Eva Kotarbová
Administrátor: Eva Kotarbová Návštěvní kniha
 
 
 
 
 
 
 
Moje knihy
 
  • Černohorské sluncebraní
  • Marné levitace
  • Siluety
 
 
 
 
 
 
 
Encyklopedie
 
  • Encyklopedie 1. vyd. Vročení 2005  
    Vročení 2005  
  • Encyklopedie 2. vyd. Vročení 2013
    Vročení 2013
 
 
 
 
 
 
 
Rubriky
 
Archiv
 
 
 
 
 
 
 
 

Archív pro Září 2009


Vítkovice pozvaly na výstavu své zaměstnance

30. 9. 2009

Symbolických 2015 vstupenek koupil pro zaměstnance strojírenské společnosti Vítkovice její generální ředitel a velký milovník umění Jan Světlík. Zve je tímto na mimořádnou výstavu OSTRAVA?, která se koná u příležitosti kandidatury moravskoslezské metropole na titul Evropské hlavní město kultury 2015. Výstava je otevřena denně od 10 do 18 hodin v pavilonu A na výstavišti Černá louka. (Pokračování textu…)


Hosté festivalu Ostrava Kamera Oko

28. 9. 2009

Věra Chytilová v Minikině

Mezinárodní filmový festival Ostrava Kamera Oko má za sebou první festivalový víkend. Svou návštěvou jej obohatila řada atraktivních hostů. (Pokračování textu…)


Odchází ředitel nemocnice František Jurek

26. 9. 2009

K poslednímu září končí ve funkci šéf Městské nemocnice Ostrava MUDr. František Jurek, který zde prožil přes 40 let, z toho skoro polovinu ve funkci ředitele. Je to třetí nejdéle sloužící ředitel v historii této nemocnice. Nelze se neohlédnout a nebilancovat…Více


Krásné hlasy v Rothschildově zámečku

25. 9. 2009

První koncert z nového cyklu Krásné hlasy v Rothschildově zámečku v Ostravě-Vítkovicích, který pořádá společnost Mezinárodní hudební festival Janáčkův máj a akciová společnost Vítkovice Machinery Group, se uskuteční 30. září. V podání sopranistky Evy Dřízgové-Jirušové zazní písně Felixe Mendelssohna-Bartholdyho a árie z oper Adriana Lecouvreur, Madame Butterfly, Evžen Oněgin a Její pastorky?a. Na klavír bude sólistku doprovázet Michal Bárta. Koncert začíná v 19 hodin. (Pokračování textu…)


Na křídlech Pegasů v Opavě

24. 9. 2009

Saša Rašilov

Členové ostravského střediska Obce spisovatelů Praha představili svoji tvorbu 23. září 2009 v rámci 52. ročníku festivalu Bezručova Opava. Ve zcela zaplněné vinárně U Přemka zazněly verše a próza autorů Lydie Romanské, Davida Bátora, Gabriely Kopcové, Evy Kotarbové, Břetislava Olšera, Radany Šatánkové, Lukáše Bárty, Oldřicha Šuleře, Jana Kukuczky, Theofila Halamy a Miroslava Stoniše. Nastudovali je ostravští herci Zdeněk Pavlíček a Lenka Pavlíčková, (Pokračování textu…)


Filmový festival Ostrava Kamera Oko

24. 9. 2009

1. ročník filmového festivalu Ostrava Kamera Oko, který je organizován jako jedna z akcí, jimiž krajské město kandiduje na udělení titulu Evropské hlavní město kultury 2015, začíná už zítra. (Pokračování textu…)


Tradiční zábavný program na přívozském náměstí

23. 9. 2009

více (Pokračování textu…)


Jan Balabán a jeho host – básník Vít Slíva

21. 9. 2009

V úterý 22.9. od 18 hod. proběhne autorské čtení v ostravském klubu Fiducia.  Spisovatel Jan Balabán uvede Víta Slívu v dalším pořadu z cyklu literárních večerů, během nichž  představuje autory jemu blízké.  (Pokračování textu…)


Ocenění za studijní a mimoškolní úspěchy

21. 9. 2009

Moravskoslezský kraj již po osmé odmě?oval nejlepší žáky středních škol regionu. Slavnostního setkání s nimi se zúčastnil a ocenění letos předal hejtman Jaroslav Palas spolu s náměstkyní hejtmana pro školství, tělovýchovu a sport Věrou Palkovou. (Pokračování textu…)


Nenápadný půvab Slezska Evy Tvrdé

20. 9. 2009

Autorka Eva Tvrdá napsala další knížku. Nazvala ji Nenápadný půvab Slezska. Do světa čtenářů ji uvede 24. 9. 2009 v 17.00 hodin v literární kavárně knihkupectví Academia v Ostravě (na Zámecké ulici). Na programu bude křest knihy, autorské čtení s besedou a ochutnávka hlučínských koláčů. Próza Nenápadný půvab Slezska je zasazená do obce Rohov. Autorka ji na svých webových stránkách www.evatvrda.cz stručně charakterizuje takto: (Pokračování textu…)


Na přednášku do Ostravského muzea

18. 9. 2009


Třebovický koláč až do neděle

18. 9. 2009

Od pátku 18. 9. až do neděle 20. 9. proběhne  v parku v Ostravě-Třebovicích zábavný program nazvaný Třebovický koláč.  Vystoupí Žalman a spol., Tomáš Kočko a Orchestr, Vsacan, Nezmaři a další. Páteční program začíná v 17.30 hod., sobotní ve 14 hod.,  nedělní v 9.30 hod. (mše v kostele). V sobotu i v neděli jsou v programu také divadelní představení pro děti.


Studenti konzervatoře vzdají poctu českým světcům

16. 9. 2009

Janáčkova konzervatoř a Gymnázium v Ostravě společně s MHF Janáčkův máj a Televizí NOE pořádají 17. a 22. září komorní koncerty v rámci cyklu Pocta českým světcům IV.  (Pokračování textu…)


Velkoplošné leporelo Tajemná Ostrava

15. 9. 2009

Ostrava řadou kulturních akcí kandiduje na získání titulu Evropské město kultury 2015. Patří k nim i výstava velkoplošného leporela, které zachycuje část z historie města a regionu. Bude k vidění od 18. 9. do 25. 10 v pavilonu A na výstavišti Černá louka. (Vstup zdarma.) (Pokračování textu…)


Setkání v Bezručově srubu

13. 9. 2009

Sobotní odpoledne 12. září 2009 se stalo v Ostravici místem setkání příznivců slezského básníka Petra Bezruče. Akci organizoval Literární klub Petra Bezruče spolu s Bezručovým krajem a ani tentokrát nechyběli vzácní hosté z Památníku P. Bezruče v Opavě: (Pokračování textu…)


 
 
 
 
 
 
 
Smlouvy
 
 
 
 
 
 
 
 
Městské lázně
 
 
 
 
 
 
 
 
Starší archív
 
 
 
 
 
 
 
 
Zajímavost
 
  • 7. Průhledy