Eva Kotarbová
Administrátor: Eva Kotarbová Návštěvní kniha
 
 
 
 
 
 
 
Moje knihy
 
  • Černohorské sluncebraní
  • Marné levitace
  • Siluety
 
 
 
 
 
 
 
Encyklopedie
 
  • Encyklopedie 1. vyd. Vročení 2005  
    Vročení 2005  
  • Encyklopedie 2. vyd. Vročení 2013
    Vročení 2013
 
 
 
 
 
 
 
Rubriky
 
Archiv
 
 
 
 
 
 
 
 

Archív pro Červenec 2009


Dotace pro Ostravské muzeum a cyklostezku v Proskovicích

29. 7. 2009

Regionální rada regionu soudržnosti Moravskoslezsko na svém posledním jednání doporučila k financování další projekty z Regionálního operačního programu, a to zaměřené na rozvoj cestovního ruchu a výstavbu cyklostezek v Moravskoslezském kraji. (Pokračování textu…)


Rudolfovy Partitury

28. 7. 2009


Střípky ze Lvova…

25. 7. 2009

O Lvovu se někdy píše, že je nejelegantnějším městem Ukrajiny. Při procházce historickým centrem a obdivování památek se člověk rád ponoří do osmnáctého a devatenáctého století, pokud chce ještě do starší doby. Kolik je tam architektonických skvostů! Tito svědci minulosti – například bývalé paláce, kostely, budova opery, ulice, náměstíčka – mnohdy připomínají jiná evropská města, která jsou osvědčenými turistickými lákadly. Více


Čisté vody pramen, nová kniha Richarda Sobotky

24. 7. 2009

Čisté vody pramen vytryskl dne 23. července 2009 v 16 hodin v Janáčkově síni Městského úřadu ve Frýdlantě nad Ostravicí. Jde o životní příběh Františky Pituchové (1928), básnířky, lidové vypravěčky a výtvarnice. Původní záměr spisovatele Richarda Sobotky napsat o známé a oblíbené tětce Fance článek či rozhovor vyústil v napsání poutavé a obsažné knihy. (Pokračování textu…)


Pohádkový příběh Aleksandry Petrusewicz

24. 7. 2009

Polské město Śrem vydalo pohádkový příběh O tom, jak velbloud potkal hlemýždě. Jeho autorkou je Aleksandra Petrusewicz. Ve stejné knížce jej čtenáři najdou v českém překladu spisovatele Richarda Sobotky a v německé verzi od Gerharda Dallmanna. (Pokračování textu…)


Výstava libanonského fotografa v Ostravském muzeu

23. 7. 2009

Fond Janáčkovy Hukvaldy zve na vernisáž výstavy fotografií Khalila Baalbakiho (fotografa žijícího v ČR), která se koná pod záštitou chargé d´affaires velvyslanectví Libanonské republiky Fadiho Ziadeha a ve spolupráci s Libanonským klubem v České republice. Uskuteční se v rámci XVI. ročníku mezinárodního hudebního festivalu Janáčkovy Hukvaldy 2009 v prostorách Ostravského muzea v pátek 24. července v 17.00 hodin. (Pokračování textu…)


Světové hasičské hry v Ostravě

22. 7. 2009

Tři tisícovky sportovců – hasičů z dvaceti šesti zemí světa a jejich fanoušky hostí od 19. do 26. července moravskoslezská metropole. Poprvé v historii se v Ostravě konají Světové hasičské hry. Favority na zisk zlatých medailí jsou čeští reprezentanti, kteří chtějí navázat na absolutní prvenství z her v chorvatském Varaždinu v roce 2005. Světové hasičské hry zahájil dnes v 17.30 hod. na Městském stadionu ve Vítkovicích primátor Petr Kajnar. (Pokračování textu…)


Vůně uhlí stále v nás

22. 7. 2009

Takový dostala název expozice Galerie výtvarného umění v Ostravě, která je k zhlednutí v prostorách Dolu Michal v Ostravě-Michálkovicích, a sice od 7. 7. do 30. 9. 2009. Umělecká díla připomínají hornickou minulost metropole severní Moravy.  (Pokračování textu…)


Italská Pisa v Moravskoslezském kraji

21. 7. 2009

Moravskoslezský kraj se může pochlubit nejednou kuriozitou. Jednu z nich nelze minout při cestování autem či autobusem z Ostravy do Karviné. Více.


Výstava o budoucnosti Dolní oblasti Vítkovic

20. 7. 2009

Od dnešního dne probíhá v knihovně Rothschildova zámečku v Ostravě-Vítkovicích (Výstavní ul.) výstava Dolní oblast Vítkovic – budoucnost na dosah. Představuje vize renomovaných architektů, kteří vypracovali studie rekonstrukcí industriálních objektů ve vítkovické Dolní oblasti (více o projektu). K vidění jsou vizualizace, modely i studie. Výstava je otevřena každý všední den od 10 do 17 hodin a končí 20. 8. 2009.


Výzva: Pomozte vytvořit expozici o mlýnech v Ostravě

16. 7. 2009

Dozrála doba, abychom vytvořili expozici o vodních mlýnech, které existovaly v Moravské Ostravě a Přívoze. Mezi nimi byl i ten náš „Parní mlýn na kroupy a krupici“ na Nádražní třídě. Možná víte, možná nevíte, že tento byl nejmladším v Moravské Ostravě a Přívoze. (Pokračování textu…)


Celkový dluh Ostravy klesl pod 2 mld. Kč

13. 7. 2009

Ke konci června letošního roku bylo celkové zadlužení města ve výši 3 551 mil. Kč.
Největší podíl na tomto zadlužení má v minulosti realizovaná emise městských obligací v celkové hodnotě 3 160 mil Kč. Na její jednorázové splacení k 28. 7. 2014 však město vytváří tzv. umořovací fond, v němž je ke konci června naspořeno 1 609 mil. Kč. Tak je možno konstatovat, že celkový „reálný“ dluh města je k 30. 6. 2009 ve výši 1 942 mil. Kč. (Pokračování textu…)


Grafické umění rodiny Sadelerů

12. 7. 2009

Výstava grafiky ze sbírek Galerie výtvarného umění v Ostravě Grafické umění rodiny Sadelerů v podání Gabriely Pelikánové proběhne od  15. 7.  do 20. 9. 2009 v Domě umění (Kabinet grafiky, Jurečkova 9). Vernisáž  bude v úterý 14.  7.  v 17 hodin. Úvodní slovo pronese Gabriela Pelikánová, kurátorka výstavy. Pro veřejnost bude výstavní akce otevřena od 15. 7. 2009. (Pokračování textu…)


Ostravští radní chtějí využít úvěr Evropské investiční banky

11. 7. 2009

Rada města odsouhlasila další projekty, na které chce využít úvěr z Evropské investiční banky.  V prosinci minulého roku statutární město Ostrava uzavřelo s EIB smlouvu o financování, na základě které může v letech 2009 – 2013 čerpat úvěr až do výše 3 miliardy korun a použít ho na spolufinancování realizovaných investičních projektů. Úvěrování je ze strany Evropské investiční banky přísně účelové – tzn., že prostředky lze použít pouze na projekty předem schválené bankou a současně zejména na projekty spolufinancované z fondů EU. (Pokračování textu…)


Mezinárodní sochařské sympozium Plesná 2009

10. 7. 2009

Výtvarné sympozium je vždy o práci a spolupráci, vzájemném předávání zkušeností a nových poznatků. Letošní – už 3. sochařské sympozium v Plesné je hlavně ve znamení spolupráce s Polskou republikou. Zúčastní se ho pět studentů a asistentů z fakulty umění z polského Cieszyna, kde se věnují přímo oboru sochařství. Díky této přeshraniční spolupráci je sympozium podporováno také grantem z Evropského fondu pro regionální rozvoj. Nechceme však zapomínat i na naše další zahraniční kontakty, proto jsme pozvali opět aspo? jednoho sochaře ze Slovenska a dalšího z Mexika. (Pokračování textu…)


 
 
 
 
 
 
 
Smlouvy
 
 
 
 
 
 
 
 
Městské lázně
 
 
 
 
 
 
 
 
Starší archív
 
 
 
 
 
 
 
 
Zajímavost
 
  • 7. Průhledy