Eva Kotarbová
Administrátor: Eva Kotarbová Návštěvní kniha
 
 
 
 
 
 
 
Moje knihy
 
  • Černohorské sluncebraní
  • Marné levitace
  • Siluety
 
 
 
 
 
 
 
Encyklopedie
 
  • Encyklopedie 1. vyd. Vročení 2005  
    Vročení 2005  
  • Encyklopedie 2. vyd. Vročení 2013
    Vročení 2013
 
 
 
 
 
 
 
Rubriky
 
Archiv
 
 
 
 
 
 
 
 

Archív pro Listopad 2012


Obrazy malíře Zbyška Siona ve Výstavní síni Sokolská 26

30. 11. 2012

Obrazy malíře Zbyška Siona (1938) jsou součástí českého moderního umění posledního půlstoletí. Jeho díla  sugestivně poukazují  na stav světa a ohrožení základních lidských hodnot. Nová díla autora jsou  vystavena od 22. 11. v ostravské Výstavní síni Sokolská 26. Výstava potrvá do 4. ledna 2013.


EKOFILM znovu v Ostravě

27. 11. 2012

Mezinárodní filmový festival EKOFILM má renomé projektu evropského významu. Po patnácti letech se vrací zpět do Ostravy, kde se konal od roku 1974 dlouhých třiadvacet let. A tradice se mají přece ctít! Základnou festivalu se v letošním roce stává unikátní multifunkční aula Gong v Dolní oblasti Vítkovice. Její industriální siluety vytvoří na začátku prosince (od 6. do 9. prosince) originální kulisu filmovému umění. Více


Mimořádný koncert Italové v Ostravě

26. 11. 2012

Mimořádný koncert Italové v Ostravě uvede Janáčkova filharmonie Ostrava v rámci kulturní výměny mezi ostravskou metropolí  a vybranými italskými městy. Uskuteční se 29. listopadu od 19 hodin ve velkém sále Domu kultury města Ostravy.  Program bude proveden pod taktovkou italského dirigenta Alda Sisilla.  V sólovém partu se představí klavírista Vittorio Bresciani z Itálie. (Pokračování textu…)


Cena Jaromíra Šavrdy pro Luďka Eliáše

26. 11. 2012

Ve čtvrtek 29. listopadu v 17 hodin bude v prostorách knihovny Libri prohibiti v Praze již po páté předána Cena Jaromíra Šavrdy. Každoročně ji uděluje  Občanské sdružení PANT za svědectví o totalitě u příležitosti Dne lidských práv. Usnesením výboru se letošním laureátem stává ostravský herec, moderátor a publicista Luděk Eliáš.


Knižní novinka Aleše Dostála: Bílá daněla

25. 11. 2012

Po čtenářském úspěchu knihy povídek Velikonoční jelen z roku 2011 přichází Aleš Dostál s novou knihou Bílá daněla. Opět jde o příběhy zvířat a lidí, které potkal během svého života jako profesionální lesník a myslivec.  Autor úsporným a čtivým jazykem próz s humorem a ironií  přivádí čtenáře za zvířaty lesoven a hájoven, také do světa lovců, kteří více meditují, než střílejí, až k tragikomickému příběhu mladého lesníka, jemuž kůrovec sežral les i iluze.
Pestrostí námětů a osobitým kultivovaným stylem vyprávění se autor řadí mezi jedinečné tvůrce knih o přírodě a lidech v ní.


Veřejná debata o osudu chátrající Ostravice-Textilie

24. 11. 2012

Veřejná debata o osudu chátrající ostravské ikony Ostravice-Textilie se uskuteční v úterý 27. 11. od  18 hod. v ostravském  Antikvariátu a klubu Fiducia. Večer moderuje Martin Tomášek z Ostravské univerzity. (Pokračování textu…)


V Ostravě zazní Brahmsovo Německé requiem

20. 11. 2012

 

Janáčkova filharmonie Ostrava uvede ve dnech 22. a 23. 11. Brahmsovo Německé requiem, a to v rámci  Velkého symfonického cyklu.  Začátek koncertu je v 19 hod. v Domě kultury města Ostravy. Tímto dílem autor vyjádřil poctu mistrům německého oratoria – Bachovi a Händlovi. (Pokračování textu…)


Další pokračování cyklu Čtvero ročních období

16. 11. 2012

Pátý ročník cyklu duchovní hudby Čtvero ročních období, jehož organizátorem je Svatováclavský hudební festival, o. s.,  bude pokračovat ,,zimní“ částí. Je připravena adventní koncertní nadílka, celkem šest koncertů, které se uskuteční v Ostravě, Kozlovicích, Velké Polomi a Kopřivnici. (Pokračování textu…)


Autorské čtení z nových a chystaných knih

15. 11. 2012

Členové ostravského střediska Obce spisovatelů vystoupí v Knihovně města Ostravy u příležitosti Dne poezie.  (Pokračování textu…)


Dramacentra České republiky se poprvé setkají v Ostravě

14. 11. 2012

Ve dnech od 15. až 17. listopadu proběhne v Ostravě  První setkání dramacenter České republiky. Pro účastníky bude k dispozici alternativní scéna Divadla loutek Ostrava. Střediska dramatické výchovy budou v Ostravě prezentovat své nejzajímavější lekce. Představí se účastníci z Ostravy, Olomouce, Brna, Prahy a Plzně. (Pokračování textu…)


Vilém Wünsche – výstava v Šenově

14. 11. 2012


Komorní scéna Aréna zvítězila na festivalu

13. 11. 2012

Nejmenší ostravské divadlo, Komorní scéna Aréna, zvítězila na 12. ročníku Festivalu divadel Moravy a Slezska, které každoročně pořádá Těšínské divadlo v Českém Těšíně.
(Pokračování textu…)


Přečtěte si: Merhaba, Dobrý den, Turecko!

11. 11. 2012

Turecko – země těžko spočítatelných historických památek – stále láká miliony turistů. Někteří z nich se spokojí s poznáním toho, co mu z pozoruhodností země nabídne turistický průmysl. Jiní nadšenci sami objevují místa známá i ta, kde cestovní kanceláře ještě nedosáhly. K nim patří Maria Saláková, autorka reportáže Merhaba, Dobrý den, Turecko!

 


Prostorovost v próze Oty Filipa Sousedé a ti ostatní

10. 11. 2012

Prostorovost v próze Oty Filipa Sousedé a ti ostatní je název odborné stati literární historičky Svatavy Urbanové, která je novinkou v rubrice Recenze, úvahy, glosy. Jedná se o významný příspěvkem k poznání díla spisovatele, který u příležitosti letošních oslav výročí založení ČR převzal  Medaili za zásluhy o stát v oblasti umění  z rukou prezidenta Václava Klause.

Foto: Převzato z webových stránek Aktuálně.cz

 


Nová kniha Milana Švihálka – Stavitel přehrad

9. 11. 2012

V pátek 16. listopadu se v ostravském Domě knihy Librex uskuteční slavnostní představení nové knihy publicisty a spisovatele Milana Švihálka, nazvané Stavitel přehrad. ,,Jde o mimořádně čtivý osobní a pracovní životopis významného moravského vodohospodáře ing. dr. Jana Čermáka (1903-1988), který postavil přehradu u Kružberku a Žermanic. (Pokračování textu…)


 
 
 
 
 
 
 
Smlouvy
 
 
 
 
 
 
 
 
Městské lázně
 
 
 
 
 
 
 
 
Starší archív
 
 
 
 
 
 
 
 
Zajímavost
 
  • 7. Průhledy