Eva Kotarbová
Administrátor: Eva Kotarbová Návštěvní kniha
 
 
 
 
 
 
 
Moje knihy
 
  • Černohorské sluncebraní
  • Marné levitace
  • Siluety
 
 
 
 
 
 
 
Encyklopedie
 
  • Encyklopedie 1. vyd. Vročení 2005  
    Vročení 2005  
  • Encyklopedie 2. vyd. Vročení 2013
    Vročení 2013
 
 
 
 
 
 
 
Rubriky
 
Archiv
 
 
 
 
 
 
 
 

Archív pro Březen 2012


Šanghajské koncepty

27. 3. 2012

Ve čtvrtek 29. března bude v 17 hodin slavnostně zahájena výstava Milana Pitlacha Šanghajské koncepty, a sice v Kabinetu architektury v ostravském Domě umění.  (Pokračování textu…)


Den otevřených dveří v očním oddělení Městské nemocnice Ostrava

26. 3. 2012

Den otevřených dveří na očním oddělení Městské nemocnice Ostrava je jedinečnou příležitostí pro širokou veřejnost nechat si zdarma vyšetřit zrak zkušenými odborníky. Bude probíhat 29. března 2012 v prostorách oční ambulance v pavilonu G, a to od 10 do 17 hodin.

(Pokračování textu…)


V Ostravě vyvrcholil Irský kulturní festival

25. 3. 2012

Irský kulturní festival pořádaný u příležitosti březnového svátku  sv. Patrika, patrona Irska,  vyvrcholil v sobotu 24. března osmihodinovým hudebním maratonem v Bonver Aréně. Návštěvníkům se představilo pět kapel. Čtyři z Irska či Anglie, jedna byla z Ostravy. Vstup na akci byl dobrovolný.  (Pokračování textu…)


Figarova svatba u Bezručů

22. 3. 2012

 

Ostravské Divadlo Petra Bezruče připravuje na 23. března další premiéru Sezóny na cestě. Jde  o uvedení  Figarovy svatby. Inscenace je režijním dílem Martina Františáka a vznikla adaptací hry Pierra-Augustina Caron de Beaumarchaise, napsané v roce 1775. Autorkou  bezručovské adaptace je dramaturgyně Marta Ljubková. (Pokračování textu…)


Irský kulturní festival po osmé v Ostravě

21. 3. 2012

 V Ostravě právě probíhá na několika místech Irský kulturní festival, a sice až do 24. března. Akce se koná již po osmé na počest svátku sv. Patrika, který připadá na 17. března. Tento věrozvěst a patron Irska se podílel na šíření křesťanství v Evropě v druhé polovině 5. století.   (Pokračování textu…)


Hudební divadlo Pavla Helebranda uvede Kytici

17. 3. 2012

 

Hudební divadlo Pavla Helebranda uvede představení Kytice. Zve na něj žáky a studenty základních a středních škol a seniory. (Pokračování textu…)


Jarní výstava výrobků klientů Čtyřlístku

16. 3. 2012

Rukodělné práce, které v uplynulých týdnech a měsících letošního roku vznikaly v sociálně terapeutických dílnách ostravského Čtyřlístku – centra pro osoby se zdravotním postižením a  v dalších zařízeních, domovech a stacionářích budou v pondělí 19. března v době od 9 do 12 hod. k vidění a zakoupení v předsálí zasedací síně Krajského úřadu Moravskoslezského kraje v Ostravě. (Pokračování textu…)


Kajzarův Chlív a Paternoster v Ostravě

11. 3. 2012

Ostravská Komorní scéna Aréna připravuje na 17. března premiéry dvou her polského autora Helmuta Kajzara – Chlív a Paternoster. Autorem inscenací je režisér Janusz Klimsza. Obě dramatická díla budou uvedena v překladu Ladislava Slívy, v minulosti dlouholetého dramaturga Státního divadla v Ostravě.  (Pokračování textu…)


Novinka Aleše Dostála

10. 3. 2012

Prozaik Aleš Dostál po delší tvůrčí pauze napsal novou knížku a  vydal ji v pražském nakladatelství  Beletris pod názvem Velikonoční jelen a příběhy loveckých psů. Čtenářům tak předkládá povídky o českém lese, zvířatech, myslivosti a psech, kteří ho provázeli na jeho cestách životem. Novince nechybí vtip, romantika a hlavně láska k přírodě.


Jak šmakuje Moravskoslezsko už podruhé

8. 3. 2012

Moravskoslezský kraj nedávno vyhlásil další ročník kulinářské soutěže Jak šmakuje Moravskoslezsko.  Tentokrát je rozšířená o další soutěžní kategorie.  (Pokračování textu…)


Brenpartija na medailovém místě

7. 3. 2012

Dostat se na představení Brenpartija není nic jednoduchého, je totiž jednou z nejoblíbenějších, nejnavštěvovanějších a neustále vyprodaných inscenací Komorní scény Aréna v Ostravě. Velkého úspěchu inscenace  dosáhla také v rámci celé ČR, a to na přehlídce mimopražských profesionálních divadel s názvem České divadlo. (Pokračování textu…)


Modrá Františka Kupky

6. 3. 2012

V úterý 13. března bude v 17 hodin v ostravském Domě umění (Jurečkova 9) otevřena výstava pro jeden obraz s názvem Modrá Františka Kupky. (Pokračování textu…)


Picasso na fotografiích

6. 3. 2012

Do Malágy se i letos patrně podívá nejeden Čech. Příznivci výtvarného umění tam mají možnost navštívit Museo Picasso Malága, kde byla 5. března otevřena výstava fotografií, na nichž je hlavním motivem právě světoznámý malíř Pablo Picasso.

 

(Pokračování textu…)


Janáčkova filharmonie uvede Movie night next

5. 3. 2012

Koncert Movie night s Janáčkovou filharmonií Ostrava a dirigentem Petrem Šumníkem, konaný v  únoru ve cela zaplněném sále Domu kultury města Ostravy, přijali posluchači s takovým nadšením, že v jeho závěru mnoho minut tleskali ve stoje. Tento nečekaný úspěch je jedním z důvodů, proč se vedení JFO rozhodlo koncert uvést ještě jednou. (Pokračování textu…)


Hradní cesta pro turisty

3. 3. 2012

Moravskoslezský kraj, Žilinský samosprávný kraj a Slezské vojvodství v rámci příhraniční spolupráce podpořily vznik nového turistického průvodce nazvaného Hradní cesta. Moravskoslezský kraj v brožuře prezentuje zámky Kunín, Hradec nad Moravicí, Fryštát a hrady Hukvaldy a Sovinec. (Pokračování textu…)


 
 
 
 
 
 
 
Smlouvy
 
 
 
 
 
 
 
 
Městské lázně
 
 
 
 
 
 
 
 
Starší archív
 
 
 
 
 
 
 
 
Zajímavost
 
  • 7. Průhledy