Eva Kotarbová
Administrátor: Eva Kotarbová Návštěvní kniha
 
 
 
 
 
 
 
Moje knihy
 
  • Černohorské sluncebraní
  • Marné levitace
  • Siluety
 
 
 
 
 
 
 
Encyklopedie
 
  • Encyklopedie 1. vyd. Vročení 2005  
    Vročení 2005  
  • Encyklopedie 2. vyd. Vročení 2013
    Vročení 2013
 
 
 
 
 
 
 
Rubriky
 
Archiv
 
 
 
 
 
 
 
 

Archív pro Leden 2012


Spolu proti sobě? Rok 1968 v ČSSR a PLR

31. 1. 2012

Občanské sdružení PANT s varšavským Instytutem Pamięci Narodowej a Českým centrem ve Varšavě pořádá ve dnech 2.–15. února putovní výstavu ,,Spolu proti sobě? Rok 1968 v ČSSR a PLR“.   (Pokračování textu…)


Výstava Mužům nedoporučeno

29. 1. 2012

V Domě kultury Poklad v Ostravě-Porubě bude 1. února zahájena výstava obrazů ostravské výtvarnice Lenky Kocierzové, nazvaná Mužům nedoporučeno. Vernisáž proběhne od 17 hod.  (Pokračování textu…)


Divadelní kritik Miroslav Etzler

28. 1. 2012

Univerzita Palackého v Olomouci vydala další publikaci v ediční řadě Divadlo, s názvem Divadelní kritik Miroslav Etzler. Kniha byla publikována v rámci výzkumných záměrů Morava a svět. Vznikla na Katedře divadelních, filmových a mediálních umění FF UPO. Stěžejní text tvoří recenze, které se týkají inscenací profesionálních divadel dřívějšího Severomoravského kraje a také ochotnických souborů. Jejich autorem je právě PhDr. Miroslav Etzler, literární teoretik, pedagog a dlouholetý amatérský herec, jenž svou pravidelnou divadelněkritickou činnost zahájil v 70. letech minulého století. Ukončila ji jeho předčasná smrt v r. 1982. (Pokračování textu…)


Alena Sasínová-Polarczyk v nejužší nominaci na Cenu Thálie

26. 1. 2012

V pondělí 23. ledna odpoledne byly vyhlášeny nominace na Ceny Thálie 2011. Tyto ceny jsou každoročně udělovány Hereckou asociací za mimořadné jevištní výkony v oblasti divadelního umění. V nejužší trojici v kategorii Činohra ženy je nominována i herečka ostravské Komorní scény Aréna Alena Sasínová-Polarczyk za roli Paní Snelgravové v inscenaci Blecha, která měla premiéru v listopadu 2011. (Pokračování textu…)


Dvanáct měsíčků ve Valašském muzeu v přírodě

26. 1. 2012

Centrum dramatické tvorby Televizního studia Ostrava natáčí v rožnovském skanzenu klasickou pohádku Dvanáct měsíčků, a to v režii Karla Janáka a s populárními herci Romanem Vojtkem, Veronikou Žilkovou, Janem Komínkem, Marií Majkusovou, Vladimírem Čapkou a dalšími. (Pokračování textu…)


Jeunesses musicales (Hudební mládež) v Ostravě

25. 1. 2012

V programu Janáčkovy filharmonie Ostrava je koncertní cyklus Jeunesses musicales (Hudební mládež). Právě v jeho rámci proběhne koncert, který  se uskuteční  26. ledna v Domě kultury města Ostravy a  začne v 18 hodin. (Pokračování textu…)


Levnější vstupné v divadle a galerii

25. 1. 2012

Galerie výtvarného umění v Ostravě (GVUO) a Národní divadlo moravskoslezské (NDM) společně nabízejí zvýhodněné vstupné. (Pokračování textu…)


Prezentace studentů, absolventů a pedagogů Fakulty umění

24. 1. 2012

Prezentace studentů, absolventů a pedagogů Fakulty umění Ostravské univerzity v Ostravě s názvem „Šest“ pokračuje i v roce 2012. První přednáška letošního roku se uskuteční ve středu 1. února od 17 hodin v Knihovně GVUO (Poděbradova 1291/12, Ostrava). (Pokračování textu…)


Salon Soni Záchové

19. 1. 2012

V Televizním klubu v Ostravě se  dne 26. ledna 2012 v 17.00 hodin uskuteční pořad Salon Soni Záchové na téma Zimní romance. (Pokračování textu…)


S nadějí, i bez ní – premiéra hry T. Vůjtka

18. 1. 2012

Na sobotu 21. ledna připravuje soubor ostravské Komorní scény Aréna českou a světovou premiéru hry Tomáše Vůjtka S nadějí, i bez ní.  Autor o svém dramatickém díle uvádí: (Pokračování textu…)


O canisterapii s Lucií Kempnou

16. 1. 2012

V Knihovně města Ostravy už připravují únorový pořad besedního cyklu Ostravský strakáč.  Tentokrát bude hostem  administrátorka canisterapie v organizaci Podané ruce – Lucie Kempná. (Pokračování textu…)


Mimořádný koncert JFO – Movie Night

15. 1. 2012

Dobré filmové dílo se obvykle vyznačuje i kvalitní doprovodnou hudbou, a právě z takových filmů vybíral dirigent Petr Šumník skladby do programu mimořádného koncertu Janáčkovy filharmonie Ostrava s  názvem Movie Night. (Pokračování textu…)


Tradiční matiné PSMU

14. 1. 2012

Pěvecké sdružení moravských učitelů vystoupí  22. ledna  od 10 hodin ve společenském sále Domu kultury města Ostravy na svém tradičním lednovém matiné. (Pokračování textu…)


 
 
 
 
 
 
 
Smlouvy
 
 
 
 
 
 
 
 
Městské lázně
 
 
 
 
 
 
 
 
Starší archív
 
 
 
 
 
 
 
 
Zajímavost
 
  • 7. Průhledy