Eva Kotarbová
Administrátor: Eva Kotarbová Návštěvní kniha
 
 
 
 
 
 
 
Moje knihy
 
  • Černohorské sluncebraní
  • Marné levitace
  • Siluety
 
 
 
 
 
 
 
Encyklopedie
 
  • Encyklopedie 1. vyd. Vročení 2005  
    Vročení 2005  
  • Encyklopedie 2. vyd. Vročení 2013
    Vročení 2013
 
 
 
 
 
 
 
Rubriky
 
Archiv
 
 
 
 
 
 
 
 

Archív pro Únor 2010


Rittsteinova ostravská zastavení

27. 2. 2010

V ostravské galerii Beseda (Jurečkova ul., Moravská Ostrava) najdete od 4. března do 23. dubna výstavu děl Michaela Rittsteina, uvedenou pod názvem Obrazy – Místo činu. Dne 4. 3. pořádá Galerie výtvarného umění v Ostravě (ve své knihovně na Poděbradově ul. 12) besedu s autorem. Začátek je v 16 hodin.


Carmen opět v Ostravě

26. 2. 2010

K sobotní premiéře se chystá v Národním divadle moravskoslezském Bizetova Carmen. V historii ostravské opery jde o desátou inscenaci tohoto slavného díla. (Pokračování textu…)


Dny frankofonie

26. 2. 2010

20. březen byl ustanoven jako Mezinárodní den frankofonie. V návaznosti na něj pořádá Alliance française Ostrava rozmanité kulturní programy. Letos proběhnou v týdnu od 22. do 26. března. Více


Benefiční koncert pomůže nemocným dětem

24. 2. 2010

Benefiční koncert Klasické tóny s úsměvem na podporu Kliniky dětského lékařství Fakultní nemocnice Ostrava (FNO) se uskuteční 25. března od 19 hodin ve velkém sále Domu kultury města Ostravy. Organizátory akce jsou Rotary Club Ostrava International a společnost Mezinárodní hudební festival Janáčkův máj. (Pokračování textu…)


Střední umělecká škola, Ostrava: ,,Za dvacet“

23. 2. 2010

Výstava s tímto názvem bude zahájena 2. března v 17 hodin v Nové síni Poruba a potrvá do 10. dubna Připomene 20. výročí vzniku uvedené školy. (Pokračování textu…)


V Hodo?ovicích pochovali basičku Rózičku

21. 2. 2010

Tradiční Chování basy proběhlo uplynulou sobotu v hostinci U Čendy v Hodo?ovicích a skutečně předčilo svým provedením „smutečního obřadu“ minulé dva ročníky. (Pokračování textu…)


Mezinárodní Harfové dny podeváté v Ostravě

20. 2. 2010

Mezinárodní festival Harfové dny Ostrava je již tradičně místem a příležitostí k setkání hudbymilovného publika s jedním z nejstarších hudebních nástrojů – harfou, se zajímavým repertoárem i s vynikajícími interprety. (Pokračování textu…)


Moravskoslezský kraj podpoří včelaře

19. 2. 2010

Včelaři v Moravskoslezském kraji mohou v letošním roce opět žádat o příspěvek v rámci  dotačního programu poskytování příspěvků na podporu včelařství, který schválili krajští zastupitelé na svém posledním jednání. Cílem pomoci je stabilizovat a následně zvýšit stav včelstev v regionu. Dotace budou poskytovány jednotlivým včelařům na pořízení včelstev a úlů. Začínajícím chovatelům bude poskytnut i příspěvek na pořízení voskových mezistěn, včelařského kuřáku a ochranných pomůcek. Více


Vyjádření Občanské iniciativy za Černou kostku v Ostravě

18. 2. 2010

Rozhodnutí vedení Moravskoslezského kraje, přijaté na 10. zasedání krajského zastupitelstva dne 17. února 2010 uskutečnit novostavbu Moravskoslezské vědecké knihovny podle návrhu známého pod názvem „Černá kostka“ vítáme a děkujeme všem občanům, kteří podpořili naši iniciativu a petice z lo?ského roku za realizaci vítězného návrhu z regulérní architektonické soutěže v roce 2004 (viz www.cernakostka.cz).  (Pokračování textu…)


Program podpory regionů ČSOB a Poštovní spořitelny

18. 2. 2010

Česká obchodní banka a Poštovní spořitelna vyhlásily 4. ročník programu podpory regionů. V jeho rámci budou opět uděleny tzv. menší a velké granty. (Pokračování textu…)


Jazykové gymnázium Pavla Tigrida a studium francouzštiny

17. 2. 2010

Jazykové gymnázium Pavla Tigrida v Ostravě-Porubě jako jediné v našem kraji znovu otevře  francouzskou třídu (tzv. evropskou sekci) šestiletého gymnázia. (Pokračování textu…)


Koncert na počest Chopina

15. 2. 2010

Janáčkova konzervatoř a Gymnázium v Ostravě spolu s Generálním  konzulátem Polské republiky v Ostravě pořádají inaugurační koncert Fryderyk Chopin Cesty lásky, a sice v rámci Roku F. Chopina ve Slezsku a na Moravě. Uskuteční se 22. února od 18.30 hod. v Janáčkově sále konzervatoře. Vystoupí Ewa Biegas a Maciej Bartczak (zpěv), Michal Korzistka a Grzegorz Biegas (klavír). (Pokračování textu…)


OST-RA-VAR

13. 2. 2010

14. ročník festivalu OST-RA-VAR začne ve středu 24. února a potrvá do neděle 28. 2. 2010. Divákům, pozvaným divadelním teoretikům, praktikům a studentům nabídne ty nejlepší z ostravských činoherních inscenací, které vznikly v uplynulém roce. (Pokračování textu…)


Hry 4. zimní olympiády dětí a mládeže ČR 2010

12. 2. 2010

Za účasti necelé tisícovky mladých sportovců ze 14 krajů proběhly v období od 31. ledna do 5. února v Libereckém kraji Hry 4. zimní olympiády dětí a mládeže ČR 2010. Moravskoslezský kraj reprezentovalo na hrách 80 žáků ze 31 základních škol a 8 víceletých gymnázií. (Pokračování textu…)


Pachmanova Galaxie v Knihovně města Ostravy

10. 2. 2010

Knihovna města Ostravy – hudební oddělení (v budově ústředí u Sýkorova mostu  v Moravské Ostravě) pořádá ve středu 3. března v 17.00 hod. vernisáž výstavy olejomaleb ,,Richard Pachman Galaxie“, která se koná v rámci akce Březen – měsíc čtenářů. (Pokračování textu…)


 
 
 
 
 
 
 
Smlouvy
 
 
 
 
 
 
 
 
Městské lázně
 
 
 
 
 
 
 
 
Starší archív
 
 
 
 
 
 
 
 
Zajímavost
 
  • 7. Průhledy