Eva Kotarbová
Administrátor: Eva Kotarbová Návštěvní kniha
 
 
 
 
 
 
 
Moje knihy
 
  • Černohorské sluncebraní
  • Marné levitace
  • Siluety
 
 
 
 
 
 
 
Encyklopedie
 
  • Encyklopedie 1. vyd. Vročení 2005  
    Vročení 2005  
  • Encyklopedie 2. vyd. Vročení 2013
    Vročení 2013
 
 
 
 
 
 
 
Rubriky
 
Archiv
 
 
 
 
 
 
 
 

Archív pro Červen 2011


Nemocniční lékárna se přestavuje

30. 6. 2011

Od pátku 1. července až do 21. července bude z důvodu přestavby pro veřejnost uzavřena Nemocniční lékárna Městské nemocnice Ostrava. (Pokračování textu…)


Výstava k 80. výročí odhalení soch na Radhošti

29. 6. 2011

Městská knihovna ve Frenštátě pod Radhoštěm zve zájemce na výstavu uspořádanou k 80. výročí odhalení soch Radegasta a Cyrila a Metoděje, které byly umístěny na Radhošti u příležitosti Slovanské pouti, a to 5. července 1931. (Pokračování textu…)


Magnetická rezonance v Nemocnici Třinec

27. 6. 2011

V pátek 24. června 2011 byla za přítomnosti hejtmana Moravskoslezského kraje Jaroslava Palase slavnostně otevřena magnetická rezonance v Nemocnici Třinec, p. o. Jedná se o přístroj značky Magnetom Avanto se sílou magnetického pole 1,5 Tesla, který představuje špičkový produkt ve své kategorii. (Pokračování textu…)


Dobrovolníci z ADRY zpříjem?ují čas pacientům

26. 6. 2011

Celkem šest dobrovolníků občanského sdružení ADRA působí ve třech odděleních Městské nemocnice Ostrava. Čas trávený na lůžku zpříjem?ují pacientům Léčebny dlouhodobě nemocných v Radvanicích, v Domě sociálních služeb a na neurologii. (Pokračování textu…)


Milan Švihálek představí v Librexu svou novou knihu

25. 6. 2011

Zajímavá knížka vzpomínek známého televizního moderátora, scenáristy, dramaturga a spisovatele Milana Švihálka Velký zeměpis malého světa je důvěrným popisem dětství v krajině na břehu řeky Moravy a je napsána stylem, který připomíná vyprávění Oty Pavla nebo Františka Nepila, jak v doslovu píše pražský básník František Novotný. (Pokračování textu…)


Ostravské příchody knižně

22. 6. 2011

Koncem května vyšla nová publikace z vydavatelství Repronis s názvem Ostravské příchody (Radovan Lipus, Marina Feltlová). Tato „reportážní“ kniha je výběrem více než osmdesáti svědectví, koncentrovaných v tematických kapitolách jako např. Ostraváci o Ostravě, Příchody z politických důvodů, Příchody z Evropy i ze světa, Příchody za láskou a rodinou, Příchody na umístěnku aj. (Pokračování textu…)


Nové příspěvky v rubrikách tohoto webu

21. 6. 2011

Přečtěte si článek Libora Martinka Spisovatel a překladatel Wilhem Przeczek s námi zůstává i nadále, napsaný k 75. výročí  Przeczkova narození.  V rubrice Osobnosti – Rozhovory je novinkou vyprávění k nové knize Velký zeměpis malého světa od Milana Švihálka.


Nejen Když ticho mluví v literárním pořadu

21. 6. 2011

Místecká knihovna a Literárně dramatická společnost Místecká Viola zvou širokou veřejnost a příznivce mluveného slova na setkání se spisovatelem Antonínem Szkanderou a básníkem Bohumírem Vidurou. Literární pořad bude věnován jejich poslední tvorbě, Szkanderově knize Když ticho mluví a Vidurově Rosení, Černému květu a  Spirálám. (Pokračování textu…)


Kunín zve na Zámeckou slavnost

21. 6. 2011

V letošním 13. ročníku Zámecké slavnosti v Kuníně, která se uskuteční 25. června, se přenesete do období 30. let minulého století. Již od brzkého dopoledne mohou návštěvníci v areálu kunínského zámku spatřit elegantně oděné dámy a nasát atmosféru první republiky, která bude podpořena celodenním programem.  (Pokračování textu…)


Vycházka s kronikářkou Lenkou Kocierzovou a pouť

20. 6. 2011

V pátek 24. června 2011 se uskuteční další komentovaná vycházka s kronikářkou městského obvodu O.-Vítkovice Lenkou Kocierzovou. Sraz je v 15 hod. u hlavní brány vítkovického hřbitova na Závodní ulici. (Pokračování textu…)


Nové číslo občasníku Průhledy

19. 6. 2011

Ostravské středisko Obce spisovatelů připravilo další číslo občasníku Průhledy, které vyšlo počátkem června. Básně, povídky, recenze, vzpomínky  – to vše je obrazem části literárního spektra regionu, kde nechybí výrazné spisovatelské osobnosti. V tomto čísle časopisu najdou zájemci například povídky Miroslava Stoniše, Miroslava Sehnala, Marie Skalné, Lydie Romanské, Evy Kotarbové, básně Lukáše Barty, Bohuslava Kobliky a dalších autorů.  V rubrice Recenze, glosy, úvahy články Milana Blahynky,  Oldřicha Šuleře, Jiřího Urbance  aj. Občasník vyšel díky finanční podpoře městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz.  Více


Měsíc autorského čtení ve třech zemích současně

19. 6. 2011

Dvanáctý ročník největšího středoevropského literárního festivalu Měsíc autorského čtení se blíží. Letos se festival posouvá i za hranice České republiky a kromě tradičního Brna a Ostravy proběhne také na Slovensku v Košicích a v polské Wrocławi. (Pokračování textu…)


Francouzská skupina Les Azimuts vystoupí v Ostravě

18. 6. 2011

Alliance francaise Ostrava ve spolupráci s Moravskoslezským krajem a regionem Lorraine (v rámci vzájemného partneriátu zmíněných regionů) připravuje na úterý 21. června 2011 program, v němž vystoupí od 16 hodin na Jiráskově náměstí v Ostravě francouzská skupina pouličního divadla Les Azimuts s představením Les Branks, fanfáry pouličních umělců. (Pokračování textu…)


Mimořádný koncert JFO s korejskou sólistkou

16. 6. 2011

Janáčkova filharmonie Ostrava připravila na závěr koncertní sezóny, tedy na 28. června 2011 od 19 hodin mimořádný koncert. Začátek večera bude patřit Mozartově předehře k opeře Kouzelná flétna, následovat bude Bachův Violový koncert c moll v podání mladé korejské sólistky Mihyung Cho. (Pokračování textu…)


Figury a figurace Svatavy Urbanové

15. 6. 2011


Vyšla další odborná publikace literární historičky a univerzitní profesorky Svatavy Urbanové. Více

Od této autorky je i novinka v rubrice Recenze, glosy, úvahy.


 
 
 
 
 
 
 
Smlouvy
 
 
 
 
 
 
 
 
Městské lázně
 
 
 
 
 
 
 
 
Starší archív
 
 
 
 
 
 
 
 
Zajímavost
 
  • 7. Průhledy