Izraelské osudy

Devátou knížku Břetislava Olšera představí ve čtvrtek 3. 12. 2009 v Domě knihy Librex prof. Václav Bělohradský z Univerzity v Terstu a doc. Eva Mrhačová, dělanka Filozofické fakulty Ostravské univerzity. Cestopisné črty z Izraele mají příznačný název Izraelské osudy – Tisíc a jedna pravda ve Svaté zemi. Pokračovat ve čtení „Izraelské osudy“

Zákaz návštěv v nemocnici od 28. listopadu

Vzhledem ke zhoršující se epidemiologické situaci v Moravskoslezském kraji v posledních dnech a snaze ochránit hospitalizované pacienty před možností nákazy jakoukoliv virózou přistupuje Městská nemocnice Ostrava k zákazu návštěv ve všech lůžkových odděleních, včetně Domu sociálních služeb a Léčebny dlouhodobě nemocných. Zákaz návštěv platí od soboty 28. listopadu 2009 až do odvolání.

Básnická sbírka Mezihry času

Mezihry času – to je v pořadí čtvrtá kniha veršů člena ostravského střediska Obce spisovatelů Josefa Koblihy, který knižně debutoval v roce 2003, ačkoli své první básně publikoval už na přelomu padesátých a šedesátých let minulého století. Upoutá hlavně tím, s jakou prostotou a upřímností se autor pokouší vydat svědectví o blízkých lidech a proměnách doby, v nichž se vždy snažil zůstávat co nejvíce svůj. Knihu vydalo nakladatelství Tilia.