Eva Kotarbová
Administrátor: Eva Kotarbová Návštěvní kniha
 
 
 
 
 
 
 
Moje knihy
 
  • Černohorské sluncebraní
  • Marné levitace
  • Siluety
 
 
 
 
 
 
 
Encyklopedie
 
  • Encyklopedie 1. vyd. Vročení 2005  
    Vročení 2005  
  • Encyklopedie 2. vyd. Vročení 2013
    Vročení 2013
 
 
 
 
 
 
 
Rubriky
 
Archiv
 
 
 
 
 
 
 
 

Archív pro Srpen 2009


Seznamte se blíže s Lucynou Waszkovou

30. 8. 2009

Básnířka a překladatelka Lucyna Waszková, rozená Przeczková, se narodila 12. listopadu 1964 v Třinci. Vystudovala Gymnázium s polským jazykem vyučovacím v Českém Těšíně a vychovatelství na PdF UP v Olomouci. Působila jako učitelka v Jablunkově a jako učitelka mateřské školy v Mostech u Jablunkova, v současnosti je vedoucí vychovatelkou na Základní škole s polským jazykem vyučovacím v Českém Těšíně. Pochází z rodiny spisovatele Wilhelma Przeczka, literární tvorbou se zabývá i její bratr – básník, prozaik a aforista Lech Przeczek. Více.


Oslava devadesátin Národního divadla moravskoslezského

27. 8. 2009

V pátek 28. srpna začne dvoudenní oslava 90. výročí založení Národního divadla moravskoslezského v Ostravě. V jejím rámci se uskuteční zábavný program. Začne na Masarykově náměstí v 16 hod. divadelním jarmarkem, podobný se uskutečnil i v roce 1919. (Pokračování textu…)


Hodinu pod drnem s ostravskými autory

26. 8. 2009

Každou zářijovou sobotu od půl sedmé večer bude na vlnách Českého rozhlasu Ostrava (107,3 a 99,0 MHz) autorského čtení spisovatele Miroslava Sehnala. V celkem čtyřech půlhodinách zazní ukázky z nejnovější knihy tohoto ostravského prozaika, nazvané Hodinu pod drnem. (Pokračování textu…)


Ohlednutí za českým exlibris

26. 8. 2009

V ústředí Knihovny města Ostravy bude 9. září v 17 hodin otevřena výstava Ohlédnutí za českým exlibris 2008. Zájemci ji najdou ve výstavní síni hudebního oddělení (budova na ul. 28. října 2, u Sýkorova mostu). Výstavní akci pořádá KMO a SSPE – Stanislav Šereda. Potrvá do 3. října 2009.


Za zvláštnostmi Montenegra

22. 8. 2009

Nová reportáž Jak se mění Montenegro: Bečiči a Budva  zavede čtenáře k černohorskému Jadranu.  Na snímku jedna z atrakcí budvanského zábavního parku (Foto Eva Kotarbová). Více.


V Opavě budou hrát hosté z Holandska

20. 8. 2009

Koncert smyčcového kvarteta z Rotterdamu, nazvaného Doelen Kwartet, se uskuteční v opavském kostele sv. Václava, a to v pondělí 24. srpna od 19.00 hodin. Je v programu festivalu nové hudby Ostravské dny 2009.   (Pokračování textu…)


Nový turistický průvodce Ostravou

19. 8. 2009

Statutární město Ostrava ve spolupráci s nakladatelstvím freytag&berndt připravilo novou publikaci Ostrava – Průvodce městem. Je určená návštěvníkům a také obyvatelům města, kteří chtějí  blíže poznat krajskou metropoli.  Autorem  textu je Vladimír Šmehlík. (Pokračování textu…)


Minimaraton elektronické hudby v ostravském Domě umění

14. 8. 2009

Minimaraton elektronického hudebního umění se uskuteční v sobotu 22. srpna 2009. Začne ve 14 hodin. Jedná se o součást mezinárodního festivalu soudobé hudby, s názvem Ostravské dny. Akci organizují Galerie výtvarného umění v Ostravě, občanské sdružení Bludný kámen a Ostravské centrum nové hudby. (Pokračování textu…)


O kraji, kde lišky dávají dobrou noc

13. 8. 2009

Reportáž Marie Salákové tentokrát přibližuje polozapomenutý kraj v Polsku. Čtěte, jestliže vás zajímá odpověď na otázku: Kde jsou Bieszczady?


Doteky II. v ostravském kostele svatého Václava

12. 8. 2009

V kostele sv. Václava se 21. září 2009 uskuteční další jedinečná koncertní akce. Tentokráte má název Doteky II. Organizátorem je agentura Ilony Kučerové. Součástí programu bude scénické provedení sklady Antonia Vivaldiho Čtvero ročních dob. Zvláštností koncertu se stane i projekce výtvarných děl ostravského výtvarníka Dalibora Andrýska.  (Pokračování textu…)


Na výstavu do Frýdlantu

10. 8. 2009

Dnešní pozvánka na výstavu je z Frýdlantu nad Ostravicí. Z města, které se už nejednou proslavilo výstavními akcemi tvůrců, jejichž doménou je umělecký smalt. (Pokračování textu…)


Ballet & Dance Workshop Ostrava

9. 8. 2009

Od 20. července do 16. srpna 2009 se v Janáčkově konzervatoři a Gymnáziu v Ostravě koná jedinečná letní taneční škola Ballet & Dance Workshop. Jedná se již o 3. ročník mezinárodní akce, která je soustředěna na výuku baletního a tanečního umění. Mohou ji absolvovat studenti baletu nebo mladí profesionální umělci. ?editelka ,,školy“ Jana Kůrová prozradila, že letos o výuku projevili zájem studenti z ČR, Itálie, Ruska, Turecka, Kuby a USA. Pro omezené finanční možnosti pořadatelů tanečníci z poslední uvedené země do Ostravy nepřijeli. Letní baletní školy v Ostravě se nyní účastní 40 zájemců. Denně probíhá šestihodinový trénink.   (Pokračování textu…)


Ostrava očekává výpadek příjmů

8. 8. 2009

Statutární město Ostrava očekává v letošním roce výpadek rozpočtovaných příjmů ve výši asi 1 mld. Kč (což představuje 12,1 % schváleného rozpočtu). Týká se zejména  oblasti da?ových a kapitálových příjmů. Při řešení této situace město již přistoupilo k některým úsporným opatřením a další budou realizována do konce roku. (Pokračování textu…)


Opět ostravský Folklor bez hranic!

6. 8. 2009

Festival folklorních souborů s mezinárodní účastí Folklor bez hranic 2009 začne už 17. srpna. Akci tradičně pořádá občanské sdružení Společnost pro kulturu a umění v Ostravě spolu se Souborem lidových písní a tanců Hlubina. Festival potrvá do 21. srpna. Informace o programu a další zajímavosti.

(Foto z festivalového vystoupení v r. 2009, autorka Eva Kotarbová)


Stopy ohně v ostravském Domě umění

4. 8. 2009

V Domě umění bude od zítřka k vidění výstava Stopy ohně. Vznikla ve spolupráci s Jiřím Machalickým, kurátorem Muzea Kampa, který organizoval celou řadu významných přehlídek moderního umění. Nyní nabízí cyklus výstav, jež postihují motivy ve výtvarném umění od 2. pol. 20. století do současnosti. První výstavní akcí v jeho rámci jsou Stopy ohně. Představí díla předních českých umělců, a to Aleše Veselého, Jiřího George Dokoupila, Věry Janouškové aj. Výstava potrvá do 27. září 2009.


 
 
 
 
 
 
 
Smlouvy
 
 
 
 
 
 
 
 
Městské lázně
 
 
 
 
 
 
 
 
Starší archív
 
 
 
 
 
 
 
 
Zajímavost
 
  • 7. Průhledy