Eva Kotarbová
Administrátor: Eva Kotarbová Návštěvní kniha
 
 
 
 
 
 
 
Moje knihy
 
  • Černohorské sluncebraní
  • Marné levitace
  • Siluety
 
 
 
 
 
 
 
Encyklopedie
 
  • Encyklopedie 1. vyd. Vročení 2005  
    Vročení 2005  
  • Encyklopedie 2. vyd. Vročení 2013
    Vročení 2013
 
 
 
 
 
 
 
Rubriky
 
Archiv
 
 
 
 
 
 
 
 

Archív pro Únor 2013


Český Těšín ocenil zachránce rodiny

28. 2. 2013

Policistku Barboru Sojkovou a strážníka Igora Svobodníka včera ocenilo vedení města Českého Těšína. Oba 20. února 2013 sloužili v noci v tzv. smíšené hlídce. Všimli si, že se kouří ze sklepních okýnek domu v Jablunkovské ulici. Neváhali a zasáhli velmi rychle a hlavně profesionálně. Tímto s největší  pravděpodobností  zachránili životy sedmičlenné rodiny. (Pokračování textu…)


Točí se filmový příběh Cesta ven

27. 2. 2013

Režisér Petr Václav si vybral lokalitu ostravské městské části Přívoz jako jedno z míst pro natáčení svého nového hraného filmu Cesta ven. Současný příběh, který si také sám napsal, vypráví o mladém romském páru. Jeho snaha vést normální život naráží na dluhy, nemožnost získat legální práci, komplikovanou komunikaci s úřady, předsudky většinové společnosti i problémy vlastní determinace. (Pokračování textu…)


Částečné odvolání zákazu návštěv v Městské nemocnice Ostrava

25. 2. 2013

Návštěvy na všech standardních lůžkových odděleních jsou od dnešního dne opětovně povoleny. Zákaz návštěv vyhlášený v souvislosti s chřipkovou epidemií ovšem i nadále trvá pro anesteziologicko-resuscitační oddělení a jednotky intenzívní péče. Jedná se o preventivní opatření.


Pohyblivý svátek – Prezentace prací studentů literární vědy

24. 2. 2013

V ostravském Antikvariátu a klubu Fiducia se 27. 2  od 18 hod. uskuteční prezentace prací studentů literární vědy Filozofické fakulty Ostravské univerzity. Doktorand Roman Polách představí svou disertační práci na téma Česká poezie 21. století, nakladatelství, literární časopisy a Jana Davidová-Glogarová kontrovezrní osobnost katolické literatury Ladislava Jehličku.


ČSOB a nadace Era opět rozdělí granty vybraným projektům

23. 2. 2013

ČSOB a Era si kladou za cíl přispět k rozvoji kulturního a společenského života v rozličných regionech naší republiky a také k ochraně přírodního i kulturního dědictví. Z toho důvodu vyhlásily další ročník grantového programu pro podporu regionů. V letošním roce je záměrem ČSOB a Era na vybrané projekty rozdělit přes 3 miliony korun. Tyto finanční prostředky jsou určeny na tzv. Velké komunitní granty a Menší komunitní granty. (Pokračování textu…)


Pohár Beskydské magistrály

22. 2. 2013

Čtvrtý ročník seriálu závodů pro širokou veřejnost Pohár Beskydské magistrály přivítá účastníky 9. března soutěží v běhu na lyžích na Pustevnách v Beskydech. (Pokračování textu…)


DVD Dějiny na vlastní kůži

21. 2. 2013

Občanské sdružení PANT připravilo nové vzdělávací DVD nazvané Dějiny na vlastní kůži. Na něm v pěti filmových dokumentech představuje výrazné české osobnosti, do jejichž životů významně zasáhly zásadní události 20. století.   (Pokračování textu…)


Kraj chce pomoci lidem ve Frenštátě pod Radhoštěm

20. 2. 2013

Moravskoslezský kraj chce pomoci lidem, do jejichž života tragicky zasáhl ničivý výbuch v panelovém domě ve Frenštátu pod Radhoštěm. Každé oběti, která ztratila střechu nad hlavou, plánuje přispět finanční částkou ve výši 85 tisíc korun. (Pokračování textu…)


Janáčkova konzervatoř a Gymnázium v Ostravě slaví výročí

19. 2. 2013

Janáčkova konzervatoř a Gymnázium v Ostravě si v tomto roce připomíná 60. výročí svého vzniku. JKaGO počítá svoje trvání od zřízení Vyšší hudebně-pedagogické školy ke dni 14. srpna 1953 a následné Konzervatoře v Ostravě, která byla ustavena v roce 1959. (Pokračování textu…)


Dialogy Ivy Procházkové – monografie Svatavy Urbanové

19. 2. 2013

Před nedávnem vydala Ostravská univerzita monografii literární historičky Svatavy Urbanové, nazvanou Dialogy Ivy Procházkové.

,,Monografie Dialogy Ivy Procházkové je vyústěním mnohaletého badatelského zájmu Svatavy Urbanové o dílo prozaičky, dramatičky a scenáristky Ivy Procházkové. Sledují se v ní všechny autorčiny prozaické práce, jak byly vydávány v chronologickém sledu, a to bez ohledu na to, zda poprvé spatřily světlo světa v českém nebo německém jazyce, zda byly přijímány v domácím nebo zahraničním prostředí, jsou-li určeny dětem, dospívajícím nebo dospělým. (Pokračování textu…)


Penzion pro svobodné pány v Kopřivnici

19. 2. 2013

Velmi úspěšná inscenace Komorní scény Aréna Penzion pro svobodné pány se ve čtvrtek 21. února představí zájemcům z Kopřivnice a okolí. Ostravské divadlo ji zahraje  v kinosále kopřivnického Kulturního domu. V Komorní scéně Aréna je tato komedie v repertoáru od roku 2008 a brzy se dočká sté reprízy. Diváci v ní mohou vidět držitele Ceny Thálie – Michala Čapku a Terezu Dočkalovou, dále Josefa Kalužu, Alberta Čubu aj. Režisérem představení je Ivan Krejčí. (Pokračování textu…)


Moravskoslezský kraj se prezentoval ve Vologdské oblasti

19. 2. 2013

Gastronomický projekt Jak šmakuje Moravskoslezsko představili zástupci Moravskoslezského kraje na mezinárodní výstavě cestovního ruchu Brána severu v ruské Vologdě, která je centrem oblasti, jež má partnerský vztah s MSK. Návštěvníci se mohli seznámit s typickými jídly našeho regionu a ochutnat některé z vítězných receptů posledního ročníku tohoto gastroprojektu. (Pokračování textu…)


Komorní scéna Aréna má několik nominací na prestižní ceny

18. 2. 2013

Nejmenší ostravské divadlo Komorní scéna Aréna zažívá úspěšné časy. Po lo?ském udělení prestižní Thálie do 33 let mladé člence souboru Tereze Dočkalové a nominaci do nejužší trojice na cenu Thálie za ženský herecký výkon pro Alenu Sasínovou-Polarczyk  ( za roli paní Snelgravové v inscenaci Blecha) má i letos tato scéna svá želízka v ohni. (Pokračování textu…)


Janáčkova filharmonie Ostrava otestuje akustiku Gongu

15. 2. 2013

Ve dnech 25. až 27. 2. se zkoušky na 7. koncert Velkého symfonického cyklu Janáčkovy filharmonie Ostrava mimořádně uskuteční v multifunkční hale Gong. Stane se tak za účelem měření akustických vlastností tamního sálu. V průběhu testu halu rozezní tyto skladby: (Pokračování textu…)


V Domě u šraněk vystavuje Vladimír Víteček

14. 2. 2013

V galerii Domu u šraněk v Ostravě-Vítkovicích se v těchto dnech můžete setkat s výtvarnými objekty Vladimíra Vítečka.  Na vernisáži 11. února autor svými pracemi velmi překvapil nejen svoje stálé příznivce.

(Pokračování textu…)


 
 
 
 
 
 
 
Smlouvy
 
 
 
 
 
 
 
 
Městské lázně
 
 
 
 
 
 
 
 
Starší archív
 
 
 
 
 
 
 
 
Zajímavost
 
  • 7. Průhledy