Eva Kotarbová
Administrátor: Eva Kotarbová Návštěvní kniha
 
 
 
 
 
 
 
Moje knihy
 
  • Černohorské sluncebraní
  • Marné levitace
  • Siluety
 
 
 
 
 
 
 
Encyklopedie
 
  • Encyklopedie 1. vyd. Vročení 2005  
    Vročení 2005  
  • Encyklopedie 2. vyd. Vročení 2013
    Vročení 2013
 
 
 
 
 
 
 
Rubriky
 
Archiv
 
 
 
 
 
 
 
 

Archív pro Září 2012


Procházka z Radvanic do Michálkovic

26. 9. 2012

Antikvariát a klub Fiducia pořádá vycházku s historikem architektury Martinem Strakošem, a to z Radvanic do Michálkovic. Akce se uskuteční v sobotu 29. září od 14 hod. Sraz zájemců u kostela Neposkvrněného početí Panny Marie v Ostravě-Radvanicích (Těšínská ulice, autobusová zastávka U Švasty, autobusy MHD č. 22, 28, 29, 30, 38 z centra Ostravy).  (Pokračování textu…)


Rostislav Zárybnický v Klimkovicích

24. 9. 2012


Festival Ostrava Kamera Oko skončí ve středu

23. 9. 2012

Slavnostní ukončení 4. ročníku festivalu Ostrava Kamera Oko se uskuteční ve středu 26. září 2012 od 20 hod. v aule Gong v Dolní oblasti Vítkovice. (Pokračování textu…)


Přednáška v kostele Ducha svatého v Ostravě-Zábřehu

22. 9. 2012

Přednáška Lumíra Pecolda, fotografa, kameramana, cestovatele a novináře se uskuteční v  kostele Ducha svatého v Ostravě- Zábřehu v neděli 23. září. Návštěvníci se spolu s ním vydají po svatojakubské cestě Španělskem i Francií. Akce začne v 16 hodin v pastoračním centru kostela.


Jubilejní kolonie – komentovaná prohlídka

22. 9. 2012

Komorní klub Ostrava-Hrabůvka pořádá 2. října komentovanou prohlídku Jubilejní kolonie, architektonicky originálního  sídliště, které bylo budováno Vítkovickými železárny od 20. let minulého století. Akce začíná v 16 hodin u tamního Komorního klubu na Velflíkově ul. č. 8. (Pokračování textu…)


Ostrava Kamera OKO již zítra

20. 9. 2012

Mezinárodní filmový festival se zaměřením na kameramanskou tvorbu Ostrava Kamera OKO proběhne v Ostravě již počtvrté.  Slavnostní zahájení se uskuteční v pátek 21. září od 20 hod. v prostoru bývalé industriální zóny Dolní oblast Vítkovice. (Pokračování textu…)


Světová premiéra Správkaře v Divadle Petra Bezruče

20. 9. 2012

V ostravském Divadle Petra Bezruče připravují k páteční premiéře (21. září 2012) první novou inscenaci v sezóně nazvané Něžně krutá krutě něžná.  Jde o nastudování dramatizace románu Bernarda Malamuda Správkař. Pro DPB ji napsal dramatik Arnošt Goldflam. Režisérem inscenace, jež bude uvedena ve světové premiéře, je umělecký šéf divadla Martin Františák. (Pokračování textu…)


Novinka spisovatele a publicisty Karla Vůjtka I havrani cukrují

19. 9. 2012

Karel Vůjtek tentokrát pro své čtenáře připravil šestašedesát sloupků, kurzívek a fejetonů. Zařadil je do knížky, která představuje střídmý výbor ze zhruba půldruhé stovky textů, jež publikoval na konci devadesátých let 20. stol. a na počátku století 21. v severomoravských novinách a časopisech. Jak uvádí spisovatel Miroslav Stoniš, ani v těchto textech autor nezapře, že je „lyrický básník“, který „našel svůj básnický středobod světa“.  Obálku a grafickou úpravu s použitím fotografií Karla Vůjtka navrhla Štěpánka Bělovská. Vydalo Studio K v Ostravě. Více o knize. (Pokračování textu…)


Světelné mosty Antonína Gavlase

16. 9. 2012


Ostrava Art 2012 také ve Slezskoostravské galerii

15. 9. 2012

Výstava, jež je součástí akce OSTRAVA ART 2012, projektu, který má pomoci většímu zviditelnění umělců moravskoslezského regionu, bude zahájena také v galerii nacházející se v budově slezskoostravské radnice. (Pokračování textu…)


Nejlepší herci a inscenace u Bezručů

14. 9. 2012

Včera byla v ostravském Divadle Petra Bezruče zahájena další sezóna reprízou inscenace Na větrné hůrce. Po představení  byly vyhlášeny výsledky divácké ankety Bezruč sobě za sezónu 2011/2012. Hlasovalo asi pět set lidí. (Pokračování textu…)


Bezruči zahájí další divadelní sezónu

13. 9. 2012

Již dnes 13. 9. reprízou inscenace Na větrné hůrce (dramatizace románu  Emily Brontëové) zahájí v ostravském Divadle Petra Bezruče další sezónu. Tamní umělci ji nazvali Něžně krutou krutě něžnou. (Pokračování textu…)


Ostravský strakáč s Jaromírem Šlosarem

11. 9. 2012

V rámci cyklu Ostravský strakáč proběhne beseda s televizním reportérem a dramaturgem, básníkem, prozaikem a publicistou Jaromírem Šlosarem.  Uskuteční se v Knihovně města Ostravy (v budově u Sýkorova mostu v Moravské Ostravě) dne 2. října od 17 hodin. Vstup zdarma.


Představí se Bátorův Kreslostroj

10. 9. 2012

V rámci 55. ročníku multižánrového festivalu Bezručova Opava s tématem Magie umění a Čarodějná moc krásy se bude konat pořad  s názvem Spirit, a to 25. září od 20 hod. v opavské Švédské kapli. (Pokračování textu…)


Doprovodný program Dnů NATO a Dnů vzdušných sil AČR

8. 9. 2012

Česká televize, Televizní studio Ostrava,  je letos hlavním mediálním partnerem Dnů NATO v Ostravě a Dnů vzdušných sil Armády České republiky, které se konají 22. až 23. září. Tak jako každý rok i tentokrát podpoří tuto událost ve svém vysílání i podílem na doprovodném programu. (Pokračování textu…)


 
 
 
 
 
 
 
Smlouvy
 
 
 
 
 
 
 
 
Městské lázně
 
 
 
 
 
 
 
 
Starší archív
 
 
 
 
 
 
 
 
Zajímavost
 
  • 7. Průhledy