Obrazy malíře Zbyška Siona ve Výstavní síni Sokolská 26

Obrazy malíře Zbyška Siona (1938) jsou součástí českého moderního umění posledního půlstoletí. Jeho díla sugestivně poukazují na stav světa a ohrožení základních lidských hodnot. Nová díla autora jsou vystavena od 22. 11. v ostravské Výstavní síni Sokolská 26. Výstava potrvá do 4. ledna 2013.

EKOFILM znovu v Ostravě

Mezinárodní filmový festival EKOFILM má renomé projektu evropského významu. Po patnácti letech se vrací zpět do Ostravy, kde se konal od roku 1974 dlouhých třiadvacet let. A tradice se mají přece ctít! Základnou festivalu se v letošním roce stává unikátní multifunkční aula Gong v Dolní oblasti Vítkovice. Její industriální siluety vytvoří na začátku prosince (od 6. do 9. prosince) originální kulisu filmovému umění. Více

Mimořádný koncert Italové v Ostravě

Mimořádný koncert Italové v Ostravě uvede Janáčkova filharmonie Ostrava v rámci kulturní výměny mezi ostravskou metropolí a vybranými italskými městy. Uskuteční se 29. listopadu od 19 hodin ve velkém sále Domu kultury města Ostravy. Program bude proveden pod taktovkou italského dirigenta Alda Sisilla. V sólovém partu se představí klavírista Vittorio Bresciani z Itálie. Pokračovat ve čtení „Mimořádný koncert Italové v Ostravě“

Cena Jaromíra Šavrdy pro Luďka Eliáše

Ve čtvrtek 29. listopadu v 17 hodin bude v prostorách knihovny Libri prohibiti v Praze již po páté předána Cena Jaromíra Šavrdy. Každoročně ji uděluje Občanské sdružení PANT za svědectví o totalitě u příležitosti Dne lidských práv. Usnesením výboru se letošním laureátem stává ostravský herec, moderátor a publicista Luděk Eliáš.

Knižní novinka Aleše Dostála: Bílá daněla

Po čtenářském úspěchu knihy povídek Velikonoční jelen z roku 2011 přichází Aleš Dostál s novou knihou Bílá daněla. Opět jde o příběhy zvířat a lidí, které potkal během svého života jako profesionální lesník a myslivec. Autor úsporným a čtivým jazykem próz s humorem a ironií přivádí čtenáře za zvířaty lesoven a hájoven, také do světa lovců, kteří více meditují, než střílejí, až k tragikomickému příběhu mladého lesníka, jemuž kůrovec sežral les i iluze.
Pestrostí námětů a osobitým kultivovaným stylem vyprávění se autor řadí mezi jedinečné tvůrce knih o přírodě a lidech v ní.