Seznamte se blíže s Lucynou Waszkovou

Básnířka a překladatelka Lucyna Waszková, rozená Przeczková, se narodila 12. listopadu 1964 v Třinci. Vystudovala Gymnázium s polským jazykem vyučovacím v Českém Těšíně a vychovatelství na PdF UP v Olomouci. Působila jako učitelka v Jablunkově a jako učitelka mateřské školy v Mostech u Jablunkova, v současnosti je vedoucí vychovatelkou na Základní škole s polským jazykem vyučovacím v Českém Těšíně. Pochází z rodiny spisovatele Wilhelma Przeczka, literární tvorbou se zabývá i její bratr – básník, prozaik a aforista Lech Przeczek. Více.

Ohlednutí za českým exlibris

V ústředí Knihovny města Ostravy bude 9. září v 17 hodin otevřena výstava Ohlédnutí za českým exlibris 2008. Zájemci ji najdou ve výstavní síni hudebního oddělení (budova na ul. 28. října 2, u Sýkorova mostu). Výstavní akci pořádá KMO a SSPE – Stanislav Šereda. Potrvá do 3. října 2009.

Za zvláštnostmi Montenegra

Nová reportáž Jak se mění Montenegro: Bečiči a Budva zavede čtenáře k černohorskému Jadranu. Na snímku jedna z atrakcí budvanského zábavního parku (Foto Eva Kotarbová). Více.

Minimaraton elektronické hudby v ostravském Domě umění

Minimaraton elektronického hudebního umění se uskuteční v sobotu 22. srpna 2009. Začne ve 14 hodin. Jedná se o součást mezinárodního festivalu soudobé hudby, s názvem Ostravské dny. Akci organizují Galerie výtvarného umění v Ostravě, občanské sdružení Bludný kámen a Ostravské centrum nové hudby. Pokračovat ve čtení „Minimaraton elektronické hudby v ostravském Domě umění“