Eva Kotarbová
Administrátor: Eva Kotarbová Návštěvní kniha
 
 
 
 
 
 
 
Moje knihy
 
  • Černohorské sluncebraní
  • Marné levitace
  • Siluety
 
 
 
 
 
 
 
Encyklopedie
 
  • Encyklopedie 1. vyd. Vročení 2005  
    Vročení 2005  
  • Encyklopedie 2. vyd. Vročení 2013
    Vročení 2013
 
 
 
 
 
 
 
Rubriky
 
Archiv
 
 
 
 
 
 
 
 

Archív pro Květen 2010


Český Těšín má svůj reprezentativní sborník literátů a výtvarných umělců

29. 5. 2010

Ostravská společnost Excellens paper ve spolupráci s městem Český Těšín vydala v květnu letošního roku unikátní sborník textů a grafik regionálních autorů Těšínský kvítek. Kniha prezentuje žijící literáty a výtvarné umělce s českou i polskou národností se vztahem k Těšínskému Slezsku a jeho okolí. (Pokračování textu…)


Ohlssonovi posluchači tleskali vstoje a sálem znělo: Bravo!

28. 5. 2010

Monotematické večery nebývají na festivalu Janáčkův máj obvyklé, ale když hraje Fryderyka Chopina světoznámý americký klavírista Garrick Ohlsson, pak si hudební Ostrava může vychutnat jedinečný zážitek plný noblesy a dokonalé techniky. (Pokračování textu…)


Nová publikace o Ostravě

27. 5. 2010


Více


Výtvarná skupina ITA v Minoritském klášteře v Opavě

26. 5. 2010

V Minoritském klášteře v Opavě začne 2. června výstava skupiny ITA, která představí díla výtvarníků: Zde?ky Pavlíčkové, Rostislava Herrmanna, Radoslava Tošenovského a Ladislava Steiningera. Zahájení proběhne v 17 hod. Úvodní slovo pronese PhDr. Zde?ka Pfefferová. Výstava potrvá do 30. června.


Ostravský strakáč nabízí setkání s trenérkou psů

26. 5. 2010

V úterý 1. června proběhne další setkání se zajímavou osobností v rámci známého cyklu Ostravský strakáč, který organizuje Knihovna města Ostravy. V salonku hudebního oddělení v budově u Sýkorova mostu v Moravské Ostravě se zájemci mohou blíže seznámit s trenérkou psů a psovodů Lucií Dostálovou, předsedkyní agility klubu VOSA. Beseda jako obvykle začne v 17 hod. a vstup je pro návštěvníky zdarma.


Zámek v Linhartovech nezklame

25. 5. 2010

Více


Vladimír Brázda v ostravském divadle

24. 5. 2010

Od 27. května bude v Galerii Opera ve foyer ostravského Divadla Jiřího Myrona k vidění výstava připomínající osobnost dirigenta a skladatele Vladimíra Brázdy.   (Pokračování textu…)


Zámecké odpoledne s Janem Kukuczkou

24. 5. 2010

Odpoledne v zámeckém klubu frýdecko-místeckého zámku patřilo v neděli 23. května novináři a členu Obce spisovatelů Janu Kukuczkovi, který se setkal se svými přáteli a příznivci z řad široké veřejnosti. Literárním pořadem sestaveným z jeho tvorby oslavil trochu opožděně své 65. narozeniny. Více


K výstavbě Moravskoslezské vědecké knihovny v Ostravě

22. 5. 2010

Do financování investiční akce Moravskoslezské vědecké knihovny budou zapojeny prostředky státního rozpočtu v původní výši 490 mil. Kč. Použití finančních prostředků schválila vláda ČR svým usnesení č. 351 z května 2010. Odhad celkových nákladů na stavbu dnes činí zhruba 1,1 miliardy korun. Výstavba bude realizována podle projektu brněnských architektů Kuby a Pilaře, který vítězně vyšel ze soutěže o návrh v roce 2004. (Pokračování textu…)


Významné jednání o povoďnové situaci u nás a v Polsku

21. 5. 2010

Dnes proběhl v Ostravě v budově Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje briefing k aktuální povod?ové situaci v Moravskoslezském kraji. Briefingu se zúčastnil ministr zahraničních věcí ČR Jan Kohout, ministr vnitra ČR Martin Pecina, velvyslanec Polské republiky Jan Pastwa, generální konzul Polské republiky Jerzy Kromhold a náměstek hejtmana kraje Miroslav Novák. (Pokračování textu…)


Mezinárodní festival Pupek

20. 5. 2010

Mezinárodní festival Pupek proběhne 21. a  22. května v  ostravské Staré Aréně – klubu pro kulturu a informace 2015 (na Masarykově nám.) Jedná se o divadelní přehlídku, na které se představí divadla ze Švýcarska, Polska, Brna, Ostravy a Opavy. Více


Koncert Poklady francouzské klasiky se bude konat v Domě kultury

20. 5. 2010

Neobyčejný multimediální projekt s hudbou francouzských impresionistů Claude Debussyho a Maurice Ravela se uskuteční 26. května v Domě kultury města Ostravy. „Vzhledem k velice nejistému počasí a nepříznivé předpovědi na příští týden a také s ohledem na smutné události spojené s velkou vodou, která se přehnala městy a obcemi kraje v posledních dnech, jsme se rozhodli přenést koncert Poklady francouzské klasiky z nádvoří Slezskoostravského hradu do velkého sálu Domu kultury města Ostravy (Pokračování textu…)


Ostravská muzejní noc aneb Buďte rádi, že nás máte…

20. 5. 2010

,,Ostravská muzejní noc aneb Buďte rádi, že nás máte…” Toto motto si Knihovna města Ostravy zvolila pro letošní Ostravskou muzejní noc. Více


Nová autobusová linka z Ostravy na Letiště Leoše Janáčka

20. 5. 2010

Od čtvrtka 20. května se zavádí nová sezónní autobusová linka spojující Ostravu s Letištěm Leoše Janáčka v Mošnově. (Pokračování textu…)


Italka z Alžíru opět v ostravském divadle

19. 5. 2010

Komická opera (buffa) Gioacchina Rossiniho Italka z Alžíru bude mít premiéru v sobotu 22. května. Uvede ji opera Národního divadla moravskoslezského. (Pokračování textu…)


 
 
 
 
 
 
 
Smlouvy
 
 
 
 
 
 
 
 
Městské lázně
 
 
 
 
 
 
 
 
Starší archív
 
 
 
 
 
 
 
 
Zajímavost
 
  • 7. Průhledy