Eva Kotarbová
Administrátor: Eva Kotarbová Návštěvní kniha
 
 
 
 
 
 
 
Moje knihy
 
  • Černohorské sluncebraní
  • Marné levitace
  • Siluety
 
 
 
 
 
 
 
Encyklopedie
 
  • Encyklopedie 1. vyd. Vročení 2005  
    Vročení 2005  
  • Encyklopedie 2. vyd. Vročení 2013
    Vročení 2013
 
 
 
 
 
 
 
Rubriky
 
Archiv
 
 
 
 
 
 
 
 

Archív pro Leden 2010


Umělci NDM v širších nominacích na Cenu Thálie 2009

30. 1. 2010

I v letošním roce se objevila jména umělců Národního divadla moravskoslezského v Ostravě v širších nominacích na Ceny Thálie 2009. (Pokračování textu…)


Mezinárodní soutěž Slezská novinářská fotografie

27. 1. 2010

Slezská knihovna v Katovicích a Syndikát novinářů v Ostravě jako organizátoři zvou všechny zájemce z české části Slezska (viz mapka) k účasti v 7. ročníku soutěže Slezská novinářská fotografie.   (Pokračování textu…)


Zemřela vynikající herečka Zora Rozsypalová

26. 1. 2010


(Pokračování textu…)


Přečtěte si

26. 1. 2010

Ohlédnutí po dvaceti letech za kulturně etickou iniciativou Cesta světla

Iniciativa Cesta světla vznikla v březnu 1990 v Krnově z aktuální společenské atmosféry a z potřeby pozitivně měnit mravní vědomí mládeže směrem k demokracii a humanismu. Cestu světla založila promovaná filozofka Ludmila Ondrušková spolu s několika svými kolegy ze Střední pedagogické školy v Krnově. Cílem iniciativy bylo hledání východiska z morální devastace naší současné společnosti a úsilí o sjednocování mládeže i dospělých odpovídajícími formami otevřeného dialogu, přednáškové činnosti a kulturně výchovných aktivit. Více


Krásný večer s krásnými ženami

23. 1. 2010

Operní pěvkyně Erika Šporerová v doprovodu klavíristky Soni Javůrkové-Krivčíkové zazpívá 27. ledna v Rothschildově zámečku v Ostravě výběr písní a operních árií. Sólistka Národního divadla moravskoslezského vystoupí v rámci cyklu komorních koncertů Krásné hlasy. (Pokračování textu…)


Nová básnická sbírka Pavilon racků

22. 1. 2010

Ostravský básník Lukáš Bárta představí veřejnosti svou novou básnickou sbírku Pavilon racků, a sice 4. února v klubu Atlantik v Moravské Ostravě. Křtění knihy proběhne od 18 hodin. V programu vystoupí autor a Bezejmenná skupina.


Díla polské výtvarnice Anny Bochenek v galerii Kruh

21. 1. 2010

V rámci dlouhotrvající spolupráce ostravských a polských výtvarníků představuje galerie Kruh v Ostravě od 20. ledna do 19. února výběr z díla mladé polské výtvarnice – malířky Anny Bochenek, vysokoškolské pedagožky na Univerzitě v Toruni a Bydhošti. Autorka se nyní prezentuje asi třemi  desítkami děl vytvořených akrylovou a olejovou malbou v období posledních 3 let. (Pokračování textu…)


Tylovy Krvavé křtiny

20. 1. 2010

Národní divadlo moravskoslezské v Ostravě uvede jako první premiéru roku  2010 inscenaci Tylovy hry Krvavé křtiny aneb Drahomíra a její synové. Režie se ujal hostující Štěpán Pácl. První představení začne v sobotu 30. ledna v 19 hodin v Divadle Jiřího Myrona. V roli Drahomíry vystoupí členka činohry NDM Anna Cónová. (Pokračování textu…)


Oskar Kokoschka a Moravská Ostrava II.

18. 1. 2010

To je název výstavy, která bude mít vernisáž v úterý 19. ledna v 17 hod. v Domě umění v Ostravě. Od následujícího dne může každý zájemce zhlédnout jeden ze dvou Kokoschkových obrazů s tematikou Ostravy. (Pokračování textu…)


Slavné muzikálové árie a poezie současných básníků

17. 1. 2010

 

Dana Křížová a Robert Kozmík

?rie ze slavných muzikálů a současná poezie se jen výjimečně dostanou do jednoho pořadu. Právě takový se uskutečnil v  pátek 15. ledna 2010 v Divadle Antonína Dvořáka v Ostravě. (Pokračování textu…)


Výstava Miroslavy Vitáskové Anything else?

14. 1. 2010

Antikvariát a klub Fiducia a Galerie Dole pořádají vernisáž k výstavě Anything else? za účasti autorky – Miroslavy Vitáskové, a to v pondělí 18. 1. v 18 hod.   (Pokračování textu…)


Přednáška Liber depictus

10. 1. 2010

V prostorách knihovny Galerie výtvarného umění v Ostravě v úterý 12. 1. v 16.00 hodin začne přednáška Liber depictus. Vystoupí Marek Zágora v rámci svého cyklu Umělecké dílo jako pramen poznání života ve středověku II.  (Pokračování textu…)


Muzikál aneb Poesie nejen jako víno

9. 1. 2010

Program Dostaveníčko ve foyeru Divadla Antonína Dvořáka v Ostravě v pátek 15. ledna 2010 překvapí pořadem uvedeným pod názvem Muzikál aneb Poesie nejen jako víno. Slibuje nahlédnutí do světa muzikálové hudby a tvorby našich současných básníků. (Pokračování textu…)


Jiří Nekvasil, nový ředitel ostravského divadla

8. 1. 2010

Od 1. 1. 2010 byl jmenován Radou města Ostravy do funkce ředitele Národního divadla moravskoslezského Jiří Nekvasil. (Pokračování textu…)


Ortopéd přiblíží své setkání s pohořím Himálaj

7. 1. 2010

Tomáš Obtulovič,  ortopéd Městské nemocnice Ostrava, absolvoval na podzim lo?ského roku zajímavou cestu do pohoří Himálaj. Se svými zážitky se chce podělit s veřejností, a proto vystoupí ve středu 13. 1. ve 20 hod. v Jazz Clubu  v Havířově (Dlouhá třída 46) a  v pondělí 25. ledna v  18 hod. v ostravském klub Atlantik (Československých legií 7).


 
 
 
 
 
 
 
Smlouvy
 
 
 
 
 
 
 
 
Městské lázně
 
 
 
 
 
 
 
 
Starší archív
 
 
 
 
 
 
 
 
Zajímavost
 
  • 7. Průhledy