu…)


Britský malíř David John Lloyd vystavuje ve Vratimově

22. 3. 2013

David John Lloyd, který žije a tvoří na Ostravsku 11 let, představí svou tvorbu ve Vratimovské galerii VG. Britský umělec vystaví průřez své tvorby. Vernisáž za osobní účasti autora se uskuteční v úterý 26. května v 17 hodin. Výstava potrvá do 10. května. (Pokračování textu…)


Pražský divadelní spolek Kašpar bude opět v Ostravě

21. 3. 2013

Letos Kašpaři vystoupí na jevištích Divadla Petra Bezruče od 3. do 9. dubna. Zahrají šest inscenací.  (Pokračování textu…)


Fotografická galerie Fiducia nejlepší

20. 3. 2013

Výstavní projekt Fotografické galerie Fiducia byl odbornou grantovou komisí Ministerstva kultury ČR vyhodnocen jako nejlepší v Česku pro rok 2013, a to v obrovské konkurenci výstavních institucí z celé České republiky, mezi něž patřily Centrum současného umění DOX Praha, Dům umění města Brna, pražský Tranzitdisplay aj.  (Pokračování textu…)


Mrzák inishmaanský v ostravském Divadle Petra Bezruče

20. 3. 2013

Na páteční večer (22. března) se v Divadle Petra Bezruče v Ostravě chystá čtvrtá premiéra v sezoně nazvané Něžně krutá krutě něžná. Jde o nastudování  hry Mrzák inishmaanský, kterou napsal britský dramatik irského původu Martin McDonagh (nar. 1970), a to v roce 1996. (Pokračování textu…)


Současný tanec – nový studijní obor

18. 3. 2013

Janáčkova konzervatoř a Gymnázium v Ostravě letos otevře nový studijní obor – současný tanec. Denní studium potrvá šest let. Přihlásit se mohou zájemci, kteří ukončili základní vzdělání. (Pokračování textu…)


Ostravské Dny frankofonie

16. 3. 2013

Od 20. března budou v Ostravě probíhat Dny frankofonie. I tentokráte je organizuje Alliance française Ostrava (sídlo: Na Hradbách 12, Moravská Ostrava). Dny budou zahájeny večírkem ve středu v 19 hod. ve středisku AF. Již následujícího dne se uskuteční spisovatelský workshop s autorem knih pro mládež Bernardem Friotem.  Více informací o programu. 


Unikátní Evangelium podle houslí zavítá letos do Ludgeřovic

15. 3. 2013

Unikátní velikonoční představení Evangelium podle houslí, v němž vystupuje na 180 účinkujících v čele s Jiřím Pavlicou a Hradišťanem, bývá k vidění jen vzácně. Zatímco v minulosti jej diváci mohli zhlédnout v roce 2001 na Sv. Kopečku u Olomouce a v letech 2009–2011 v ostravské katedrále Božského Spasitele, v letošním roce budou mít takovou příležitost v Ludgeřovicích. (Pokračování textu…)


Koncert – Dokud dýchám, hraji

13. 3. 2013

Janáčkova konzervatoř a Gymnázium v Ostravě zve na koncert, který připravili pedagogové a studenti dechového oddělení.  Uskuteční se ve středu 20. března od 18.30 hod. pod názvem DUM SPIRO CANO (Dokud dýchám, hraji).  (Pokračování textu…)


 
 
 
 
 
 
 
Smlouvy
 
 
 
 
 
 
 
 
Městské lázně
 
 
 
 
 
 
 
 
Starší archív
 
 
 
 
 
 
 
 
Zajímavost
 
  • 7. Průhledy