Neobvyklá cesta za K. H. Máchou

Pokud si chcete zvláštním způsobem připomenout letošní 200. výročí narození Karla Hynka Máchy, vydejte se hledat v Praze pamětní desku připomínající slavného básníka a jeho Máj. Inspirací k cestě za poznáním může být článek ostravského básníka a publicisty Karla Vůjtka.

Advent plný andělů

V úterý 30. listopadu 2010 se v ostravském Domě umění od 13 hodin uskuteční pátý ročník společensko-kulturní a dobročinné akce Advent plný andělů. Galerie výtvarného umění v Ostravě ve spolupráci s občanským sdružením Eko-info centrum Ostrava připravila bohatý doprovodný program pro školy i veřejnost. Pokračovat ve čtení „Advent plný andělů“

Richard Konkolski: Aljašský deník

Světoznámý osamělý mořeplavec a bohumínský rodák Richard Konkolski žijící v americkém Newportu začíná po více než třiceti letech opět publikovat. Všechny jeho předešlé knihy vydané v sedmdesátých letech v celkovém nákladu 306 000 výtisků ve třech jazycích byly vyprodány. Tématem jeho nového cestopisu, který vychází koncem listopadu 2010, jsou deníkové zápisky z výpravy na Aljašku, kam byl Richard Konkolski pozván jako VIP host na konferenci o historii a současném životě Eskymáků.

Pokračovat ve čtení „Richard Konkolski: Aljašský deník“