Eva Kotarbová
Administrátor: Eva Kotarbová Návštěvní kniha
 
 
 
 
 
 
 
Moje knihy
 
  • Černohorské sluncebraní
  • Marné levitace
  • Siluety
 
 
 
 
 
 
 
Encyklopedie
 
  • Encyklopedie 1. vyd. Vročení 2005  
    Vročení 2005  
  • Encyklopedie 2. vyd. Vročení 2013
    Vročení 2013
 
 
 
 
 
 
 
Rubriky
 
Archiv
 
 
 
 
 
 
 
 

Archív pro Duben 2009


Červený kříž na Slezskoostravském hradě

30. 4. 2009

Záchranný tým Českého červeného kříže Ostrava pořádá akci Hrad žije první pomocí. Uskuteční se 2. května 2009 v areálu Slezskoostravského hradu. V rámci programu proběhne druhý ročník soutěže nezdravotnických složek integrovaného záchranného systému v poskytování první pomoci. Veřejnost má šanci sledovat soutěž i ukázky zásahu policie, hasičů, Polského červeného kříže aj. K vidění bude také vybavení složek integrovaného záchranného systému a výuka poskytování první pomoci. Akce potrvá od 10 do 17.30 hodin.


Ocenění za statečnost

28. 4. 2009

Strážník Městské policie Ostrava Jakub Helán převzal 28. dubna z rukou primátora města Petra Kajnara ocenění za statečnost,  za pomoc při záchraně dvou lidských životů. Dne 17. března zabránil dvaadvacetiletému muži v úmyslu ukončit život pod koly kamionu na ul. Místecké. O 10 dní později při návratu z noční směny zpozoroval požár domu na Cihelní ulici. Do příjezdu hasičských vozů se ujal hašení a pomáhal při evakuaci ženy, která se před ohněm zachránila skokem z okna bytu.


Koncert z tvorby Bohuslava Martinů

28. 4. 2009

V kostele sv. Václava v Ostravě se 15. června od 19 hodin uskuteční koncert k 50. výročí úmrtí hudebního skladatele Bohuslava Martinů. Stěžejní částí programu bude provedení slavné kantáty Otvírání studánek. (Pokračování textu…)


Dny umění nevidomých na Moravě 2009

26. 4. 2009

Více informací


Projek Jeden stvol a Proměny

24. 4. 2009

Vystoupení nazvané Proměny, v rámci projektu Jeden stvol, se uskuteční v prvních květnových dnech na několika místech Moravy (Pozlovice, Zlín, Ostrava), dále v Polsku (Rešov) a v Ukrajině (Lvov). Posláním tohoto projektu je vystihnout společné kořeny, blízkost, pestrost i různorodost kultur zúčastněných zemí. V rámci dvouhodinového programu Proměny se představí zástupci evropských států: UNUECO (ČR), Mladí muzikanti (Slovensko), Membrasa (Polsko), Karavan slunečních bardů (Ukrajina), Busol (Bělorusko) a Cvětě? (Rusko). (Pokračování textu…)


Sága spisovatelky Hermy Svozilové Johnové

23. 4. 2009

Dne 5. dubna 2009 zemřela spisovatelka Herma Svozilová Johnová. Jako autorka se zapsala do české literatury především romány, studiemi čestných charakterů a citlivých ženským duší. Jejich příběhy buď sama spoluprožívala, nebo detailně odpozorovala z reality různých prostředí, jimiž ve svém na události pestrém životě procházela. Vzpome?me aspo? romány Muž a žena, Vysoké napětí, Bláznivé počasí a Justina je svědek či též úspěšné knihy pro děti: Sedm kolem Tomáše a Kdo byl Kyrat. Její nejrozsáhlejší román Hanácká sága, vydaná v roce 2000, je pozoruhodným memoárovým dílem. Autorka v něm evokuje život rodné Hané a vytvořila portréty lidí, kteří prošli jejím životem a zůstali v paměti jejího rodu. (Pokračování textu…)


Na Janáčkův máj zdarma

23. 4. 2009

Kdo při troše štěstí získá ceny v soutěži Vyhrajte s Bohuslavem Martinů, dostane se zdarma na vybrané koncerty mezinárodního hudebního festivalu Janáčkův máj, který se tradičně koná v Ostravě. Důležité je nejdříve správě odpovědět na soutěžní otázky: 1. Jaké výročí Bohuslava Martinů si letos připomínáme?, 2. Které skladby věnoval tento hudební velikán Pěveckému sdružení moravských učitelů? (Pokračování textu…)


Ostravská kalvárie Jaromíra Šavrdy

22. 4. 2009

Česká televize uvedla 2. dubna ve 20. hod. na 2. programu televizní dokument Přechodné adresy Jaromíra Šavrdy. V pořadu věnovaném především životu ostravského disidenta a signatáře Charty 77 zazněly mj. vzpomínky Šavrdovy manželky Dolores a ostravských i pražských disidentů, Václavem Havlem počínaje a třeba Karlem Bi?ovcem konče. Více


Bude Konkolski čestným občanem Bohumína?

21. 4. 2009

V sobotu 18. dubna 2009 se v Domě knihy Librex v Ostravě konala velmi zvláštní autogramiáda. Lidé k podpisu předkládali knihy, na kterých bylo vidět, že je trochu ohlodal zub času. To jsem ještě nikdy nezažila! Více.


V Hlučíně už podruhé Maraton čtení

20. 4. 2009

V Zámeckém klubu v Hlučíně se 23. dubna uskuteční Maraton čtení. Druhý ročník této akce organizuje městská knihovna spolu s hlučínským Gymnáziem Josefa Kainara. Pro školní mládež i veřejnost budou od 9 do 20 hodin středoškolští studenti předčítat literární díla světových a českých autorů, dále také hosté, jejichž knihy se nedávno objevily v knihkupectvích. Např. ve 14 hod. se návštěvníci klubu setkají s Lukášem Bártou a jeho prózou Průvodci. Finále Maratonu začne v 18 hod. Bude patřit dvojici ostravských autorů – Miroslavu Sehnalovi a Břetislavu Uhlářovi, kteří netradiční formou představí společně napsanou knihu Hodina před svítáním.


Festival TUR Ostrava 2009

19. 4. 2009

Už 6. ročník mezinárodního filmového festivalu TUR Ostrava se uskuteční v prostorách Domu kultury města Ostravy, a sice od 20. do 24. dubna. Je to soutěžní přehlídka krátkých dokumentárních filmů zaměřených na všechna odvětví průmyslové, hospodářské a další lidské činnosti i vztah k životnímu prostředí a trvale udržitelnému rozvoji. Na festivalu budou prezentovány snímky domácí a  zahraniční. (Pokračování textu…)


Demonstrace nájemníků bytů OKD

17. 4. 2009

Více


Semináře pro mladé umělce během Janáčkova máje

17. 4. 2009

Janáčkův máj jako jediný festival v Moravskoslezském kraji nabízí budoucím profesionálním umělcům odborné semináře s předními českými i zahraničními interprety. V době konání festivalu se budou konat v Janáčkově konzervatoři a gymnáziu v Ostravě.  (Pokračování textu…)


Žaloby na ministerstvo financí

16. 4. 2009

Občanské sdružení BYTYOKD.CZ zastupující nájemníky někdejších bytů OKD podalo dvě žaloby na ministerstvo financí. ČTK to potvrdil předseda sdružení Roman Macháček. Sdružení chce soudní cestou donutit resort, aby zveřejnil podmínky prodeje státního podílu v OKD z roku 2004. Neví, zda privatizační smlouva zachovává předkupní právo nájemníkům, kteří si chtějí byt na severní Moravě koupit. Skupina RPG Real Estate jim stále nehodlá svých téměř 45 000 bytů prodat. Více informací


Czech Open ve stolním tenise

16. 4. 2009

Pod záštitou náměstka primátora Lubomíra Pospíšila začal dnes 8. ročník mezinárodního turnaje Czech Open ve stolním tenise tělesně handicapovaných sportovců v Ostravě. Až do soboty 18. dubna v něm budou soutěžit reprezentanti z Brazílie, Kostariky, Chorvatska, Německa, Velké Británie, ?ecka, Maďarska, Indie, Izraele, Itálie, Norska, Francie, Ruska, Srbska, Slovenska, Španělska a České republiky. Zápasy jednotlivců i družstev začínají vždy v 9 hodin.


 
 
 
 
 
 
 
Smlouvy
 
 
 
 
 
 
 
 
Městské lázně
 
 
 
 
 
 
 
 
Starší archív
 
 
 
 
 
 
 
 
Zajímavost
 
  • 7. Průhledy