Eva Kotarbová
Administrátor: Eva Kotarbová Návštěvní kniha
 
 
 
 
 
 
 
Moje knihy
 
  • Černohorské sluncebraní
  • Marné levitace
  • Siluety
 
 
 
 
 
 
 
Encyklopedie
 
  • Encyklopedie 1. vyd. Vročení 2005  
    Vročení 2005  
  • Encyklopedie 2. vyd. Vročení 2013
    Vročení 2013
 
 
 
 
 
 
 
Rubriky
 
Archiv
 
 
 
 
 
 
 
 

Archív pro Únor 2012


Výstava Knižní vazby v Ostravě

28. 2. 2012

V průběhu měsíce března budou v ústřední půjčovně Knihovny města Ostravy (budova u Sýkorova mostu) vystaveny knižní vazby třetí archivní knihvazačské soutěže. Vernisáž výstavy, kterou připravuje Archiv města Ostravy, se uskuteční ve čtvrtek 1. března od 15 hodin. (Pokračování textu…)


Středoškolská studentská konference v Ostravě

27. 2. 2012

Ve dnech 29. února a 1. března pořádá Občanské sdružení PANT ve spolupráci s Gymnáziem Olgy Havlové v Ostravě-Porubě VII. ročník středoškolské studentské konference. Letos je tématem neoficiální kultura v normalizační ČSSR. (Pokračování textu…)


Rozhovor se spisovatelem Richardem Sobotkou

24. 2. 2012

,,Pout, která nás pojí s domovem se nikdy nezbavíme. V tvorbě Oldřicha Šuleře se opakuje cenná myšlenka: Oknem domova vidět svět. Můžeme se třeba natrvalo nastěhovat za oceán, beztak ve své tvorbě budeme neustále vycházet z toho, co jsme v dětství a mládí prožili doma.“  Celý rozhovor.


Výstavní sí? Viléma Wünsche připravuje

23. 2. 2012

Zajímavou výstavu připravuje Výstavní sí? Viléma Wünsche v Havířově. Představí se na ní malíři Antonín Kroča, Milada Poliánová, Jana-Kročová-Valčíková, Helena Sládková a sochař Antonín Kroča mladší. (Pokračování textu…)


Protimluv už deset let

18. 2. 2012

U příležitosti desátého výročí časopisu Protimluv se v Ostravském Domě umění a Antikvariátu a klubu Fiducia uskuteční literárně-hudební večer spojený s besedou. Začne ve středu 22. února v 17 hodin v ostravském Domě umění (Jurečkova 9) a pokračovat bude v 19 hodin v Antikvariátu a klubu Fiducia (Nádražní 30). (Pokračování textu…)


Nové kurzy pro učitele angličtiny v ostravské knihovně

17. 2. 2012

British Council připravil sérii dvou cyklů metodických seminářů pro učitele angličtiny, které se budou konat v únoru a březnu v Britském centrum Knihovny města Ostravy (v budově u Sýkorova mostu).  (Pokračování textu…)


Ohlédnutí za tvorbou Františka Krasla

10. 2. 2012

V úterý 14. února  v 17 hod. bude zahájena ve foyeru Komorní scény Aréna (v budově Knihovny města Ostravy u Sýkorova mostu) vernisáž k výstavě fotografií V Ostravě. Ta je uspořádaná k 100. výročí narození fotografa Františka Krasla (14. 2. 1912–13. 12. 1998).   (Pokračování textu…)


Do galerie na sv. Valentina za poloviční cenu

9. 2. 2012

Galerie výtvarného umění v Ostravě nabídne na sv. Valentina zvýhodněné vstupné všem párům, a to na výstavu Černá slunce / Odvrácená strana modernity 1927–1945. Dvojice, které nabídku využijí, zhlédnou výstavu s 50% slevou.  (Pokračování textu…)


Setkání příznivců před troskami architektonických ikon

8. 2. 2012

Od hlavy k patě Vás oblékne Módní dům Ostravica. Takové bylo motto nejluxusnějšího obchodního domu v Ostravě. Dnes je však slavný palác módy opuštěn a chátrá, a proto proběhne 9. února od 17 hod. na ostravském Smetanově náměstí tisková konference na téma Ostravice-Textilie a bude zahájena petice požadující její záchranu. (Pokračování textu…)


Pohár Beskydské magistrály

6. 2. 2012

Moravskoslezský kraj zve širokou veřejnost na další závod v běhu na lyžích ze seriálu s názvem Pohár Beskydské magistrály. Akce proběhne v Běžeckém areálu Bílá u zámečku v sobotu dne 25. února. Začátek soutěže v 10 hod. (Pokračování textu…)


Láska nic nezapomíná!

5. 2. 2012

Městská knihovna ve Frýdku-Místku a Literárně dramatická společnost Místecká Viola zvou příznivce literární tvorby na pořad Láska nic nezapomíná! (Pokračování textu…)


Karel Lepík – výběr z díla

4. 2. 2012

Slezskoostravské galerie (v budově radnice) připravuje vernisáž výstavy Karel Lepík – výběr z díla. Uskuteční se ve čtvrtek 9. února v 17. hod. (Pokračování textu…)


Komise pro sociální záležitosti Asociace krajů ČR chce odvolání ministra

3. 2. 2012

Komise pro sociální záležitosti Asociace krajů ČR se připojuje k odborovým organizacím Úřadu práce za účelem odvolání ministra práce a sociálních věcí. (Pokračování textu…)


Zemřela nositelka Nobelovy ceny Wisława Szymborska

2. 2. 2012

Dne 1. února zemřela v Krakově polská básnířka Wisława Szymborska, nositelka Nobelovy ceny za literaturu.  Napsala celkem 12 básnických sbírek, které byly přeloženy do 40  světových jazyků, včetně češtiny. Více


Divadlo PB se otevře pro diváky už v pátek 3. února

1. 2. 2012

 

Herecký soubor ostravského Divadla Petra Bezruče začne po více než půlroční přestávce znovu hrát pro své publikum na domovském jevišti. Sídlo této komorní scény prodělalo v minulém roce rekonstrukci a k 1. lednu 2012 začal zkušební provoz upravené budovy. (Pokračování textu…)


 
 
 
 
 
 
 
Smlouvy
 
 
 
 
 
 
 
 
Městské lázně
 
 
 
 
 
 
 
 
Starší archív
 
 
 
 
 
 
 
 
Zajímavost
 
  • 7. Průhledy