Eva Kotarbová
Administrátor: Eva Kotarbová Návštěvní kniha
 
 
 
 
 
 
 
Moje knihy
 
  • Černohorské sluncebraní
  • Marné levitace
  • Siluety
 
 
 
 
 
 
 
Encyklopedie
 
  • Encyklopedie 1. vyd. Vročení 2005  
    Vročení 2005  
  • Encyklopedie 2. vyd. Vročení 2013
    Vročení 2013
 
 
 
 
 
 
 
Rubriky
 
Archiv
 
 
 
 
 
 
 
 

Archív pro Srpen 2011


K zahájení školního roku v Moravskoslezském kraji

31. 8. 2011

Zítra nastoupí do prvních tříd základních škol  v Moravskoslezském kraji podle odhadu více než 12 tisíc prv?áčků.  (Pokračování textu…)


Den tradic a regionálního kroje

31. 8. 2011

Tato kulturní akce proběhne 3. září od 15 hodin na náměstí ČSA v Českém Těšíně. Otcem myšlenky a stálým organizátorem z polské strany je Józef Swakoń, předseda místní organizace Macierzy Ziemi Cieszyńskiej. (Pokračování textu…)


Doteky stáří

30. 8. 2011

V úterý 6. září bude v 17 hodin zahájena výstava Doteky stáří v Kabinetu grafiky ostravského Domu umění (Jurečkova 9). Vernisáž uvede Gabriela Pelikánová, kurátorka výstavy. (Pokračování textu…)


Letní škola moderních dějin nabízí i besedu o jižním Kavkazu

26. 8. 2011

Občanské sdružení PANT pořádá ve dnech 29. až 30. srpna Letní školu moderních dějin. (Pokračování textu…)


Jak chutná Moravskoslezsko – vyhodnocení nejlepších receptů

25. 8. 2011

Soutěž Jak chutná Moravskoslezsko, kterou na jaře vyhlásil Moravskoslezský kraj, měla dnes dopoledne svoje téměř finále. (Pokračování textu…)


Ostravský strakáč s Lydií Romanskou

25. 8. 2011

Knihovna města Ostravy – ústředí (28. října 2, Moravská Ostrava) pořádá v úterý 6. 9.  v rámci cyklu Ostravský strakáč besedu s básnířkou a prozaičkou Lydií Romanskou. (Pokračování textu…)


Personál Městské nemocnice Ostrava posilují noví lékaři.

24. 8. 2011

V posledních dnech nastoupilo na různá oddělení nemocnice sedmnáct lékařů. Jsou mezi nimi absolventi lékařských fakult i zkušení lékaři s praxí. Vedení městské nemocnice však dále hledá odborníky především na oddělení onkologie, ortopedie a do hematologické ambulance.


Herci Divadla loutek Ostrava už zkoušejí Lebensraum

22. 8. 2011

Hercům Divadla loutek Ostrava skončily v polovině srpna předčasně prázdniny, v úterý 16. 8. totiž začali zkoušet novou inscenaci Lebensraum, kterou v září uvedou v české premiéře. (Pokračování textu…)


Beskydská lavečka s jubilanty

21. 8. 2011

V Hodo?ovicích u Frýdku-Místku se na zahradě  manželů Pobudovým uskutečnil 3. ročník Beskydské lavečky, tedy setkání literátů. (Pokračování textu…)


Minimaraton elektronické hudby

20. 8. 2011

V sobotu 27. srpna se od 14 hodin v ostravském Domě umění (Jurečkova 9) uskuteční Minimaraton elektronické hudby – přehlídka současných předních interpretů tohoto hudebního žánru. Festival, který se realizuje v rámci Ostravských dnů 2011, připravilo ve spolupráci s Ostravským centrem nové hudby občanské sdružení Bludný kámen.


Beseda se sochaři Hořínkem a Machalou

19. 8. 2011

Městská knihovna ve Frenštátě pod Radhoštěm Vás srdečně na besedu se sochaři Karlem Hořínkem a Miroslavem Machalou. Uskuteční se 24. srpna 2011 v 17 hodin v malém sále Domu kultury ve Frenštátě pod Radhoštěm, v prostorách výstavy věnované 80. výročí soch Radegasta a Cyrila a Metoděje.  (Pokračování textu…)


Prázdninová fotografická soutěž

18. 8. 2011

Na webových stránkách Moravskoslezského kraje www.msregion.cz právě probíhá 2. ročník velké prázdninové foto soutěže o nejlepší fotografii MSK. Tentokrát je na téma Hory a doly v Moravskoslezském kraji. (Pokračování textu…)


Nejen stránky Agrární komory

11. 8. 2011

Všechny, kdo si v minulých dnech přečetli článek Marie Salákové ,,Dostala jsem nesmírnou zlost.“ a ty, kdo to ještě udělají, upozor?uji na webové stránky Agrární komory a další, kde najdou velmi užitečné informace.  Více

(Pokračování textu…)


Zamyšlení: Dostala jsem nesmírnou zlost.

10. 8. 2011

V rubrice Zamyšlení najdete novinku Márie Salákové s názvem Dostala jsem nesmírnou zlost. Tentokrát se autorka zabývá mimo jiné kvalitou potravin a poměry v zemědělské výrobě, které u nás panují. Více.


Hornicko-hutnické dny

9. 8. 2011

V  Českém Těšíně byly letos obnoveny po dvaceti letech městské Hornicko-hutnické dny. Oslavy se konají od  tohoto pátku do soboty na zdejším náměstí a nabídnou zdarma rozličný program. (Pokračování textu…)


 
 
 
 
 
 
 
Smlouvy
 
 
 
 
 
 
 
 
Městské lázně
 
 
 
 
 
 
 
 
Starší archív
 
 
 
 
 
 
 
 
Zajímavost
 
  • 7. Průhledy