Eva Kotarbová
Administrátor: Eva Kotarbová Návštěvní kniha
 
 
 
 
 
 
 
Moje knihy
 
  • Černohorské sluncebraní
  • Marné levitace
  • Siluety
 
 
 
 
 
 
 
Encyklopedie
 
  • Encyklopedie 1. vyd. Vročení 2005  
    Vročení 2005  
  • Encyklopedie 2. vyd. Vročení 2013
    Vročení 2013
 
 
 
 
 
 
 
Rubriky
 
Archiv
 
 
 
 
 
 
 
 

Archív pro Červenec 2010


Výtvarná soutěž v rámci EDH

31. 7. 2010

Doprovodnou akcí Evropských dnů handicapu, které se v Ostravě letos uskuteční ve dnech 4. až 8. října, je výtvarná soutěž. (Pokračování textu…)


Mezinárodní sochařské sympozium Landek

30. 7. 2010

Dne 13. 8. v 17 hod. bude v ateliéru sochaře Martina Kuchaře v Hornickém muzeu v Ostravě-Petřkovicích zahájen 5. ročník Mezinárodního sochařského sympozia Landek. (Pokračování textu…)


ČSOB vyhlašuje další grantové řízení

29. 7. 2010

ČSOB ve spolupráci s nadací VIA vyhlašuje 2. ročník grantového kola programu, v jehož rámci podpoří tři vybrané projekty, které budou zaměřeny na obnovu krajiny a péči o životní prostředí. (Pokračování textu…)


Janáčkovy Boxy a tisky

28. 7. 2010

V příštím týdnu bude zahájena výstava Boxy a tisky, a sice v ostravském Domě umění vernisáží, která proběhne 3. srpna od 17 hodin. Představí grafickou tvorbu výtvarníka Zby?ka Janáčka, děkana Fakulty umění Ostravské univerzity. Výstavní kolekci připravil pro Galerii výtvarného umění v Ostravě kurátor Jiří Machalický. Výstava potrvá do 26. září.


Městská nemocnice má nové www stránky

24. 7. 2010

V pátek 23. července 2010 byla na adrese www.mnof.cz uvedena do zkušebního provozu nová internetová prezentace Městské nemocnice Ostrava. Nové stránky jsou přehlednější, barevnější a návštěvníkům usnad?ují orientaci, protože  informace jsou logičtěji rozděleny a aktualizovány. (Pokračování textu…)


Velkolepá pouť ve Stonavě

23. 7. 2010

Tisíce věřících a také turistů přijedou jako každým rokem do obce Stonava na Karvinsku na známou pouť. Koná se v neděli 25. července. Letos bude ještě okázalejší, jelikož tamní farníci slaví sto let od vysvěcení kostela zasvěceného svaté Maří Magdaléně. (Pokračování textu…)


Závody k výročí vzniku Těšína

23. 7. 2010

Automobilové závody pořádané k 1200. výročí vzniku města Těšína proběhnou v neděli 25. července. Organizátorem je Automobilklub Cieszyński. Závod se koná pod záštitou starosty Cieszyna Bogdana Ficka. V Českém Těšíně jsou naplánovány jízdy zručnosti na odstavném parkovišti v ul. Frýdecké, na tzv. Mexiko placu.  (Pokračování textu…)


Křišťálový kamínek 2010

22. 7. 2010

Kdo získá nejvíc nominací a stane se držitelem prestižního ocenění Křišťálový kamínek 2010? Na tuto otázku získáme odpověď na začátku října, kdy bude Asociace TRIGON předávat na stejnojmenném slavnostním večeru v rámci Evropských dnů handicapu „malé Oscary“ neziskového sektoru osobnostem pomáhajícím lidem s handicapem i těm, kterým postižení nebrání být aktivní a kreativní. (Pokračování textu…)


Měsíc autorského čtení nabízí další programy

21. 7. 2010

Literární festival Měsíc autorského čtení v Ostravě má před sebou ještě asi třetinu akcí. Sál Staré Arény – klubu pro kulturu a informace 2015 se každý večer mění na místo, jímž zní předčítané slovo a debatuje se o literatuře. Festival je organizován v rámci projektu, kterým chce Ostrava získat titul Evropské hlavní město kultury 2015. (Na snímku spisovatel Ota Filip při svém autorském čtení). Program v dalších dnech.


Mohykáni, Mohegani a Pequoti v Ostravě

13. 7. 2010

Až do 15. listopadu mohou v Ostravě zájemci zhlédnout výstavu, která přibližuje kulturu a historii tří známých indiánských kmenů. (Pokračování textu…)


Měsíc autorského čtení v Ostravě pokračuje

12. 7. 2010

V rámci literárního festivalu Měsíc autorského čtení se dnes ve Staré Aréně publiku představí francouzský romanopisec, dramatik, autor filmových scénářů a literární kritik Jaques Pierre Amette. Českou literaturu bude reprezentovat spisovatel, cestovatel, novinář, fotograf  Jan Cempírek. (Pokračování textu…)


Ivan Bukovský v ostravské gelerii Beseda

10. 7. 2010

Do 6. 8. 2010 vystavuje v ostravské galerii Beseda své obrazy malíř s osobitou figurální koncepcí – Ivan Bukovský. Kolekce jeho děl je celkem tematicky zaměřeným na obecná témata humanismu a etiky. (Pokračování textu…)


Výstava kaVárna Ostrava proběhne v Praze

8. 7. 2010

Více o zahájení akce, která je součástí projektu, jímž město Ostrava usiluje o získání titulu Evropské hlavní město kultury 2015. (Pokračování textu…)


Jak se křtila sbírka Pradědovy letokruhy

7. 7. 2010

Šumperská básnířka Miluše Anežka Šajnohová nedávno představila svoji novou básnickou sbírku Pradědovy letokruhy, která je ozvláštněna černobílými fotografiemi Ivo Netopila. Uvedení knížky do světa čtenářů se událo ne zcela obvyklým způsobem. Konalo se uprostřed nádherné a prosluněné přírody Jeseníků, které autorku inspirovaly k mnoha veršům. Více.


Ostravské Evropské dny handicapu 2010

6. 7. 2010

Evropské dny handicapu 2010 proběhnou v prvním říjnovém týdnu. (Pokračování textu…)


 
 
 
 
 
 
 
Smlouvy
 
 
 
 
 
 
 
 
Městské lázně
 
 
 
 
 
 
 
 
Starší archív
 
 
 
 
 
 
 
 
Zajímavost
 
  • 7. Průhledy