Eva Kotarbová
Administrátor: Eva Kotarbová Návštěvní kniha
 
 
 
 
 
 
 
Moje knihy
 
  • Černohorské sluncebraní
  • Marné levitace
  • Siluety
 
 
 
 
 
 
 
Encyklopedie
 
  • Encyklopedie 1. vyd. Vročení 2005  
    Vročení 2005  
  • Encyklopedie 2. vyd. Vročení 2013
    Vročení 2013
 
 
 
 
 
 
 
Rubriky
 
Archiv
 
 
 
 
 
 
 
 

Archív pro Květen 2012


Výstava Proměny v Moravskoslezském kraji

29. 5. 2012

Dnes bude v prostorách Slezskoostravského hradu zahájena výstava fotografií Jiřího Zerzoně, která potrvá do 20. června. Vernisáž začne v 15 hodin. Záštitu nad akcí převzali Monika Šimůnková, vládní zmocněnkyně pro lidská práva, a Petr Kajnar, primátor města Ostrava. (Pokračování textu…)


Chorvatský klavírista Dejan Lazi vystoupil v Ostravě

28. 5. 2012

Další večer mezinárodního hudebního festivalu Janáčkův máj v neděli 27. května představil mladého klavíristu a skladatele Dejana Laziće. V Domě kultury města Ostravy zazněl jeho Klavírní recitál složený z děl Bély Bartóka a Domenica Scarlattiho. (Pokračování textu…)


Vladimír Véla – výstava v galerii Dole

25. 5. 2012

Ostravský Antikvariát a klub Fiducia a Galerie Dole pořádají vernisáž výstavy Vladimír Véla – obrazy, a to dne 28. května  v 18 hod.  (Pokračování textu…)


Jubilejní koncert bratří Hališků

24. 5. 2012

Na koncertu Janáčkovy filharmonie, který se koná 30. května, se představí dva jubilanti. Dirigent Rostislav Hališka a violoncellista Jan Hališka totiž v letošním roce slaví významná životní jubilea a koncert je součástí oslav. (Pokračování textu…)


Janáčkův máj překvapil i Bizetovou symfonií

23. 5. 2012

Včerejší festivalový večer byl v Domě kultury města Ostravy a zahájila jej suita z baletu Pulcinella Igora Stravinského, která byla poprvé uvedena v roce 1920 v Paříži.  Po ní na počest stého výročí narození francouzského skladatele Jeana Françaixe zazněl jeho Koncert pro klavír a orchestr. Svěží melodie s jazzovými prvky posluchače nadchly. (Pokračování textu…)


Granátový náhrdelník věnovaný Boženě Němcové

21. 5. 2012

Městská knihovna ve Frýdku-Místku a Literárně dramatická společnost Místecká Viola zvou širokou veřejnost na literárně-hudební pásmo Granátový náhrdelník, jež je věnováno spisovatelce Boženě Němcové a inspirováno povídkou Moniky Zgustové z knihy Grave cantabile. (Pokračování textu…)


Představí se Vítrholc

21. 5. 2012

Ve čtvrtek 24. května se v 19 hodin v ostravském Domě umění (Jurečkova 9) uskuteční hudebně-básnická performance volného básnického sdružení Vítrholc, která doprovodí právě prezentovanou expozici Františka Kowolowského s názvem Depositum.


Vernisáž výstavy v Komorní scéně Aréna

21. 5. 2012

(Pokračování textu…)


Čtení z tvorby autorů našeho kraje

20. 5. 2012

Ostravské středisko Obce spisovatelů pořádá Čtení z tvorby autorů našeho kraje. Proběhne v Knihovně města Ostravy  ve čtvrtek 24. května od 17 hod. (Pokračování textu…)


Feruccio Furlanetto okouzlil posluchače v Ostravě

20. 5. 2012

Včera vystoupil V Divadle Antonína Dvořáka v Ostravě na koncertě v rámci Janáčkova máje 2012 jeden z největších basistů současné doby, pěvec Feruccio Furlanetto, a to v doprovodu Operního orchestru Národního divadla moravskoslezského, který hrál pod taktovkou  dirigenta Roberta Jindry.  (Pokračování textu…)


Těšínské náměstí dostane nový vzhled

20. 5. 2012

 

Svěží, vzdušné a barevné by mělo být náměstí v Českém Těšíně. Revitalizací projde celá veřejná zele? na obdélníkové ploše v srdci města. Původní kulovité javory lemující náměstí nahradí moderní kultivary stromů (dřezovec, magnólie) s listy ve dvou různých odstínech, letničky, pak jarní cibuloviny a růže. (Pokračování textu…)


V Ostravě zahájen Janáčkův máj 2012

18. 5. 2012

 

V Ostravě byl včera zahájen 37. ročník Mezinárodního hudebního festivalu Janáčkům máj. Skladby prvního koncertu zazněly v netradičním prostředí multifunkčního sálu Gong, který se nachází v bývalém plynojemu tzv. Dolních Vítkovic. (Pokračování textu…)


Muzejní noc v Ostravě

18. 5. 2012

Už zítra 19. května v 17 hodin začne Ostravská muzejní noci 2012. V ní nabidne svůj program 31 institucí. Zájemci jej najdou mimo jiné na www.ostravskamuzejninoc.cz.


Ostravský strakáč s cestovatelem Vehovským

16. 5. 2012


Završení absolventských vystoupení konzervatoristů

15. 5. 2012

Završením série absolventských koncertů posluchačů Janáčkovy konzervatoře a Gymnázia v Ostravě se stane i letos společné vystoupení s velkým symfonickým orchestrem. (Pokračování textu…)


 
 
 
 
 
 
 
Smlouvy
 
 
 
 
 
 
 
 
Městské lázně
 
 
 
 
 
 
 
 
Starší archív
 
 
 
 
 
 
 
 
Zajímavost
 
  • 7. Průhledy