Eva Kotarbová
Administrátor: Eva Kotarbová Návštěvní kniha
 
 
 
 
 
 
 
Moje knihy
 
  • Černohorské sluncebraní
  • Marné levitace
  • Siluety
 
 
 
 
 
 
 
Encyklopedie
 
  • Encyklopedie 1. vyd. Vročení 2005  
    Vročení 2005  
  • Encyklopedie 2. vyd. Vročení 2013
    Vročení 2013
 
 
 
 
 
 
 
Rubriky
 
Archiv
 
 
 
 
 
 
 
 

Archív pro Duben 2010


Rozloučení se spisovatelem Janem Balabánem

28. 4. 2010

Poslední rozloučení se spisovatelem a překladatelem Janem Balabánem proběhne v pátek 30. dubna v 15 hodin v evangelickém kostele v Moravské Ostravě (Husovo nám.). (Pokračování textu…)


Dny umění nevidomých na Moravě

27. 4. 2010

Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých ČR, Moravskoslezský kraj a Knihovna města Ostravy pořádají 16. ročník festivalu Dny umění nevidomých na Moravě. Proběhne ve dnech 4. 5. až 28. 5. 2010.  (Pokračování textu…)


Studenti Ostravské univerzity připravují Majáles

27. 4. 2010

Ve středu 28. dubna se uskuteční Majáles OU – studentská oslava blížícího se  léta. Vedle obvyklých koncertů a doprovodných akcí letos studenti Ostravské univerzity podpoří projekt Ostrava 2015. (Pokračování textu…)


Další přednáška v Křesťanském institutu v Ostravě

26. 4. 2010

Dne 6. května v 17 hod. začne přednáška PhDr. Lukáše Průši v Křesťanském institutu v Ostravě (náměstí Msgre Šrámka 4, Moravská Ostrava, farní budova). Tentokrát je zaměřena na literární tvorbu spisovatelky Ireny Kopecké z Příbora.


Balet při slavnostním otevření zámku

26. 4. 2010

V pátek 30. dubna vystoupí sólisté baletu Národního divadla moravskoslezského v Ostravě na slavnostním otevření vítkovického zámku, které pořádá společnost Vítkovice, a.s. Předvedou fragmenty z inscenací Spící krasavice (Šípková Růženka), U2 – You too… Ty taky? a Spor aneb Dotyky a spojení, Romeo a Julie. Připraven je také další doprovodný kulturní program.


Přednáška Senegal – současná situace

25. 4. 2010

Mezi tradicí a moderností. Senegal je nejen rodištěm slavných básníků a intelektuálů, jako např. Léopolda Sédara Senghora nebo Cheikha Anta Diopa, ale i zemí pyšnící se zalesněnou i pouštní krajinou. (Pokračování textu…)


Zemřel ostravský spisovatel Jan Balabán

23. 4. 2010

Více informací


Jarní slavnosti k záchraně kostela v Hrušově

21. 4. 2010

Občanské sdružení Společnost pro památkovou obnovu kostela sv. Františka a Viktora v Ostravě-Hrušově ve spolupráci s místní farností usiluje o obnovu hrušovské božího stánku. Nutné finanční prostředky chtějí členové sdružení získat také z výtěžku Jarní slavnosti. Jedná se o cyklus koncertů duchovní hudby, který bude probíhat od 25. dubna do 13. června v uvedeném kostele.  (Pokračování textu…)


Konference Pavel Tigrid a Rádio Svobodná Evropa…

21. 4. 2010

Ve dnech 13. a 14. května vyvrcholí v Ostravě projekt Cesta ke svobodě konferencí o Pavlu Tigridovi a slavnostním odhalením jeho sochy v areálu Jazykového gymnázia P. Tigrida v Ostravě-Porubě.

(Pokračování textu…)


Měsíc autorského čtení také v Ostravě

19. 4. 2010

Největší literární festival pořádaný v České republice letos proběhne také v Ostravě díky kandidatuře města na titul Evropské hlavní město kultury 2015. (Pokračování textu…)


Dámy, na kafíčko

17. 4. 2010

Také v dubnu proběhne v Domě kultury Akord v Ostravě-Zábřehu populární pořad Dámy, na kafíčko. Uskuteční se 22. 4.  (začátek v 17 hod.) Tentokrát nabízí setkání s neobvyklými módními kreacemi a verši.  (Pokračování textu…)


Blíží se literární noc

16. 4. 2010

Britské centrum Knihovny města Ostravy pokračuje  ve spolupráci se Stavovskou unií studentů Ostravské univerzity po lo?ském úspěšném startu i letos literární nocí. (Pokračování textu…)


Trojnásobný úspěch Ostravy na Prix Circom Regional 2010

15. 4. 2010

V pondělí 12. dubna 2010 vyhlásila v Norimberku odborná porota nominovaná výkonnou radou Circom Regional (sdružení regionálních veřejnoprávních televizí) výsledky letošního klání o PRIX CIRCOM REGIONAL 2010. V soutěži, kterou obeslalo 25 zemí Evropy celkem 119 pořady a webovými prezentacemi, významně zabodovalo Televizní studio Ostrava.  (Pokračování textu…)


Kondoleční akce v rámci sobotní premiéry v Aréně

15. 4. 2010

V ostravské Komorní scéně Aréna se k sobotní premiéře připravuje inscenace hry Play Strindberg Friedricha Dürrenmatta. Režie se ujal Peter Gábor. Vystoupí herci Kostas Zerdaloglu, Alena Sasínová-Polarczyk a Dušan Škubal.
Návštěvníci divadla mohou v sobotu ve foyeru divadla uctít památku obětí nedávného leteckého neštěstí v ruském Smolensku a podepsat kondolenční listiny. Ty budou předány na Generální konzulát Polské republiky v Ostravě.


Bílá kniha o ostravské kultuře

14. 4. 2010

V rámci projektu, kterým Ostrava kandiduje na titul Evropské hlavní město kultury 2015, byla vydána Bílá kniha mapující ostravskou kulturu. Na jejím vzniku se podílelo téměř pět desítek autorů. Publikace s textem doplněným množstvím fotografií  byla včera pokřtěna ve Staré Aréně. Kmotrem se stal publicista Jiří Pe?ás, vedoucí kulturní rubriky Lidových novin. (Pokračování textu…)


 
 
 
 
 
 
 
Smlouvy
 
 
 
 
 
 
 
 
Městské lázně
 
 
 
 
 
 
 
 
Starší archív
 
 
 
 
 
 
 
 
Zajímavost
 
  • 7. Průhledy