Eva Kotarbová
Administrátor: Eva Kotarbová Návštěvní kniha
 
 
 
 
 
 
 
Moje knihy
 
  • Černohorské sluncebraní
  • Marné levitace
  • Siluety
 
 
 
 
 
 
 
Encyklopedie
 
  • Encyklopedie 1. vyd. Vročení 2005  
    Vročení 2005  
  • Encyklopedie 2. vyd. Vročení 2013
    Vročení 2013
 
 
 
 
 
 
 
Rubriky
 
Archiv
 
 
 
 
 
 
 
 

Archív pro Červen 2012


Čeští králové z rodu Jagellonců v obrazech své doby

23. 6. 2012

V úterý 26. června v 16 hodin začne přednáška Marka Zágory na téma Čeští králové z rodu Jagellonců v obrazech své doby, a to v Knihovně Galerie výtvarného umění v Ostravě (Poděbradova ul.  12). Přednáška, která je doprovodným programem k mezinárodnímu projektu Europa Jagellonica / Umění a kultura ve střední Evropě za vlády Jagellonců 1386/1572, seznámí veřejnost s vládou obou českých králů z rodu Jagellonců a představí také jejich dochovaná vyobrazení.


Komentovaná procházka zaměřená na obchodní domy

22. 6. 2012

Ostravský Antikvariát a klub Fiducia  zve na komentovanou procházku s Martinem Strakošem, tentokrát nazvanou Za ostravskými obchodními domy: ASO, Baťa, Bachner, Brouk a Babka, Textilie, Prior a Nová Karolina alias Nová Fukušima.  Uskuteční se 23. 6. od 14 hod.  Sraz zájemců bude na Masarykově náměstí.  (Pokračování textu…)


Opolská grafika

22. 6. 2012

V galerii Mlejn byla 21.června zahájena výstava Opolská grafika. Vystavují Zygmunt Moryto a Amdrzej Sznejweis, oba z Oplole (Polsko). Výstava potrvá do 9 července.


Londýnské setkání nejen s diamantovým výročím Alžběty II.

21. 6. 2012

Další reportáž Marie Salákové zavede čtenáře do Londýna, jehož obyvatelé si  nedávno  během čtyřdenní velkolepé oslavy (začala 2. června)  připomínali 60 let panování královny Alžběty II. a také se připravují na setkání nejlepší sportovců světa v rámci XXX. letních olympijských her 2012.  Více


Opět Měsíc autorského čtení

21. 6. 2012

Již 13. ročník literárního festivalu Měsíc autorského čtení zahajuje první autor 1. července v Brně a následně bude akce nepřetržitě probíhat třicet jedna dní v Košicích, Ostravě a Vratislavi. Čestným hostem je pro letošní rok Slovinsko. Program


Blecha na festivalu Divadlo evropských regionů v Hradci Králové

21. 6. 2012

Pro letošní ročník festivalu si pořadatelé vybrali k uvedení také inscenaci ostravské Komorní scény Aréna, nazvanou Blecha. Za roli Paní Snelgravové se dostala její představitelka Alena Sasínová-Polarczyk do nejužší nominace na Cenu Thálie 2011. (Pokračování textu…)


Studentské představení v semaforském podání

20. 6. 2012

Studentské představení ostravských konzervatoristů 3. ročníku hudebně dramatického umění získalo přímo od vedení Divadla Semafor laskavý souhlas s nastudováním Mam´zelle Nitouche. Ve čtvrtek 21. června čeká od 18.30 hodin na návštěvníky Janáčkovy konzervatoře a Gymnázia v Ostravě premiéra podle operety, jejíž libreto napsali Meilhac a Millaud, přeložil a upravil Oldřich Nový a po semaforském způsobu převyprávěl Jiří Suchý. (Pokračování textu…)


Připomínka Jana Balabána

19. 6. 2012

Zítra 20. června  v 18 hodin se v Domě umění v Ostravě uskuteční křest nové bibliofilie spolku Biblios,  nazvané Jan Balabán: Básně. (Pokračování textu…)


Porota posuzovala školní časopisy z Moravskoslezského kraje

19. 6. 2012

Celkem dvacet pět školních redakcí se účastní letošního ročníku krajského kola soutěže Školní časopis roku 2012. V průběhu víkendu porota složená z profesionálních novinářů a partnerů soutěžní akce hodnotila časopisy z nejrůznějších koutů Moravskoslezského kraje. (Pokračování textu…)


Dávníkové naposledy v Komorní scéně Aréna

18. 6. 2012

 

V úterý 19. června 2012 od  18.30 hod. budou mít diváci možnost rozloučit se v ostravské Komorní scéně Aréna s inscenací Dávníkové, která bude mít svou derniéru. (Pokračování textu…)


20 RH faktor pod sluncem

18. 6. 2012


Česká televize na Letním knižním veletrhu

13. 6. 2012

Konec týdne bude na výstavišti Černá louka v Ostravě patřit Letnímu knižnímu veletrhu. V pátek a v sobotu 15.-16. června bude Pavilon A hostit knižní produkci českých nakladatelů a stane se také místem setkávání s autory i dalšími známými osobnostmi. Televizní studio Ostrava otevře na výstavišti prodejní stánek České televize a bude se podílet na doprovodných akcích. (Pokračování textu…)


Grossmannovy Milostné písně pro soprán a klavír na Forfestu

12. 6. 2012

Na jednom z koncertů festivalu Forfest Czech Republic, který probíhá v Kroměříži, zazní 23. června také dílo hudebního skladatele Jana Grossmanna. Jde o obnovenou premiéru neoromantických Milostných písní pro soprán a klavír, zkomponovaných na křehké milostné verše ostravské básnířky Evy Kotarbové. (Pokračování textu…)


Napříč krajinou a We Oui – My ano

12. 6. 2012

V Galerii výtvarného umění v Ostravě  zahájí ve čtvrtek 14. června v 17 hod. v Domě umění hned dvě výstavy najednou. První prezentuje krajinomalby ze sbírek galerie, druhá představí dílo mladého výtvarníka Patrika Kriššáka.  (Pokračování textu…)


Outside / Inside Čestmíra Sušky

10. 6. 2012

V úterý 12. června bude v ostravském Domě umění, a sice v 17 hodin, zahájena výstava výtvarných děl Čestmíra Sušky – Outside / Inside. Expozice představí průřez tvorbou významného českého sochaře a bude k vidění do 16. září 2012. (Pokračování textu…)


 
 
 
 
 
 
 
Smlouvy
 
 
 
 
 
 
 
 
Městské lázně
 
 
 
 
 
 
 
 
Starší archív
 
 
 
 
 
 
 
 
Zajímavost
 
  • 7. Průhledy