Eva Kotarbová
Administrátor: Eva Kotarbová Návštěvní kniha
 
 
 
 
 
 
 
Moje knihy
 
  • Černohorské sluncebraní
  • Marné levitace
  • Siluety
 
 
 
 
 
 
 
Encyklopedie
 
  • Encyklopedie 1. vyd. Vročení 2005  
    Vročení 2005  
  • Encyklopedie 2. vyd. Vročení 2013
    Vročení 2013
 
 
 
 
 
 
 
Rubriky
 
Archiv
 
 
 
 
 
 
 
 

Archív pro Březen 2010


Průvodce architekturou Ostravy a další významná publikace

30. 3. 2010

Už ve čtvrtek 1. dubna proběhne v prostorách národní kulturní památky  Důl Michal / Petr Cingr v Ostravě–Michálkovicích slavnostní křest  publikací Průvodce architekturou Ostravy a Kulturní památky  ostravsko-karvinského revíru. (Pokračování textu…)


Vzpomínání na herečku Zoru Rozsypalovou

29. 3. 2010

Související informace


Voda, voda, samá voda, žádné prášky…

28. 3. 2010

Žijeme na tom kousku zeměkoule, kde si můžeme vymýšlet, jakou vodu budeme pít a v jaké vodě se budeme čvachtat. Ale nějak nás nezajímá, že čtvrt miliardy lidí má na pití vodu vadnou nebo žádnou. V roce 2050 nás bude 8 miliard a voda bude čím dál cennější a na uživení tolika hladových krků nebudou stačit extenzivnímu zemědělství, které se teď tolik propaguje, ani 4 zeměkoule. Více


26. 3. 2010

Včera proběhlo na Slezskoostravském hradě slavnostní ocenění třiceti vybraných pedagogických pracovníků škol a školských zařízení Moravskoslezského kraje u příležitosti Dne učitelů. Poděkování a morální ocenění jejich náročné a společensky vysoce prospěšné práce  formou originálního výtvarného díla, finančního daru a květin převzali ocenění z rukou Jaroslava Palase, hejtmana kraje, náměstkyně hejtmana pro oblast školství Věry Palkové a ředitelky krajského úřadu Evy Kafkové. Seznam oceněných


Z bankovního domu nové centrum kultury v Opavě

25. 3. 2010

Za křižovatkou známé opavské ulice Ostrožné s ul. Beethovenovou stojí nepřehlédnutelná, impozantní budova – dříve banka, jejíž průčelí zdobí sousoší nazvané Merkur a Ceres, dále mohutné sloupy a masívní dřevěné vstupní dveře. Více


Studentská mezinárodní matematická soutěž

24. 3. 2010

Ve čtvrtek 25. března 2010 bude na Přírodovědecké fakultě Ostravské univerzity slavnostně zahájen 20. ročník Mezinárodní matematické soutěže Vojtěcha Jarníka. (Pokračování textu…)


Koncert tenoristy Mastra byl zrušen

24. 3. 2010

Koncert tenoristy Luciana Mastra, který se měl konat 31. března v Rothschildově zámečku v Ostravě-Vítkovicích, byl zrušen. Vstupenky se vracejí v místě zakoupení. (Pokračování textu…)


Hlavní vchod do městské nemocnice na čas přemístěn

23. 3. 2010

Od pondělí 29. 3. až do 18. 4. 2010 bude z důvodu opravy kanalizace zcela uzavřena ostravská ul. Hornopolní v úseku mezi křižovatkami s ulicemi Nemocniční a Českobratrskou. Hlavní vjezd do areálu Městské nemocnice Ostrava, p .o., bude proto po dobu uzavírky přemístěn do sousedství Městské záchranné služby v  ul. Varenské.


Osobnosti Charty 77 v ostravské Fiducii

22. 3. 2010

Jedním z významných signatářů Charty 77, kteří budou v úterý 23. 3. od 18 hod. diskutovat v Antikvariátu a klubu Fiducia, bude Dolores Šavrdová, (Pokračování textu…)


O elixíru mládí manželů Pekárkových

20. 3. 2010

Z Evy a Tomáše Pekárkových vyzařuje klid, elegance a mladistvý elán, přestože jsou v seniorském věku. Už hodně dávno našli pro sebe elixír mládí. Kouzlo spočívá ve společenském tanci, jemuž se věnují několik desítek let. Více


Evangelium podle houslí – jedinečné představení

19. 3. 2010

Ve dnech 24. a 25. března 2010, vždy od 19.30 hodin, bude v katedrále Božského Spasitele v Ostravě uvedeno dílo skladatele Pavla Helebranda Evangelium podle houslí. V každém představení vystoupí 180 účinkujících v čele s Jiřím Pavlicou a Hradišťanem. (Pokračování textu…)


Beseda a film o Františku Kupkovi v ostravském Domě umění

18. 3. 2010

Jednomu z nejvýznamnějších výtvarných umělců 20. století je věnováno besední odpoledne s filmovou projekcí, které organizuje Galerie výtvarného umění v Ostravě. Začne v 16 hodin ve středu 24. března v Domě umění.   (Pokračování textu…)


Další z cyklu literárních večerů nakladatelství Perplex

17. 3. 2010

V sobotu 27. března proběhne v prostorách klubu ART Obecního domu v Opavě první letošní křtění knihy vydané v opavském Periplexu, a sice sbírky  Miroslava Černého, nazvané Runová haiku. (Pokračování textu…)


Výstava přibližující mezinárodní sympozia v Plesné

15. 3. 2010


Festival Jeden svět znovu také v Ostravě

14. 3. 2010

V pondělí 22. března začne v Ostravě regionální část mezinárodního filmového festivalu Jeden svět. V krajském městě  jej pořádá organizace Člověk v tísni, o.p.s., ve spolupráci s Antikvariátem a klubem Fiducia. (Pokračování textu…)


 
 
 
 
 
 
 
Smlouvy
 
 
 
 
 
 
 
 
Městské lázně
 
 
 
 
 
 
 
 
Starší archív
 
 
 
 
 
 
 
 
Zajímavost
 
  • 7. Průhledy